Розведення страусів це ремесло, яке набирає популярність більш ніж в 100 країнах світу. Інтерес до страусів цілком очевидний. Фермери люблять страуса за хороший приріст м’яса, за великі яйця, безвідходне виробництво і широкий асортимент продукції, яку отримують, вирощуючи цю птицю.
Якщо ви хочете почати свій власний сільськогосподарський бізнес з розведення страусів, Вам важливо враховувати деякі фактори, які необхідно знати в першу чергу. Ця стаття, безумовно, допоможе вам у досягненні успіху в цьому типі підприємства.
Основний інтерес до розведення сучасних страусів викликає його м’ясо і велике яйце. У світі, який віддає перевагу здоровій їжі, корисне страусине м’ясо, що відповідає всім вимогам дієтологів. Варто відзначити, страусина шкіра також використовується для пошиття курток, сумок та взуття. У всіх ресторанах страви зі страусиних яєць вважається делікатесом, в той час як яєчна шкаралупа використовується для декоративних цілей. Страусиние пір’я, як і сто років тому, популярне в модних бутиках.
Ціна на м’ясо та яйця
Вага дорослого страуса 120кг. – 140кг., а іноді досягає і 160 кг., ріст біля 2,7 метра. З одного птаха виходить 40% чистого виходу м’яса (45-55 кг. страусиної туші). Вартість м’яса в супермаркетах від 20 $ за кілограм. Страус готовий до забою у віці 10-14 місяців.
І відразу логічне питання, скільки їсть страус? Щоденне споживання корму дорослої птиці 3кг. (страус з зоології класифікується як всеїдна тварина).
Одна страусина самка зносить до 80 яєць за сезон. Яйце страуса коштує від 15 $ за 1кг. в роздрібі. Заплідненість яєць становить 90%. Вага яйця 1,5 кг. – 1 , 8кг. Товщина шкаралупи 0,5 см. Вага пташеня більше 1кг. Інкубаційний період 40 днів. За один рік з одного страуса фермера отримують не менше 40 голів потомства (враховуючи відсоток заплідненості яєць , і виживання пташенят) притому, що продуктивність страусів триває до 30 років.
З одного дорослого птаха виходить 1,5 кг. Причому 0,5 кг. пір’їн складають довгі красиві для модної індустрії, а решта пір’я можете реалізовувати виробникам подушок, ковдр, пуховиків, тощо.
Скільки необхідно місця для розведення страусів?
Спочатку потрібно вибрати місце для страусиного бізнесу. При пошуку місця для розміщення Вашої страусиної ферми, звертайте увагу, на місця з невисокою вологістю повітря. Пташенята страусів, як і всі домашні птахи дуже чутливі до інфекцій. Вологі місця це ідеальне середовище для розмноження вірусів і мікроорганізмів. Місця з високою вологістю будуть перешкоджати розвитку Вашого підприємства з причини високого ризику захворювань страусів. Так само важливо оцінювати розмір території, виділений під загороду і стійло для дорослих страусів. На одного великого страуса в стійлі повинно доводитись 5-6 квадратних метрів, а в загоні не менше 100 кв.м. У зимовий період температуру в стійлах (де страуси ночують) необхідно підтримувати до +10 градусів тепла. На підтримання температури взимку не буде потрібно багато витрат на опалення, так як птахи самі по собі виділяють багато тепла. Вдень, на зимових прогулянках в загоні, вони добре себе почувають при -20 морозу.
Зі скількох страусів слід починати розведення страусів?
Коли ви вже вибрали правильне місце для Вашої страусиної ферми, потрібно правильно оцінити свої можливості на самому початковому етапі розведення птиці. Визначте для себе кількість страусів, з яких ви будете починати свій бізнес. Ви повинні бути впевнені у цій кількості, тому як для початківців на початку буде важко піклуватися про велику ферму. На одного самця повинно доводиться від двох до семи самок.
Варто приготувати правильний раціон харчування для страуса. Після того як ви вже придбали необхідну Вам кількість страусів, складіть корисний раціон харчування для цих великих птахів з високим темпом росту. Перше це необхідно врахувати те, що страуси це вид тварин, які вживають велику кількість води. Зокрема, можна очікувати, що один страус може споживати 10 літрів води щодня. Основні компоненти комбікорму, які входять до раціону харчування страуса це кукурудза соя і люцерна, 3-4 кг. на добу на одну птицю.
Бізнес-план по реалізації страусиної продукції.
Після того як Ваша страусина ферма почала працювати, необхідно скласти бізнес план подальших дій. Основний продукт, який Ви будете виробляти це м’ясо. Знайдіть шляхи реалізації страусиного м’яса у вашому регіоні. Звертайтеся як до роздрібних покупців, так і у продуктові магазини.
Як вже було вище сказано, дуже багато користі можна отримати від страуса. Крім м’яса ви отримуєте зі своєї ферми такий продукт як пір’я. Красиве довге пір’я продавайте в роздріб, а решту продавайте гуртом виробникам пухових виробів. Зі страусиного пір’я традиційно популярні декоративні матеріали для одягу та інтер’єру. Вони користуються великим попитом під час підготовки до всесвітньо відомого Бразильському карнавалу.
З часом ферма зможе виробляти такий цінний продукт як страусина шкіра. Вам треба докласти невеликі зусилля, щоб навчиться правильно вичіняти її зі страусів. А шляхи реалізації шкіри довго шукати не потрібно, наприклад, розішліть пропозиції взуттєвим, меблевим і швейним фабрикам. Тонка і в теж час міцна страусина шкіра, дуже цінується у виробники шкіряних виробів. Вона дуже добре піддається обробці при виробництві. У віці 10-14 місяців страусина шкіра набуває найкращих властивостей. Шкіра страуса за якістю порівнянна з такими дорогими шкірами, як шкіра слона і крокодиляча шкіра. Її головною особливістю є зносостійкість. М’яка і гнучка шкіра є відмінним матеріалом для взуття, галантереї та одягу. Вартість 1,2-1,5 кв. м. шкіри може компенсувати всі гроші, витрачені на птицю.
На постійній основі продаємо страусинят. 0971473455.
Пара (3 річна) яка ціна?
Та де ви знаходитесь?
Скільки коштує птиця.і де купити
Куплю пару страусів для домашнього утримання 0737900777