Яким бізнесом вигідно займатись в Україні під час кризи?

Яким бізнесом вигідно займатись в Україні під час кризиУ той час як долар відмінно проводить час, катаючись на божевільних американських гірках, наша країна зависла в стані невагомості. Чергова криза дала нам потужного ляпасу, на тлі загального подорожчання ми, як можемо, намагаємося заощаджувати і не планувати нові бізнес проекти. Але для деяких людей, що найбільше постраждали від кризи, які втратили роботу або житло, єдина можливість заробити гроші – розпочати свою справу. Відкривати бізнес у кризу здається досить ризикованою справою, однак і тут можна звести ризик до мінімуму і розробити грамотний план, спираючись на потенційно виграшну ідею. Давайте поговоримо про те, яка справа, у даний непростий час, може приносити прибуток та який бізнес краще розпочинати в кризу.

Бізнес у кризу: з чого почати?

Перш за все – не панікуйте! Бізнес можна відкрити в будь-яких умовах. Все що від вас потрібно – це стартовий капітал та ідеї для бізнесу в кризу. Також можна знайти чимало варіантів, які не потребують великого стартового капіталу. Все, що від вас вимагається – це тільки мета, бажання її досягти і досвід, навички і знання в справі, якою збираєтеся зайнятися.

Насправді є декілька перевірених часом бізнес ідей, які досить добре працюють в умовах стагнації економіки. Ці ідеї дозволять вам розпочати бізнес і здійснювати свою ділову активність, навіть коли всі обставини говорять про те, що обсяги всіх ринків тільки падають.

Розповімо про декілька ідей, над якими варто подумати за чашкою ранкової кави.

Бізнес в домашніх умовах під час кризи

У вас є сотні варіантів для заробітку в домашніх умовах. Просто підключіть свою творчість і розум, подумайте! Припустимо, ви можете зайнятися виробництвом. Так! Саме виробництвом! Його легко почати в дома.

Наприклад, ви можете виготовляти:

 • Іграшки, а потім продавати на ринку;
 • Варення, соління, мармелад, джеми;
 • Пекти торти, випічку і модні сьогодні капкейки (дуже гарна ідея!);
 • Букети з цукерок;
 • Букети з фруктів, тощо.

Звичайно, виробництво це не єдина сфера. Варіантів тисячі. Ось найцікавіші та неординарні з них:

 • Створити свій блог і заробляти на рекламі;
 • Створити сайт і знову отримувати гроші за рекламу;
 • Заливати відео на Ютьюб і також отримувати дохід від реклами;
 • Відкрити власні курси по бізнесу, бухгалтерії, психології, медитації, вивченні англійської мови, тощо – почніть вчити людей по скайпу тому, у чому ви експерт.

Просто сядьте зараз і подумайте, що ви вмієте найкраще, та на чому можете заробити.

Торти, булочка, різноманітна випічка, яку можна потім реалізувати - хороша ідея для бізнесу під час кризи

Торти, булочка, різноманітна випічка, яку можна потім реалізувати – хороша ідея для бізнесу під час кризи

Бізнес у кризу в умовах міста

Хороше питання і також досить обширне. Варіантів знову багато:

Можна надавати різноманітні послуги населенню, на кшталт «Чоловік на годину», послуги ремонту техніки, тощо;

У містах, для початку аналізуємо ринок, відкидаємо всі за і проти, зважуємо, підраховуємо і приступаємо до реалізації якоїсь з бізнес ідей. Якщо місто мале, враховуйте, що не всі товари та послуги користуються попитом. Перед початком діяльності проаналізуйте ринок самі, або зверніться до маркетолога, який проаналізує ринок, попит і пропозицію. Тоді ви зрозумієте, який бізнес у кризу в місті можна розпочинати.

Бізнес у кризу в селі

Ви навіть і не уявляєте собі, які можливості надає село для розвитку власної справи. Та й складного тут нічого немає. За статистикою, 50% жителів мегаполісу бажають переїхати за місто, придбати ділянку, щоб заробляти на врожаї і тваринництві.

Варіантів, яким бізнесом зайнятися в кризу в селі сила-силенна, наприклад:

І такий список триває до нескінченності. Здасться дивним, але насправді бізнес ідеї в кризу в селі просто не закінчуються!

Слід згадати також актуальний у часи кризи сільський туризм. А все тому, що люди сьогодні не хочуть викиду вати великі кошти на відпочинок у Єгипті чи Туреччині, а надають перевагу недорогим екологічним турам. Про такий відпочинок мріють весь робочий рік жителі мегаполісів, які просто мріють забратися подалі від людей і гучного життя на час відпустки.

Вирощування глив - як варіант бізнесу під час кризи

Вирощування глив – як варіант бізнесу під час кризи

Вигідний бізнес для жінок у кризу

Жінки можуть заробляти на своїх хобі та захопленнях. У цьому весь сенс. Давайте подивимося на рейтинги самого популярного напрямку бізнесу – хобі:

 • На першому місці – дизайнерські послуги. Можна почати шити одяг, робити прикраси, іграшки, вишивати, багато іншого.
 • На другому місце щільно засів фріланс. Зараз це модно, популярно і сучасно. Роботу на фрілансі знайти може кожен. Вмієте красиво писати твори, фотографувати, програмувати? Ще жінка може почати торгувати в мережі. І мова не тільки про поширення продукції «Оріфлейм» і «Ейвон».
 • Третє місце – кулінарія, про яку ми вже говорили. Це випічка, мармелад, джеми.

Бізнес в Інтернеті під час кризи

Інтернет – це найкраща відповідь на питання, «яким бізнесом зайнятися в кризу?». Інтернет – це широкі можливості для заробітку. Ви можете просувати послуги, товари, розкручувати чужі сайти, групи в соціальних мережах, портали, форуми.

 • Можна зайнятися, вже згадуваним, фрілансом. Зараз багато компаній масово скорочують штат, оскільки витрати на його утримання не покриває прибуток. Зробіть крок на випередження – запропонуйте свої послуги на непостійній основі.
 • Створіть свій власний сайт. Головне – це зробити його цікавим і наповнити оригінальним контентом. Коли відвідуваність перевалить за 1000 чоловік в день, можна почати заробляти на рекламі. . Головна вимога – тематика і контент мають бути цікавими і зрозумілими, а відвідувачі – чітко сегментовані. Зазначимо, що саме реклама – це основне джерело доходу для «інтернетчиків».
 • Також популярний вид бізнесу у світовій мережі – це торгівля за допомогою інтернет-магазинів. Але у такого виду діяльності багато підводних каменів. Ви повинні бути готовим до всього. Працювати доведеться багато, а віддача настане не скоро.
 • Ще один варіант – освітні он-лайн курси. Багато хто хоче поміняти кваліфікацію, щоб зорієнтуватися в цій непростій ситуації. Тому, якщо ви здатні поділитися своїми знаннями, чому б не постаратися заробити на цьому?

А тепер давайте розглянемо ще й інші найбільш перспективні, на нашу думку, напрямки бізнесу під час кризи, згрупувавши їх за галузями:

Масові продукти

У важкі часи люди перестають думати про айпади та інших модні гаджети. Людина починає турбуватися тільки про те, чим набити свій шлунок і як прогодувати свою сім’ю. При чому, покупці намагаються робити оптові закупівлі, тому що так виходить дешевше і їжі вистачає на більш тривалий термін.

Якщо ви захочете організувати свій бізнес в складних умовах, то зверніть увагу на продаж продуктів, які користуються найбільшим попитом. Продавайте пачками, візками, великими коробками. Простіше кажучи, робіть упор на оптові продажі, поставивши на перше місце гасло щось на зразок «Бери оптом – протягнеш довше!»

Бухгалтерські послуги

Власники бізнесу, який залишився на плаву, у скрутний час починають звертати увагу на свої фінансові справи. Як це не дивно, але саме фірми які надають бухгалтерські послуги в економічну кризу відчувають себе досить вільно. Підприємці наймають досвідчених бухгалтерів, щоб ті допомагали їм приймати відповідальні фінансові рішення, які допоможуть залишитися фірмі на плаву.

У 2009 році проводилося дослідження, яке показало, що під час кризи 80% власників малого бізнесу відчували себе більш впевнено, знаючи, що їх супроводжують досвідчені бухгалтери, які допоможуть вирішити всі проблеми, з якими можна зіткнутися.

Надання бухгалтерських послуг у кризу - також вигідний напрямок бізнесу

Надання бухгалтерських послуг у кризу – також вигідний напрямок бізнесу

Будь-який бізнес, що економить гроші малого бізнесу

Насправді, будь-який бізнес, який економить гроші підприємства є гарною ідеєю, будь то продаж принтерів зі знижкою, дешеві офісні меблі, інтернет-маркетинг або інші статті скорочення витрат компаній. Головне, залишатися в грі і вирішувати проблеми людей, які під час кризи приймають зовсім інші масштаби.

Харчова галузь

Слідуючи логіці з першого пункту, людям також потрібно харчуватися. Криза не торкнеться вашого бізнесу, якщо це виробництво продуктів харчування. І як ви вже зрозуміли, суворі часи вимагають суворих заходів: спробуйте змінити свій профіль і вкласти гроші у створення власної пекарні. Цей бізнес може приносити від 2 тис. доларів на місяць і більше. Найголовніше в бізнесі – це підібрати вірну нішу, встановити оптимальну ціну, яка буде доступна кожному потенційному покупцеві. Ну і, звичайно, необхідно вирішити, в якій сфері харчового бізнесу ви будете пробувати свої сили, що станете виготовляти на своїй кухні.

Ремонт автомобілів

Зараз більшість людей не може дозволити собі придбати новий, більш дорогий транспортний засіб, тому доводиться ремонтувати те, що є і проводити час від часу техогляд. Такий підхід дуже на руку власникам і працівникам автомайстерень, тим більше в цю пору року.

Ювелірний бізнес

Як не дивно, але ювелірний бізнес процвітає в цей нелегкий час. Люди, побоюючись втратити свої накопичення і намагаючись зробити вигідне вкладення, скуповують ювелірні вироби. Це, на їхню думку, більш вигідна альтернатива банківським депозитам, які вилучалися в терміновому порядку.

На думку експертів, більшу вигоду від такого підвищеного попиту отримають не споживачі, які сподіваються, що вбережуть від знецінення свої заощадження в майбутньому, а власники ювелірних магазинів, які примножують свої статки вже зараз.

Охоронний бізнес

Виробники та продавці сейфів, а також різних охоронних систем також успішні, незважаючи на кризу. Знову ж таки, через страх втратити накопичене, виникає необхідність десь зберігати свої гроші. Як правило, люди не виносять своїх заощаджень за межі свого житла. Тут виникає чималий інтерес до охоронних систем і сейфів.

Але перш, ніж починати свій бізнес в умовах кризи, постарайтеся, все ж таки, відповісти на питання: «Чого хочуть люди в кризу?» І «За що вони віддадуть останні гроші?». Якщо відповіді вам відомі, можете сміливо починати реалізовувати свої бізнес-ідеї.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Яким бізнесом вигідно займатись в Україні під час кризи?"

 1. Ми вирощуємо зелень (цибулю). Продавати має можливість лише на ринку. Як можна заключити договора із супермаркетами?

  • Доброго дня ,мені також сподобався вислів робити мед, а то я все життя думала,що мед приносять бджоли.Мій тато був пасічником і як отримується мед я точно знаю.

 2. У нас завжди проблема зі збутом, бо ми бідна держава і у людей немає грошей купити щось зайве.

 3. А мені стаття сподобалась і надихнула на “потрібно чимось занятись” схиляюсь до ІТ хто пробував курси

 4. Бізнес ідеї нафталін заїзджені і малореальні хотілось би щось свіже та оригінальне ато зелень крілі . У Вас був падіж поголів’я 60%? Зранку встаєш а вони дохлі. А вирощену зелень і т.п. треба десь продати а до міста довезти зберегти. Шкіра начинки не варта .для товарноговиробництва треба мати 50-70га проти науки не попреш.закиньте ноу хау на 3-6 тис долярів

 5. Надаю послуги створеню бізнесу по розфасовці сипучих продуктів та муки 0688868568

 6. Доброго дня. Хочеш заробляти – менше думай, більше дій. Однією з ідей у цій статті було вирощування грибів. Можу надати інформацію щодо цього. Пишіть на ел. пошту: mikos.info2014@gmail.com

 7. Весь перелік який вказаний з чого можна почати або який бізнес в кризу можна відкрити це все неправда напрацюешся як лошадь а прибутку великий нуль без капіталовкладень небуде ніякого бізнеса старайся як хочеш себе намучиш і свою сімю бо заробітка небуде видно лише на сто голів маточника для кролів потрібно мати 50тисяч зелені як мінімум для відповідного кролятника як више вказано ранком проснешся і всі своі труди скинеш у мішок і в яму бо від інфекцій виздихало скільки може сімя зробити іграшок за неділю мізер а сама продукція получиться дорогою і таку продукцію ще треба збути на ринку бо Китай дасть втричі дешевше
  ЛЮДИ НЕВЕДІТЬСЯ в мене знейомі почали займатися пчолами сімі повтікали виздихали зібрали меду мізер От якщо у вас е знайомі або технологи які вам підскажуть покажуть научать тоді можна братися до любоі роботи даже в кризу а якщо таких людей нама три чотири а може більше років будеш працювати в нуль

 8. Я зараз маю основну роботу, а на в рідних чи після роботи підзаробляю на хобі, виготовляю з бісеру намиста-гердани(до вишивки). Багато не зароблю, але га деякі витрат вистачає. Гроші зайвими не бувають. Правда при такій роботі очі і спина сильно болять, бо інколи треба просидіти по 12 годин, аби встигнути зробити замовлення.

 9. А мені навпаки сподобалась підбірка ідей. Схиляюсь спробувати додатково почати заробляти в Інтернеті. Наразі вивчаю тему, а там буде видно.

 10. Маєш ідею дій . І неважливо яка вона якщо вона ціль твого життя . Жумаючи тіки про гроші нічого недобєшся . Повчи менджмент . Повчись з книг як інчі досягали успіху . Ти вже багатий тіки візьми гроші в свої руки навчи

  сь думати і планувати і підкріплювати все дією.

 11. Шукаю кількох партнерів для побудови інформаційного бізнесу у Львові, поріг входу в бізнес низький (фінансово доступний будь-якому середньостатистичному українцю, який вирішить почати серйозно цим займатись), ринок практично незайнятий.
  Якщо цікаво, пишіть – az_7@i.ua

 12. Не знаю хто і як, якщо щось хочеш, тебе ніхто не тримає, я зробив хитрістю, працював на різних роботах…
  Де і що тільки не приходилося робити, від погрузки до висадки…
  І так, з місячного бюджету беремо і відриваємо як мінімум 15% грошей, кладемо в довірених банк під депозит вигідний.
  За рік в вас буде рівна сума якщо ви не “трутень”. Так як моє село складається із 270 жителів я вирішив йти конем, я власноруч скуповував обладнання для вітрогенераторів та сонячної станції, через пів року все встановив. Звісно на словах все швидко, а поки одну справу дочекаєшся можна п’ять разів померти з голоду два рази застрелитися.
  І так я домовився з людьми що встановлюються альтернативну електрику під кожен дім, все мені обійшлося не більше 280 000 грн, поки все зробили, на зиму село було з безкоштовною електрикою, все як раніше державна електрика рядом – чуть що, увімкнули лічильник і світло є, в разі поломок на міні станції, але вже як 4 роки все добре, після того як я встановив то все за свій кошт, та в селі люди не платили за світло я вирішив продовжити свій хитрий план, пішов в депутати села, на виборах став головою селищної ради, зізнаюсь я відбив свої 280 000 через пів року.
  На даний момент я депутат обласної ради в 24 роки.
  Після школи працював на роботах нікуди не пішов вчитися, і де зараз?
  Хочеш заробити? Спершу подаруй щось вигідно?

 13. Дуже цікава підбірка ідей,сподобалась стаття. Минуло вже декілька років а криза приходить одна за іншою і виживати все складніше.

 14. Бізнес під час війни в Україні. Ось що цікаво би було почитати. Як відкрити, що робити, чи це взагалі реально. Ось ключові запитання. Тому, чекаємо на статтю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *