Бізнес ідея: вирощуємо лимонні дерева. Бізнес який не тільки вигідний, але ще й корисний для здоров’я.

Вирощування лимонного деревцяУявіть собі таку ситуацію: сидите ви вдома з кращим другом, наливаєте коньяк у чарки і зриваєте лимончик з справжнього лимонного деревця, яке росте на підвіконні вашого вікна, а потім нарізуєте його тонкими скибочками. Важко передати всі емоції, які викликає домашнє лимонне деревце. Заради цього люди і йдуть в квіткові магазини і купують карликові лимонні дерева.

«Я відразу зрозуміла, що це чудова бізнес-ідея, – розповідає підприємець з Росії, – у нас величезна утеплена лоджія. Чим не галерея для вирощування лимонних дерев? Тим більше, я в душі садівник і сиджу вдома з маленькою дитиною». За словами бізнес-леді, вона через два роки після старту почала отримувати перший прибуток. «Звичайно, не мільйони,  але гроші цілком зіставні з зарплатою чоловіка, враховуючи домашні можливості».

З такою оцінкою згодні численні шанувальники цього малого бізнесу. І справді, це підприємництво має добрий грунт для розвитку. Все більше людей прикрашають свої будинки декоративними рослинами, в тому числі і карликовими деревцями, серед яких лимонне, по праву, вважається королівським. За деякими оцінками, ємність цього ринку обчислюється десятками мільйонів гривень на рік, і про те, як за них поборотися, ми розповімо нижче.

Кісточки лимона, мабуть, самий доступний посадковий матеріал. Про те, як виростити лимонне деревце з кісточки, написано сотні статей. Але з практичної точки зору навряд чи вони представляють інтерес. «Знадобиться занадто багато часу, – коментує підприємець, – поки з нього з’явиться деревце, з лимонами на гілці. А без них лимонне деревце не є ліквідним товаром».

З цим згоден ще один власник лимонного бізнесу: «Я давно в цій справі, на моїй пам’яті не було ще випадку, щоб купили неплодоносний лимон. Та й у квіткових магазинах такі майже не беруть ». Без плодів, таке деревце, хоч і пахне приємно, нагадує недорогий вічнозелений кущ. Важко уявити покупця, який заплатить за нього пристойні гроші. Враховуючи фактор часу, товарне вирощування лимонних дерев можливе лише з живців, які вже через два роки можуть принести перший заповітний плід.

А ось дипломований біолог вважає інакше. Можна використовувати насіння, які потрібно садити на сантиметрову глибину в суміш перегною з піском. При помірному поливі сходи з’являться через місяць, максимум днів через сорок. Потім потрібно пересадити, підрізаючи головний корінь. Відомо, що рослина з насіння зацвітає років через десять. Але навіщо так довго чекати? Потрібно його прищепити до плодоносного деревця, і тоді перші лимончики можна чекати вже через декілька років. Перевірено.

Правда така технологія відрізняється примхливістю і вимагає уваги, зате вирощування лимонних дерев можна заздалегіть планувати.

Передумови комерційного успіху у вирощуванні лимонного дерева.

Починаючи будь підприємницьку справу, як правило, замислюються про передумови її комерційного успіху: чи вигідно це? Скептики в один голос говорять про непереможну конкуренцію грунтових лимонних дерев, мовляв, навіщо витрачатися на дороге лимонне деревце, якщо можна за 15 гривень купити кілограм турецьких лимонів?

Почнемо з того, що такі лимони проробляють чималий шлях, перш ніж потрапити до нас на стіл і, звичайно ж, піддаються спеціальній обробці, щоб не зіпсуватися по дорозі, що не скажеш про лимони з декоративного деревця. Їх насичені фітонциди робить плід потужним антисептиком. Якщо додати до цього антибактеріальну дію ефірів листя, то користь лікувальних властивостей домашніх лимонів в порівнянні з промисловими виглядає вражаючою. Як кажуть, здоров’я за гроші не купиш.

Тим сім’ям, де діти часто хворіють на простудні захворювання, декоративний лимон замінить домашнього доктора. Пропаганда здорового способу життя включає в себе і корисне середовище проживання, насамперед житло, в якому людина проводить основний час. У цьому відношенні лимонарій і навіть окреме лимонне деревце необхідні, як холодильник або кондиціонер. Все більше людей розуміють це.

Декоративне лимонне деревце з розсади живця росте два роки, перш ніж потрапити на прилавок магазину. Труднощі, з якими стикаються садівники-підприємці, стосуються технології вирощування. Досвідчені бізнесмени, які не один рік вирощують лимонні деревця, радять культуру «лимон Мейєра» – низькоросле деревце, з невеликою кроною, для якого характерна висока врожайність. Хороший тим, що починає плодоносити на третій рік. Непогано купується і Павловський лимон, але у нього перші плоди з’являються лише на п’ятий рік.

«Я починав з заскленого балкона, – повідомляє про свій успіх підприємець із Ставрополя, – але впевнений, що для цієї справи потрібна невелика теплиця, а краще – дві. Занадто сильно обігрівати їх не треба: лимонні деревця люблять температуру 10-17 градусів. При цьому важливо стежити за вологістю». За словами підприємця, він жодного разу не стикався з відмовою супермаркетів від співпраці. Цей товар розходиться на «ура», тому його із задоволенням беруть на реалізацію. Ідеальний час для продажів – пізня осінь і зима.

У недорогій теплиці з полікарбонату, розміром 2.2 м на 8 м, вартістю до 5 тисяч гривень, можна вирощувати близько 500 лимонних дерев. Крім тепличного опалення та освітлення знадобиться туманогенератор. Обладнання може потягнути тисяч на 50. Формула розрахунку рентабельності проста, 200 гривень чистого доходу на одне деревце, правда за два роки.

Попит на лимонні деревця значно перевищує пропозицію. Про це говорять продавці. Однак завищення ціни більш ніж на 500 гривень за дворічне деревце різко гальмує продажу. Сьогодні ця ціна вважається збалансованою, хоча і різниться по регіонах. У кожному разі, підприємця чекає успіх Звичайно, якщо він освоїть технологію вирощування лимонних дерев.

Як бонус – пропонуємо переглянути відеоролик, про те як правильно вирощувати лимонне дерево вдома:


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *