Виробництво крафт-пакетів – давня бізнес ідея з великим майбутнім

Виробництво крафт-пакетів – давня бізнес ідея з великим майбутнімВже багато заповзятливих бізнесменів звернули свій погляд на нішу пакувальних матеріалів. Нічого дивного – при відносно невеликих витратах, навіть новачок зможе організувати тут власну рентабельну справу. Головне – серед усього різноманіття варіантів пакувальної тари вибрати випуск тієї, що найбільш затребувана і актуальна сьогодні. І якраз сюди відноситься виробництво та продаж крафт мішків і пакетів. Крафт-пакет – відносно не новий на ринку вид пакування, виконаний на основі дуже щільного паперу. В таку тару можливо пакувати найрізноманітніші продукти, починаючи сипучими та закінчуючи пастоподібними. Але перш ніж приступати до реалізації проекту, важливо продумати кожен свій наступний крок. Детальні розрахунки видатків, аналіз ринку та конкуренції допоможуть надалі чітко вести бізнес. Які нюанси тут потрібно врахувати, щоб не прогоріти, читайте у матеріалі.

Крафт-пакети – що це таке і чи перспективний такий бізнес

Це в першу чергу безпечні, практичні та екологічно чисті мішки та пакети. Вони підходять для експлуатації, як в промисловості, так і в домашніх умовах. Зберігати харчові продукти в них також не заборонено, так як вони абсолютно нешкідливі для здоров’я людини. Вони економічно вигідні та сьогодні досить популярність на ринку.

Такі пакети мають широкий спектр застосування. У них можна зберігати різні сипучі матеріали, а також матеріали пастоподібної форми. Крафт-пакети мають дуже міцну та надійну структуру, тому товар в них гарантовано залишиться цілим та неушкодженим.

Крафт-папір — це дуже міцний обгортковий папір, який застосовується для виробництва пакетів, мішків для сипучих продуктів та інших видів упаковки.

Слово «крафт» походить від німецького Kraft, що означає «сила». Одна з властивостей цього матеріалу — висока стійкість до механічних пошкоджень. Однак його головна перевага полягає в екологічності (порівняно з поширеними поліетиленовими пакетами) та невисоких витратах на виробництво. Цей папір виготовляється з целюлози з використанням вторинної сировини. Цим і пояснюється його невелика вартість при різноманітності видів та щільності.

Крафт-папір — винахід далеко не сучасний. Знайомі всім з дитинства жовті поштові конверти та папір, в який упаковували продукти в радянський час, виготовлялись за такою ж технологією. Останнім часом популярність цього виду пакування знову набирає обертів, що пов’язано з модою на екологічно чисту продукцію з натуральних матеріалів.

У великих торгових мережах паперові пакети вже пропонуються в якості альтернативи поліетиленовим, а за декілька років Україна планує повністю відмовитися від використання останніх. Так що перспективи розвитку виробництва пакетів з крафтового паперу досить оптимістичні.

Крафт-пакети мають дуже міцну та надійну структуру, тому товар в них гарантовано залишиться цілим та неушкодженим

Крафт-пакети мають дуже міцну та надійну структуру, тому товар в них гарантовано залишиться цілим та неушкодженим

Такий вид пакування може мати дуже багато застосувань, ось лише деякі з них:

 • Зберігання продуктів харчування;
 • Зберігання виробничих товарів;
 • Пакування їжі з собою в ресторанах швидкого харчування;
 • Пакування листівок для проведення рекламних акцій;
 • Зберігання сухих будівельних сумішей;
 • Зберігання і транспортування деревного вугілля;
 • Оформлення подарунків і квіткових композицій;
 • Пакування побутових відходів, тощо.

Ще однією перевагою бізнес ідеї буде те, що для виробництва крафт-пакетів не потрібно аж надто дорогого обладнання, та і до персоналу, який його обслуговує, не пред’являються якісь специфічні професійні вимоги.

Також не обмежений рекламний ресурс, оскільки, безпосередньо на самі пакети можна наносити власну графіку та слогани. Пакети можна використовувати як рекламні площі для сторонніх клієнтів. Це буде приносити виробнику додаткові кошти.

Утилізація такої тари відбувається легко та просто. Вона не чинить негативний вплив на навколишнє середовище на відміну від пластикових чи поліетиленових пакетів. Тому продаж крафт-пакетів актуальна та затребувана на ринку послуга. Ви можете зайняти цю нішу та почати виробництво, адже цей напрямок буде актуальним ще багато років, і зможете забезпечити себе роботою, а разом з тим та виготовляти екологічно чисту продукцію.

Пакети можна використовувати як рекламні площі для сторонніх клієнтів. Це буде приносити виробнику додаткові кошти.

Пакети можна використовувати як рекламні площі для сторонніх клієнтів. Це буде приносити виробнику додаткові кошти

Процес виготовлення крафт-пакетів

Виробництво крафт мішків і пакетів, з точки зору технології, зовсім не складне. Багато полегшується і тим, що сучасне обладнання, яке представлене на ринку, практично всю «роботу» бере на себе – ручна праця мінімальна.

Якщо максимально спростити, то пакети з крафт паперу випускають за наступною технологією:

 1. Створення та формування заготовки. Цей етап передбачає створення труби з паперу, яка буде проходити через конвеєр і ділитися на окремі заготовки під пакети. Тут відбувається нанесення необхідних малюнків і логотипів. Їх оформлення може відбуватися декількома методами;
 2. Склеювання аркушів і формування дна виробу;
 3. Виробництво заготовочного клапана для пакетів, які можуть закриватися;
 4. Пакування готової продукції.

Основна сировина для отримання крафт-пакетів – папір та клей на основі крохмалю. Сировина загальнодоступна і, що особливо радує – недорога.

Весь процес можна здійснювати в невеликому приміщенні, до якого з боку наглядових органів не пред’являється особливих вимог. Важливо лише, щоб у ньому був водопровід, каналізація, електроенергія та вентиляція. Також важлива площа. Важливо, щоб вона відповідала вимогам пожежної безпеки.

Потрібні будуть також і складські приміщення. Їх, як і виробничі приміщення, можна орендувати або придбати. Площа буде залежати від передбачуваних об’ємів продукції. При розрахунку можна орієнтуватися на наступні дані: папір в рулоні займає 1 кв. м площі, як і 5-6 тис. штук готових пакетів або мішків.

Контролювати виробництво буде по силам 2-4 робочим. Причому, як ми вже писали, наймати кваліфікованих фахівців тут не потрібно.

З технологією все більш ніж зрозуміло, набагато складніше підприємцю буде здійснити наступний етап – закупити все необхідне обладнання.

Крафт-пакети – обладнання, що потрібне для старту виробництва

Для нормального функціонування підприємства необхідно спеціальне обладнання для виготовлення паперових пакетів. Пакети сьогодні бувають двох видів: склеєні та прошиті. Для виробництва кожного виду потрібен окремий верстат. Тому перед початком роботи вам необхідно визначитися, який варіант будете виготовляти саме ви.

В першу чергу ви повинні розуміти, що для якісного виробництва необхідно вибирати обладнання від перевірених виробників. Воно купується на довгі роки роботи, тому нехтувати цим питанням категорично не рекомендується. Купити обладнання для виробництва крафт-пакетів найкраще у виробника або його постачальників.

Ціна обладнання залежить від типу лінії виробництва та потужності верстата. Найпростіший варіант обійдеться вам у 200 тис. грн. Більш перспективний варіант коштує близько 500 тис. грн. Якщо ви хочете відразу придбати верстат змішаного типу, то він обійдеться трохи дорожче. Однак ви повинні розуміти, що витрати незабаром окупляться, а чим якіснішу та різноманітнішу продукцію ви запропонуєте, тим більше у вас буде клієнтів і відповідно прибутку.

Як виглядає мале виробництво паперових крафт-пакетів

Ось так виглядає мале виробництво паперових крафт-пакетів

Як бачите, вартість нового устаткування, все таки, досить висока. Але можна придбати не нові верстати або випускати на першому етапі звичайні пакети без принту.

Проте, виготовлення крафт-пакетів з логотипом на замовлення дозволить вам розширити клієнтську базу. Для друку на пакетах знадобиться флексографічна машина. В залежності від формату пакета такий пристрій дозволяє наносити зображення в один або кілька (до шести) кольорів.

Саме пристрої змішаного типу зазвичай окупаються швидко, так як вони дозволяють випускати 210 заготовок кожну годину роботи. Вони володіють великою потужністю і високим рівнем продуктивності.

Якщо говорити про початкові вкладення, то вони будуть залежати від вашого вибору обладнання. Вартість верстатів залежить від продуктивності, економності та типу виробництва. Якщо фінанси вас не обмежують, то рекомендується відразу купувати перспективне обладнання, яке дозволить випускати максимально якісні та різноманітні товари.

Види і особливості вибору сировини

З матеріалів знадобиться власне папір, клей на крохмальній основі, фарба для друку, шнур (стрічки, тасьма, мотузка, пластик) для виготовлення ручок. Папір може відрізнятися за щільністю, складом, призначенням і ціною.

Для виробництва паперових пакетів можна використовувати будь-який папір. Але краще віддати перевагу щільному паперу. Він може бути виготовлений з вторинної переробки макулатури. Зазвичай для додання міцності склеюють між собою відразу кілька слоїв і наносять поперечну проклейку.

Ще один приклад виробництва паперових пакетів

Ще один приклад виробництва паперових пакетів

Паперові пакети – рентабельність

Коли ви визначилися з основними статтями витрат, можна приступити до підрахунку прибутку. Собівартість виробництва пакета становить від 1 грн./шт. В реалізації ця ціна збільшується в 3-4 рази.

Рентабельність такого виду бізнесу досить висока — близько 40 %.

Щомісячні доходи за найсприятливішим прогнозами можуть скласти від 150 тис. грн. і вище. Все залежить від того, чи зможете ви налагодити збут власної продукції.

Крафтові пакети – де збувати

Незважаючи на її затребуваність та поки ще невисоку кількість конкурентів у цьому сегменті, краще заздалегідь продумати можливості для розширення каналів збуту.

Якщо об’єми виробництва поки недостатньо великі, запропонуйте співробітництво роздрібним мережам та окремим магазинам, кафе і ресторанів, які продають їжу на винос.

Постійними замовленнями вас можуть забезпечити виробники кормів для тварин, будівельних матеріалів і сумішей, постачальники вагового кави та чаю, які розфасовують свою продукцію у паперові пакети, пекарні, продавці курей-гриль, тощо. Можливість продавати пакувальні пакети невеликими партіями (від 200 шт.) може привернути до вас додаткових клієнтів зі сфери малого бізнесу.

Постійними замовленнями вас можуть забезпечити виробники кормів для тварин, будівельних матеріалів і сумішей, постачальники вагового кави та чаю, які розфасовують свою продукцію у паперові пакети, пекарні, продавці курей-гриль, тощо.

Постійними замовленнями вас можуть забезпечити виробники кормів для тварин, будівельних матеріалів і сумішей, постачальники вагового кави та чаю, які розфасовують свою продукцію у паперові пакети, пекарні, продавці курей-гриль, тощо

При наявності флексографічного обладнання можна робити під замовлення пакети з корпоративною символікою та логотипом компанії. Упаковка з більш якісного, фактурного та дорогого крафтового паперу підійде для оформлення подарунків та косметичної продукції (наприклад, мила ручної роботи, парфумерії тощо).

До речі, цей напрямок роботи може з часом стати вашою основною спеціалізацією. Більшість великих Українських компаній, що займаються виготовленням паперових пакетів і мішків, орієнтуються, в першу чергу, на виробників харчових продуктів, будівельних сумішей, вугілля, тощо.

Пакети з крафт-паперу в якості незвичайної подарункового пакування поки ще тільки починають набувати популярність, але більш далекоглядні виробники вже наймають дизайнерів і обмірковують варіанти нестандартних маркетингових рішень.

Проблеми та їх вирішення

В кожному виробництві є проблемні моменти, які краще врахувати перед початком роботи і бути підготовленим до труднощів. В цьому бізнесі важливо знайти стабільного постачальника недорогої сировини. Як вже писали, для виробництва відмінно підійдуть вторинні матеріали. Вони недорого коштують, що дозволить вам встановлювати конкурентні ціни на продукцію на ринку. Другим питанням є велика витрата електроенергії. Тому варто вибирати не найдешевше обладнання, а безпечне і економне.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Виробництво крафт-пакетів – давня бізнес ідея з великим майбутнім"

 1. Доброго дня. Чудова стаття. Чи можете надіслати контакти постачальників обладнання та сировини, обладнання потрібне міні потужності. Моя електронна пошта npetruchek@yahoo.com.ua

  • Нажаль, ми інформаційний сайт, на якому лише описуються ідеї бізнесу вцілому. Тому контактами не володіємо.
   Хоча, в процесі створення великого проекту, де кожен бажаючий зможе поділитись досвідом чи контактами у тому чи іншому виді бізнесу.

 2. Маю у власності приміщення 800м.кв цікавою темою є виготовлення екопакетів Закарпаття шукаю спонсора для реалізації цієї та інших ідей….

 3. Дуже дякую вам за вичерпні, інформативні статті. Завдяки вашому сайту багато, ще вчора, простих людей, стали і ще стануть підприємцями. Бажаю вам натхнення та процвітання. Ви допомагаєте таким як я не боятися, а йти до своєї мрії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *