Як заробити взимку: ефективні способи та ідеї

Як заробити взимку: ефективні способи та ідеї

Зима є чудовою порою року, проте цей сезон викликає у людей різні асоціації. Одні люблять зиму за святкові дні, інші за її красу. Зазвичай цю пору року вважають періодом сплячки, коли відпочиває навіть флора та фауна. Підприємці, в більшості випадків, також намагаються «відсидітися» під час зимового періоду, вважаючи його несезонним. Але, по-справжньому заповзятливі, не можуть дозволити собі подібної бездіяльності, адже вони чудово розуміють, що зима є не тільки часом для розваг та відпочинку, а часом для заробляння грошей, а добре організований зимовий бізнес дозволить отримати досить значний прибуток. Тому відходити від справ у зимовий сезон було б недозволеною розкішшю.

Під час процесу пошуку того, чим зайнятися на зиму, проблем не виникне, адже сьогодні існує безліч бізнес-ідей, зокрема їх достатньо на сторінках нашого сайту. Основне питання полягає в тому, як організувати зимовий бізнес таким чином, щоб ідея приносила прибуток.

Як не помилитися з вибором бізнес ідеї на зиму?

Холодна пору року додає свою специфіку у ведення малого бізнесу. Тому при виборі прибуткової ідеї необхідно виходити з таких критеріїв:

 • Простота. Вибране заняття повинно бути доступним для швидкої реалізації навіть новачкові, у якого обмежені ресурси.
 • Врахування специфіки пори року. Взимку дуже холодно, бувають сильні вітри, снігопади та люті морози. Все це може бути обмежувальними факторами, проте потрібно дивитися на ситуацію з позитивного боку. Адже можна використовувати все це, як ідею для заробітку.
 • Вигода для клієнта. Ваша ідея повинна приносити відчутну користь її споживачам. Чим більше ви здатні полегшити та скрасити життя людей, тим більше та охочіше вам погодяться платити за це.
Холодна пору року додає свою специфіку у ведення малого бізнесу, тому тут важливо не помилитись у виборі ніші.
Холодна пору року додає свою специфіку у ведення малого бізнесу, тому тут важливо не помилитись у виборі ніші.

Організовуючи бізнес взимку, потрібно виходити з певного кола принципів, які допоможуть правильно реалізувати ідею та збільшити шанси на отримання прибутку. Тому, перш за все, проаналізуйте, чим займаються зимою у Вашій місцевості.

Походіть по місту, подивіться, чим займаються інші підприємці. Чи є на ринку аналоги тієї ідеї, яку ви хочете реалізувати? Уявіть себе клієнтом і оцініть:

 • Наскільки якісні послуги, що надаються?
 • Чи сильно це «б’є по гаманцю»?
 • Наскільки актуальний пропонований вам продукт?

Іншим джерелом натхнення для підприємця є закордонні ринки. Там ви зможете знайти безліч цікавих ідей, які, можливо, ще не впроваджені в Україні. Тоді вам не доведеться винаходити колесо, і потрібно буде просто перейняти чужий досвід.

Після того як ви вирішили, чим займатися та пройшли попередні кроки, вам потрібно скласти попередній план реалізації проекту. Без бізнес-плану вам доведеться «йти наосліп». Складання плану будь-якого рівня складності заощадить дуже багато часу, енергії та ресурсів.

Огляд варіантів бізнесу для зимового періоду

Сьогодні вже відомо безліч напрямків діяльності в зимовий сезон. Ми розглянемо найпоширеніші і найбільш прибуткові з них.

Коротко їх можна розділити на кілька груп:

 • Ідеї, пов’язані зі святковою тематикою.
 • Розваги та відпочинок.
 • Послуги населенню.

Заробляємо на новорічних святах

Найкращим прикладом ідей на зиму є бізнес на новорічних та різдвяних святах. Населення постійно готується до них і статистика показує, що в цей час спостерігаються максимальні рівні купівельної спроможності громадян.

Пропонуємо вашій увазі наступні ідеї для бізнесу з цієї категорії:

Виробництво сувенірів

Якщо у вас є схильності до творчості та здібності до прикладної праці, то ви можете зайнятися виготовленням різних сувенірів на новорічну тематику.

Можна зайнятися вишивання шапочок для Миколая, Санта Клауса, Діда Мороза, робити різні карнавальні маски або виготовляти новорічні іграшки. Ідеї обмежуються лише вашою фантазією та бюджетом. Новий рік та Різдво- це теплі сімейні свята. У цей час дуже цінуються подарунки, зроблені з душею та власними руками.

Якщо у вас є схильності до творчості та здібності до прикладної праці, то ви можете зайнятися виготовленням різних сувенірів на новорічну тематику
Якщо у вас є схильності до творчості та здібності до прикладної праці, то ви можете зайнятися виготовленням різних сувенірів на новорічну тематику

Продаж сувенірів

Якщо особливих талантів у вас немає, то можна зайнятися банальною купівлею та реалізацією новорічних сувенірів.

Продаж товарів можна почати за 2-3 тижні до свят. Причому для цього навіть необов’язково орендувати окрему точку, а купувати новорічну атрибутику оптовими партіями і здавати її на продаж у торгові точки та кіоски.

Можна зайнятися продажем таких товарів: петарди та хлопавки, ялинкові іграшки, магнітики, бенгальські вогні, маски для маскараду, особисті приналежності, зроблені під новорічну тематику, новорічні костюми та багато іншого.

Оренда костюмів і атрибутики

Ідея заслуговує на увагу завдяки своїй простоті та затребуваності. Не кожна сім’я може дозволити собі замовити візит акторів. Однак батьки можуть самі влаштувати для своїх дітей веселе свято. Єдине, що для цього буде потрібно – це костюми, які можна орендувати.

Підприємець може замовити пошиття костюмів у будь-якому ательє. Не варто обмежуватися тільки одіяннями Діда Мороза та Снігуроньки. Також можна віддавати в оренду костюми різних казкових героїв для ранків і карнавальних вечорів.

Не варто обмежуватися тільки костюмами Діда Мороза та Снігуроньки, проявіть фантазію!
Не варто обмежуватися тільки костюмами Діда Мороза та Снігуроньки, проявіть фантазію!

Продаж ялинок – штучних чи справжніх

Також є дуже вигідною ідеєю. Однак в цьому випадку вам буде потрібно великий початковий капітал. Найкраще орендувати точку в одному з ялинкових базарів. Підприємці стверджують, що який би обсяг ялинок вони не брали, залишків після свят практично не залишається.

Для початку ялинкового бізнесу потрібен спеціальний дозвіл від влади. Живі ялинки та сосни краще купувати заздалегідь у лісництвах і фермерських господарствах країни. Є закономірність – чим далі знаходяться господарства, тим дешевше буде коштувати ялинка. Хоча в цьому випадку доведеться витратитися на доставку дерев.

Підприємці стверджують, що який би обсяг ялинок вони не брали, залишків після свят практично не залишається.
Підприємці стверджують, що який би обсяг ялинок вони не брали, залишків після свят практично не залишається.

Організація костюмованих вистав та корпоративів

Більш детального розгляду заслуговує організація костюмованих вистав. Жодне новорічне свято не проходить без Діда Мороза чи Санта Клауса. Більш того, заможні сім’ї дуже часто замовляють візит цих казкових героїв додому. Також, майже жоден новорічний корпоратив, не може обійтись без цих персонажів. На цьому теж можна дуже добре заробити.

Варіантів ведення цього бізнесу два:

 • Якщо у вас є задатки актора та партнер, можна показувати виставу своїми силами: орендувати костюми, підготувати цікаву програму для дітей, розмістити оголошення у та інтернеті, зокрема у соціальних мережах. Сьогодні багато хто поступає таким чином, конкуренція невелика, адже замовлень набагато більше, ніж можуть обслужити наявні «Діди Морози».
 • Відкрити власне акторське агентство. Вам доведеться набрати кілька хороших акторів, зшити костюми та підготувати програму для «професійного» виступу. Обсяг роботи великий, однак і прибуток зростає у декілька разів, порівняно із попереднім варіантом. Так ви отримаєте можливість обслужити більше ранків та новорічних корпоративів.
Майже жоден новорічний корпоратив чи вечірка, не може обійтись без казкових персонажів. На цьому теж можна дуже добре заробити.
Майже жоден новорічний корпоратив чи вечірка, не може обійтись без казкових персонажів. На цьому теж можна дуже добре заробити.

Розваги та активний відпочинок

Зима відрізняється дуже тривалими новорічними канікулами та вихідними, які громадяни хочуть використати «по повній». З кожним роком кількість зимових розваг розширюється.

На сьогодні великого поширення набули такі зимові ідеї:

Прокат інвентарю

Серед новинок можна пропонувати оренду зимових велосипедів. Їх конструкція дозволяє їздити не тільки по снігу, але і по крижаній поверхні. Хоча ідея і не має в собі особливої родзинки, проте вона вже отримала дуже велику популярність серед населення.

Прокат лиж і ковзанів

Стара, але вірна можливість, що збагатила не одне покоління підприємців. Організація цього бізнесу супроводжується безліччю труднощів: необхідно орендувати відповідний майданчик, купити інвентар та обладнання, провести освітлення, тощо.

Краще якщо прокат прив’язаний безпосередньо до заздалегідь підготовлених об’єктів, тобто лижних маршрутів, гірок, ковзанок, тощо.

Прокат снігоходів

Також не простий, але дуже прибутковий бізнес. Правда, є обмеження за віком клієнтів. Крім того, бажаючим покататися на снігоході потрібні права.

Сноутюбінг

Аналог санок, що прийшов із закордону. Ідея полягає в тому, що замість звичайних використовуються надувні сани. Процес катання із гірок перетворюється у незабутній атракціон, що супроводжується непередаваними відчуттями.

Сновтюбінг - незабутній атракціон, що супроводжується непередаваними відчуттями
Сновтюбінг – незабутній атракціон, що супроводжується непередаваними відчуттями

Крижані та снігові містечка

Будується Крижане містечко з дитячим майданчиком, лабіринтами, замками та скульптурами казкових тварин. Таке містечко стане відмінним місцем для сімейних прогулянок. Вхід платний, але з дітей, які прийшли з батьками, плата зазвичай не стягується.

На облаштування такого містечка піде близько місяця роботи і буде потрібно багато різнопрофільних фахівців. Для того щоб окупити вкладені кошти та отримати хороший прибуток потрібно провести ряд маркетингових заходів. Додатковий прибуток можна отримати за рахунок здачі під оренду місць для кіосків і кіосків.

Більшість з вищеперерахованих напрямків бізнесу навряд чи окуплять себе в перший сезон, проте ідеї відмінно підходять для довгострокового інвестування коштів і отримання постійного прибутку в тривалій перспективі.

Послуги населенню в зимовий період

Паралельно із задоволенням та розвагами, зимовий святковий сезон часто супроводжується і низкою незручностей. Заповзятливі громадяни можуть заробити на цьому чималеньку суму.

Ось список напрямків, в яких можна організувати свій бізнес:

 • Буксирування автомобілів, які застрягли в снігу.
 • Доставка товару додому.
 • Прокат ігрових приставок і настільних ігор.
 • Прибирання приміщень та офісів після вечірок.
 • Вивіз сміття та його подальша переробка.
 • Також можна пропонувати клієнтам послуги з виїзду для заміни шин, відкривання замерзлих замків тощо.

Серед прибуткових ідей, якими варто зайнятися в зимову пору, також варто відзначити наступні:

 • Утеплення вікон, дверей та лоджій.
 • Продаж палива для камінів і печей. Очищення камінів від золи.
 • Прибирання бурульок і криги з фасадів.
 • Прибирання та вивіз снігу з ділянки.
 • Ярмарок новорічних подарунків та атрибутів.

На завершення хочеться зазначити, що це далеко не повний список зимових бізнес ідей. Жодна стаття, не здатна вмістити всі варіанти заробітку, якими можна займатись взимку. Якщо Ви будете енергійним, цілеспрямованим, з чіткою метою – відкрити власну справу, то ні сніг ні холод, а навіть і відсутність стартового капіталу – не зможуть Вам перешкодити. Якщо ви хочете змінити своє життя, пробуйте і у вас обов’язково все вийде.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *