Хмарний майнінг – як заробити інвестуючи у криптовалюти

Хмарний майнінг – як заробити інвестуючи у криптовалютиВесь 2017 рік виявився надзвичайно насиченим подіями у сфері криптовалют. Серед них, багато позитивних: ціна біткойна стрімко зросла за цей період у декілька разів, і на момент написання матеріалу, перетнула позначку у $11 000, також, незважаючи на зусилля влади та глобальних фінансових корпорацій біткойн не заборонений, а український регулятор нарешті визначився із своїм відношенням до криптовалют. Ці, а також багато інших звісток, позитивно вплинули на довіру інвесторів до криптовалют, та ще більше «підігріли» ажіотаж навкруги всього, що стосується заробітку на крипті. Почали з’являтись небачена кількість різноманітних інвестиційних фондів, всіляких сервісів, що правдами і неправдами, заманюючи довірливих інвесторів, пропонують захмарні заробітки у біткойнах без надмірних зусиль. Зрозуміло, що переважна більшість це афери та піраміди, але окремим рядком слід виділити сервіси які пропонують, так званий клауд або хмарний майнінг. Ми вирішили розібратись самостійно в цій одній з останніх «модних» тенденцій, а що з цього вийшло, читайте у матеріалі.

Хмарний майнінг – що це таке?

Для наших читачів, які ще не читали статтю: «Біткоїни, альткоїни, майнінг – що це таке, та як заробити на бумі криптовалют», нагадуємо, що майнінг — це «видобуток» криптовалют за допомогою комп’ютерного обладнання. А криптовалюта — це одна з варіацій втілення унікального алгоритму обчислень, який може коштувати дуже дорого. Наприклад, одна з найпопулярніших, криптовалюта біткойн (Bitcoin, ВТС) за одиницю коштує близько $10 000-12 000.

І найприємніше — будь-хто може почати майнити. Здавалося б, ось відмінна схема для заробітку в Інтернеті, в силу її високої прибутковості, крім одного «але». Майнінг криптовалют, через їх популярність, є досить витратною справою. У зв’язку з цим, почали виникати сервіси хмарного майнінгу.

Якщо максимально спростити, то суть цього способу отримання криптовалюти надзвичайно проста, та полягає в тому, що компанії, які володіють достатньою кількістю ресурсів для створення великих майнінгових центрів, дають можливість користувачам орендувати майнінгові потужності, а також необхідне обладнання або програмне забезпечення на певний визначений період.

Заробляють подібні компанії на тому, що стягують комісію з користувачів за надання власних ресурсів і плату за оренду обладнання. Для користувачів вигідніше платити певний відсоток зі своїх доходів, ніж комплектувати серверний зал у будинку та страждати від постійного гулу вентиляторів, а також інших незручностей.

В англомовному секторі Інтернету ця процедура отримала назву «cloud mining», що дослівно перекладається як «хмарний майнінг». В україномовному сегменті, також можна зустріти такі назви, як «віддалений майнінг», «клауд майнінг», «майнінг у хмарі», але суть залишається одна і та сама.

В ідеалі, за допомогою сервісів хмарного майнінгу, ви можете займатися своїми справами і лише періодично заглядати на свій рахунок. Звичайно перед цим потрібно відправити власнику ферми заздалегідь обумовлену суму грошей.

Зазвичай поріг входу в хмарний майнінг набагато нижче звичайного, буквально від 1 долара. Мати знання з налаштування ПК, складання ферм, розраховувати енергетичний баланс, платити за електрику теж не потрібно, іншими словами хмарний майнінг – це майнінг без клопоту. Купуєте контракт (так називається договір з компанією, про оренду певної потужності на певний термін) і отримуєте дохід на вказаний для виведення коштів гаманець.

На разі, все просто, чи не так, але і тут є свої плюси та мінуси, про які поговоримо.

Компанії, які володіють достатньою кількістю ресурсів для створення великих майнінгових центрів, дають можливість користувачам орендувати майнінгові потужності, а також необхідне обладнання або програмне забезпечення на певний визначений період

Компанії, які володіють достатньою кількістю ресурсів для створення великих майнінгових центрів, дають можливість користувачам орендувати майнінгові потужності, а також необхідне обладнання або програмне забезпечення на певний визначений період

Плюси та мінуси хмарного майнінгу

І так плюси хмарного майнінгу:

  • Низька мінімальна вартість від $1;
  • В більшості випадків, немає необхідності розбиратись у налаштуваннях обладнання;
  • Не треба витрачати час на покупку та складання ферм та на підтримання їх у робочому стані;
  • Не потрібно платити за електрику;
  • Немає проблем з гарячим повітрям та шумом від ферм;

Мінуси Хмарного майнінгу:

  • Надзвичайно багато шахраїв та переважно непрозорі механізми роботи компаній;
  • Хмарна компанія може призупинити роботу або виплати, якщо курс криптовалюти впаде;
  • Відсутність обладнання, яке в подальшому можна було б продати;
  • Неможливість змінити програмне забезпечення, чи налаштувати майнінг на іншу криптовалюту;
  • Вища ціна за одиницю хешрейта;
  • Немає гарантії, що сервіс хмарного майнінгу проіснує довго;
  • Обмежений час контракту (не завжди).

Як бачите, головний плюс, при роботі з хмарним майнінгом, це можливість заробітку на крипторинку практично з нуля. Але, його нівелює головний мінус – найчастіше під хмарними майнінгами ховаються звичайні шахраї, у яких нічого немає. І в першу чергу совісті. А за фактом їх гарний інтернет-сайт всього лише обкладинка або фантик від пустушки. Вони можуть обіцяти вам купу біткойнів та іншої криптовалюти, навіть малювати в панелі ваші шалені заробітки, але, це все буде віртуально.

Головне завжди пам’ятати: Блокчейн, криптовалюти та технології їх отримання — відносяться до високоризикованих інвестицій. Висока курсова вартість деяких коінів обумовлена лише зацікавленністю та попитом, без будь-якого забезпечення. Ситуація може змінитися в будь-який момент. Не варто розглядати криптовалюту як одиничний засіб накопичення.

Один з плюсів хмарного майнінгу, є те, що немає необхідності розбиратись у налаштуваннях обладнання

Один з плюсів хмарного майнінгу, є те, що немає необхідності розбиратись у налаштуваннях обладнання

Види хмарного майнінгу

Існує кілька видів хмарного майнінгу, це:

Dedicated server Mining (Оренда виділеного сервера)

Розміщення чи оренда обладнання на спеціальних хостингових майданчиках. Ви платите за обслуговування, доступ в інтернет, електроенергію та охолодження хостеру. Зазвичай обладнання можна орендувати безпосередньо у хостера. Обладнання – не асіки (ASIC), це потужні виділені сервера для CPU майнінгу. Після оренди вам потрібно завантажити програмне забезпечення і налаштувати на майнінг певної криптовалюти.

Dedicated ASIC Mining (Розміщення асіків у стійки)

Розміщення або оренда купленого вами обладнання в датацентрах. У підсумку куплене залізо розміщується у датацентрі і ви платите тільки за обслуговування та електрику. З мінусів – високий поріг входу на даний вид інвестицій.

Leased Mining (Оренда потужності безпосередньо у майнера)

Оренда потужностей на певний строк. Віртуальні майданчики на яких зустрічаються як продавці, так і покупці. Продавці розміщують свої потужності на продаж за різними цінами. Покупці мають можливість вибирати необхідні їм потужності за привабливими цінами. Зазвичай в таких сервісах ви самі вказуєте пул, куди буде підключатися орендована потужність. Цей вид хмарного майнінгу має найбільш широкі можливості налаштування, це широкий вибір алгоритмів, потужностей, вибір пулу, часу роботи. Вимагає знань що, де і як майнити, плюс потрібен досвід налаштувань програм майнерів.

Virtual Hosted Mining (Майнінг на віртуальних серверах)

Користувач орендує віртуальні машини в хмарних сервісах і встановлює програми для майнінгу на них. Схоже на Hosted Mining, але можна отримати значно більше процесорної потужності, але є своя специфіка в налаштуваннях.

Mining as a Service (Купівля частини обладнання)

Сервіс пропонує викуп купленого і вже налаштованого обладнання у вигляді часток виражених у GH/s або MH/s на визначений або невизначений термін. Саме ці частки і називають «контрактами», та цей найпопулярніший та найбільш розповсюджений сервіс хмарного майнінгу.

Суть цього виду – компанія купує майнінгове устаткування та продає частки потужності клієнтам. Ризики від вкладення в хмарний майнінг розподіляються між власником обладнання та його клієнтами. Є компанії, які не мають свого обладнання або приховують його тип та/або розташування з міркування комерційної таємниці, тобто ризик не повернення інвестицій більший, але й дохідність зазвичай вища, ніж у інших типів майнінгу.

Investment (Передача коштів в управління)

Пропонують отримання доходу з вкладених коштів які будуть залучені в оборот. На сайтах подібних сервісів не розкривається використання коштів – що вони будуть майнити і чи будуть майнити взагалі ви не дізнаєтеся. Оголошують певний % виплат і регулярність та і все на цьому. Інвестування в подібні сервіси є високоризиковим і як правило, чим вище очікувана дохідність, тим вищий ризик втрат.

Наскільки вигідний хмарний майнінг?

Відповідь на це питання залежить від ряду факторів, що впливають на рентабельність вкладень. Самим очевидним виступає вартість (саме тому рейтинг хмарних компаній сильно залежить від ціни). Плата за обслуговування покриває вартість електрики, хостингу та обладнання.

З іншого боку, визначальним моментом є репутація та надійність компанії через надзвичайно велику поширеність шахрайських схем у цій сфері. Заробити не вийде, якщо п’ятирічний контракт перестане існувати через два місяці.

Нарешті, прибутковість залежить від чинників, які жодна компанія не в змозі прогнозувати або контролювати: згадайте хоча б коливання біткойна протягом цього року. При покупці контракту найкраще виходити з постійної вартості криптовалюти, адже щоб заробити на збільшенні курсу, досить просто купити біткойни та почекати ще більшого зростання їх ціни.

Іншим важливим чинником виступає потужність всієї мережі, тобто так звана «складність». Вона визначається кількістю операцій хешування в секунду. В останні роки потужність збільшується експоненціально і напевно буде все таки збільшуватись.

Визначальним моментом у виборі сервісу хмарного майнінгу, є репутація та надійність компанії через надзвичайно велику поширеність шахрайських схем у цій сфері

Визначальним моментом у виборі сервісу хмарного майнінгу, є репутація та надійність компанії через надзвичайно велику поширеність шахрайських схем у цій сфері

Як зайнятися хмарним майнінгом?

Перш за все, щоб добувати криптовалюти, ви повинні розібратися в термінології: що таке хеш, як вимірюється швидкість хешування, якими бувають алгоритми, тощо. Потім потрібно визначитися з сервісом і вирішити, яка потужність і на який термін вам необхідна. Більшість контрактів на хмарний майнінг складаються на рік, однак деякі можуть бути навіть безстроковими. Іноді компанії пропонують короткострокові та середньострокові контракти на видобуток біткойнов і альткойнів на 6-24 місяців.

Фактично, все, що вам потрібно зробити — заплатити аванс. Про решту подбають компанії, а ви отримаєте регулярний приплив криптовалюти на особистий гаманець. Деякі сервіси на додаток до початкового платежу беруть комісію, що може спотворити показники прибутковості. В інших випадках компанія може розоритися або виявитися шахраєм, тому до питання вибору сервісу хмарного майнінгу слід підходити максимально обережно.

Як вибирати хмарний майнінг?

При виборі майнінгової компанії необхідно пам’ятати, що в більшій частині успішність інвестиції залежить саме від вас, чи зможете ви розгледіти серед багатьох пропозицій дійсно гідні уваги та довіри до компанії.

Інтернет-інвестування нічим не відрізняється від класичного інвестування в акції або облігації, значить і інструментарій у них схожий. Недобросовісні компанії та приватні особи під виглядом хмарних сервісів видобутку можуть просувати звичайні фінансові піраміди – так звані «схеми Понці». У цьому випадку виплата дивідендів вкладникам проводиться не за рахунок реальної роботи ферм, а за рахунок нових інвесторів.

Як тільки порушується баланс між приходом грошей від нових вкладників та виплатою відсотків раннім інвесторам – такий ресурс закривається, а його власники зникають з усіма грошима.

Отже, твердо вирішивши майнити у хмарі, зваживши всі плюси та мінуси, варто задуматися, як же вибрати чесного оператора хмарного майнінгу та максимально вберегти себе від можливого шахрайства.

Ознаки чесних сервісів хмарних майнінгу криптовалют:

  • Сайт оператора. Повинен бути симпатичним, повним і зрозумілим. Вся інформація має бути відкрита для ознайомлення. Повинні бути присутніми контакти технічної підтримки, яких повинно бути більше, ніж просто адреси електронної пошти. На сайті вкрай бажана присутність фотографій та відео з обладнанням провайдера. Менеджери проекту повинні бути представлені з фотографіями і посиланнями на їхні профілі в соціальних мережах. Більше того, вони повинні відповідати там на всі звернення від користувачів.
  • Тривалість існування проекту. Чим довше працює оператор на крипторинках, тим більша довіра до нього. У хайп-проектів, які планують зібрати гроші з користувачів і сховатися, терміни життя мінімальні. Але, не довіряйте лише написаному, пошукайте в Інтернеті. У нормальних проектів є «інтернет»-історія: відгуки на різних незалежних сайтах (нехай навіть будуть зустрічатися і негативні відгуки), обговорення на форумах, присвячені заробітку. Не забудьте — відгуки повинні бути від різних дат.
  • Можливість інвестувати в майнінг різних криптовалют. Зустрічаються хмарні соло-майнінги, що працюють з однією криптовалютою, ось їм точно не варто довіряти. Хороший оператор завжди буде намагатися запропонувати клієнтам якомога більше можливостей майнінгу (не забувайте, що їх заробіток — здача потужностей в оренду, чим більше здано, тим більше зароблено), постійно вводячи нові.
  • Можливість вибору робочого пулу після покупки. Наявність такої опції гарантує, що ви інвестуєте в реальні обчислювальні потужності. Як варіант, компанія може не надавати окремим клієнтам можливість зміни пулу для майнінгу, але публічно анонсувати адресу свого гаманця, який використовується для видобутку криптовалют – так що всі бажаючі можуть оцінити об’єми видобутку монет за статистикою знайдених блоків в блокчейні.
  • Наявність контракту або офіційне підтвердження з боку виробників обладнання. На ринку існує постійний дефіцит ASIC майнерів, і створення великого хмарного сервісу неможливо без прямого контракту з виробниками. Немає причин, чому б виробнику асиків не підтвердити наявність контракту з великим замовником – це хороший привід випустити прес-реліз і отримати безкоштовну рекламу свого обладнання.
  • Наявність фотографій і відео роботи власного дата-центру. Немає ніяких причин, чому б власникам сервісів не публікувати такі фото: це просто, дешево і доступно в будь-який момент. Подібні матеріали допоможуть вам вибрати надійний хмарний майнінг і відкинути всі сумніви. Звичайно, якщо є що фотографувати.
  • Наявність високоприбуткової партнерської програми за залучення користувачів – ще один знак бути гранично обережним. Реальний бізнес не має можливості та коштів виплачувати гонорар-30% від залучених інвестицій користувачів. Якщо на сайті компанії ви побачите пропозицію залучати інших користувачів за дуже високий відсоток від депозиту – це явний індикатор класичної фінансової піраміди.

Звичайно, список не повний і не може гарантувати 100% надійності оператора, однак і робота з криптовалютами нічим не відрізняється від операцій з традиційними валютами. Завжди є ризик втратити інвестиції.

Немає причин, чому б виробнику асиків не підтвердити наявність контракту з великим замовником – це хороший привід випустити прес-реліз і отримати безкоштовну рекламу свого обладнання

Немає причин, чому б виробнику асиків не підтвердити наявність контракту з великим замовником – це хороший привід випустити прес-реліз і отримати безкоштовну рекламу свого обладнання

Оскільки, ризик шахрайства та несумлінної поведінки компаній, що надають такі послуги, занадто великий, тому у хмарний майнінг слід вкладати лише ті гроші, які ви готові втратити. Вивчайте соціальні мережі, спілкуйтеся з колишніми клієнтами хмарних компаній та задавайте каверзні питання, перш ніж витратити гроші. Кілька сервісів Всесвітньої павутини пропонують рейтинги компаній, що пропонують послугу хмарного майнінгу. Надійний хмарний майнінг можна знайти, спілкуючись на форумах з тими, хто займається таким видом інвестицій. В кінцевому підсумку, до хмарного майнінгу слід підходити з такою ж обережністю, як і до інших інвестицій.

Висновок: чому ви досі втрачаєте свій шанс?

Хмарний майнінг дає хороші можливості для старту з нуля, допоможе розібратися в основних термінах і способах, та дає шанс непогано заробити. І, варто відзначити, що шанс доволі високий. А як ви реалізуєте свої можливості, як використаєте свій шанс, і чи використаєте його взагалі, залежить тільки від вас.

Криптовалюта популярна, і у всіх на слуху, зараз вона чогось варта. А як буде далі? Ніхто не знає. Але, принаймні, саме зараз є можливість відразу заробляти на майнінгу, а хмарний майнінг робить цю можливість, доступну більшості.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Хмарний майнінг – як заробити інвестуючи у криптовалюти"

  1. Дуже цікава стаття. Чи ж у вас можливість описати прибутковість майнінгу на власному залізі? Наперед вдячний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *