Важко собі уявити наше життя без ножів чи ножиць, зазвичай ми не замислюємося про те, яку важливу роль вони відіграють у нашому повсякденному побуті, і тільки коли леза улюбленого інструмента перестають бути гострими, виникає відчуття безпорадності та з’являється думка: треба нагострити. А де? Точильний камінь, який можна придбати в деяких господарських або магазинах з посудом, не в змозі повернути ножу колишню гостроту, та й користуватися ним не дуже зручно. Звичайно, потрібно віднести інструмент в майстерню, де за кілька хвилин на спеціальному обладнанні йому повернуть колишні властивості, і стане ніж ще гострішим, аніж раніше. У цьому матеріалі спробуємо розказати про те, як відкрити майстерню по заточуванню ріжучого інструменту, та про те, як можна максимально заробити, надаючи такі послуги.
Огляд та перспективи бізнесу
Як би це не здавалось на перший погляд дивним, але клієнти майстерень по заточуванню інструменту – це не лише домогосподарки, які бажають нагострити свої кухонні інструменти замість того, щоб без кінця купувати нові. Основна клієнтура зовсім не вони.
Відразу на думку приходять майстри манікюру та педикюру, а також стилісти-перукарі. Всі вони використовують у своїй роботі ножиці, щипчики, машинки для стрижки, тощо. Рано чи пізно ці інструменти втрачають колишню гостроту та стають надзвичайно незручними для роботі. До речі, іноді навіть новий перукарський та манікюрний інструмент не відрізняється особливою гостротою. Зазвичай таке властиво ножицям або щипчикам з нижнього цінового діапазону. Хоча нерідко і дорогий інструмент буває недостатньо гострим. Це тягне за собою некомфортну роботу, збільшення часу обслуговування клієнтів, тобто, нічого хорошого тупий інструмент не обіцяє.
Навіть більше, у наявності гострого інструменту відчувають потребу не тільки згадані вже домогосподарки, перукарі та майстри манікюру, а й працівники швейних ательє, кафе, ресторанів, їдалень, тощо. Є і більш великі клієнти – різні заводи та фабрики (наприклад, м’ясні або рибні цехи). Всюди, де в роботі використовуються ножиці, ножі чи навіть пилки, можна знайти клієнтів, які будуть зацікавлені у послузі заточування інструменту, адже, всі ці організації, як правило, купують дорогий та якісний інструмент і раді продовжувати термін його служби.
Конкуренція в цьому виді послуг відносно невелика. У багатьох містах майстерень по заточуванню ножів немає взагалі, або є майстерні, в яких стоїть старе обладнання, як виготовлене ще у радянському союзі. Ріжучий інструмент весь час удосконалюється, і старі точильні верстати часто просто псують дорогі інструменти. Між тим сучасний ринок точильних верстатів може запропонувати обладнання, здатне швидко та якісно виконувати роботу будь-якого ступеня складності.
Наскільки вигідним буде бізнес, залежить від кількості жителів у вашому місті та кількості підприємств, які захочуть скористатися вашими послугами. Так, наприклад фахівці манікюру, педикюру та перукарі віддають свої інструменти в заточку як мінімум один раз в три місяці, буває і частіше, залежно від потоку клієнтів. Теж саме властиво і для інших потенційних клієнтів.
Як відкрити свою майстерню по заточуванню інструменту?
Щоб стати власником цього перспективного бізнесу з відносно невеликими вкладеннями, потрібно пройти кілька кроків. Орендувати приміщення, закупити обладнання та прорекламувати свої послуги. Пізніше зупинимося на кожному пункті детальніше.
Одним з основних запитань – як самостійно навчитись заточувати ножі, ножиці та інструменти на професійному рівні. Відразу заспокоїмо – це абсолютно нескладно і не буде потребувати спеціального навчання. Багато заточників освоюють професію самостійно, знаходячи корисну інформацію на професійних форумах, у спеціальній літературі та навчальних відео, що доступні в Інтернеті. Головне – це інтерес до ремесла, бажання вчитися та якісно виконувати свою роботу.

Говорячи саме про повноцінну майстерню по заточуванню інструменту, а не просто про павільйон у якому точаться ножі за допомогою звичайного точильного круга, слід зазначити, що вона повинна надавати послуги по заточуванню всіх видів інструментів та лез, які піддаються заточуванню у звичайних умовах
Приміщення під майстерню
Тут все просто. Для майстерні по заточуванню інструменту знадобиться невелике приміщення, розташоване в місці з високою прохідністю людей. Це дозволить максимально розширити клієнтську базу та приймати замовлення як від приватних осіб, так і від організацій. Непогано, якщо поруч будуть зупинки громадського транспорту або станція метро. Зазвичай в таких місцях багато потенційних клієнтів.
Тільки перші поверхи будівель. Не варто влаштовувати майстерню в підвальному приміщенні – це лякає багатьох клієнтів. Також не варто забиратися на другий, третій і наступні поверхи. Не всі люблять «скелелазіння».
Площа приміщення – близько 10-15 м2. Можна більше. Менше – не рекомендується. Адже ви наперед не знаєте, яке ще обладнання вам знадобиться в майбутньому. Краще, щоб у вас було зайве місце для його установки.
Обладнання для майстерні по заточуванню інструмента
Почати рекомендується з декількох верстатів. По-перше, вам просто необхідний верстат для заточування ножів. Тоді ви зможете працювати з величезною аудиторією приватних клієнтів. Навіть швидше – клієнток (саме жінки найчастіше приносять на заточку свої кухонні ножі). По-друге, у вашій майстерні повинен бути верстат для заточування ножиць і щипчиків. По-третє, обладнання для заточування перукарського та манікюрного інструменту. І, нарешті, по-четверте, верстат для заточування машинок для стрижки.
Весь перерахований набір обійдеться вам недешево. Варіанти заощадити – є. Перший – придбати обладнання вітчизняного виробництва. Але гравці ринку не рекомендують цей варіант, так як наші верстати серйозно поступаються в якості продукції німецьких і американських компаній. Другий варіант – купити верстати б/у. Варіант непоганий, але будьте обережні, щоб випадково не придбати непрацююче обладнання.
Як вже згадувалось, кращі верстати для заточування перукарського інструменту в Україну привозять із Німеччини, США. Коштують вони досить дорого. Такі верстати мають маніпулятор, що дозволяє заточувати ножиці під різними кутами. На них зручно заточувати будь-які перукарські ножиці (стандартні, напівконвекс, конвекс), манікюрні ножиці, пушер, лопатки, кусачки, ножі машинок для стрижки, небезпечні бритви.
Витратні матеріали для заточування інструменту – це точильні круги. Вони бувають матерчатими полірувальними, повстяними полірувальними, абразивними, алмазними. Тип круга залежить від типу верстата.
З меблів знадобляться столи, на яких будуть встановлені верстати, стільці та полиці для інструментів. Звичайно, важливо хороше освітлення. Найкраще максимально використовувати природне, а для штучного встановити люмінесцентні лампи. Не завадить витяжка, оскільки при заточуванні лез виділяється достатньо велика кількість шкідливого для здоров’я пилу.

Кращі верстати для заточування перукарського інструменту в Україну привозять із Німеччини, США та коштують вони не дешево.
Реклама послуг
Як і будь якому бізнесу, точильній майстерні необхідна реклама. На першому етапі про вас і вашу майстерню ще ніхто не знає. Ваша мета – знайти перших клієнтів. Хороший варіант – особисто обійти місця проживання потенційних клієнтів. Пройдіться по перукарським, манікюрним кабінетах, салонах краси, ательє з пошиття одягу, тощо. Запропонуєте послуги заточування інструменту. Впевнені, що після такого обходу у вас вже набереться кілька реальних клієнтів.
Наступне завдання – зробити клієнтів постійними. Для цього потрібно виконати лише одну умову – якісно заточити інструмент. Якщо майстри будуть задоволені вашою роботою, то вони ще не раз звернуться до вас знову. І приведуть інших клієнтів – спрацює, так зване «сарафанне радіо».
Ще один варіант реклами – листівки, флаєри, буклети в спальних районах міста. Тут ви знайдете чимало приватних клієнтів.
Підсумовуючи сказане, вимальовується досить непогана картина – якщо обладнати майстерню по заточуванню ножів та ножиць сучасним обладнанням, максимально розширити перелік інструменту, який у цій майстерні зможе заточуватись, то в перспективі, навіть лише регулярно обслуговуючи постійних клієнтів, можна заробляти чималі гроші. Удачі!
Добрий день
Сподобалась ваша стаття про заточування манікюрного інструменту. Але чи не могли б ви порадити де можна купити станки для цієї роботи ? бо як не дивно в просторах інтернету я не можу знайти потрібних верстатів. Можливо я банально ввожу не правильні слова для пошуку- був би вдячний за допомогу)