Догляд за могилами, як напрямок ритуального бізнесу

Догляд за могилами, як напрямок ритуального бізнесуНа наданні ритуальних послуг можна заробити великі гроші. Підготовка тіла, труни, вінків, перевезення, захоронення, організація поминок, пам’ятник – без цього ніяк не обійтися. І хоча похоронні бюро міцно займають свої ніші на ринку, і увійти в ритуальний бізнес непросто, не так давно з’явився новий вид послуг – догляд за могилами. Про це ми і поговоримо далі.

Для кого цей бізнес?

В Україні кладовища великих міст часто займають просто величезні території, і на них безліч недоглянутих могил. Чому так? А все тому, що часто просто бракує часу для того, щоб прибратись на кладовищі. Тому відповісти на питання: «Чи буде послуга по догляду за могилами затребуваною?», можна цілком ствердно.

Такими послугами користуються люди, які не мають достатньо вільного часу, щоб стежити за похованнями покійних родичів. Як правило, це підприємці або великі керівники, які проводять багато часу на роботі. Крім того, до фірм, що доглядають за могилами, звертаються жителі далеких областей або інших країн, які покинувши свою малу батьківщину, не мають можливості приходити на кладовища, де поховані близькі.

Що ж розуміється під доглядом за могилами, які послуги пропонуються?

Перш за все, звичайне прибирання поховань.Сюди входить прополювання бур’яну, прибирання сміття, прибирання біля могили, миття пам’ятника, надгробної плити, огорожі, поливання квітів, кущів, дерев у місці поховання.

Далі – систематичне прибирання. Клієнт укладає договір на рік, і за похованням стежать протягом обумовленого терміну. Регулярність відвідин могили обмовляється умовами абонемента. Вартість абонемента буде залежати від кількості візитів у рік і збільшується пропорційно частоті відвідувань.

Можна пропонувати розширений спектр послуг, наприклад, розчищення території від сміття та гілок, мийку спеціальними засобами, дрібний ремонт огорожі, пам’ятника, фарбування, заміну землі у квітнику, посадку однорічних і багаторічних квітів, чагарників, дерев, догляд за квітами (прополка, розпушування ґрунту, полив) та іншими рослинами, замовлення молебню «За упокій», покладання букетів, вінків, корзин, запалювання добової лампади, підготовку поховання до зими, укриття пам’ятника плівкою на зиму, проведення оцінки технічного стану місця поховання.

Крім того, клієнт має можливість замовити окремою послугою:

  • очищення від іржі та фарбування лави, столу, огорожі, пам’ятника;
  • відновлення написів, оновлення фотографій;
  • ремонт тріщин і відновлення відколотих частин надгробків;
  • установку надмогильних пам’ятників, лав, огорож, тощо, а також озеленення території.

Оплатити послугу замовник може банківським переказом або за допомогою системи електронних платежів. Клієнтові пропонують завантажити з сайту компанії договір, підписати його і переслати скан по електронній пошті або ж відправити документ факсом.

Щоб відзвітувати перед клієнтом, виконавець фотографує поховання до збирання і після.

Нюанси започаткування такого бізнесу

Найскладнішим іноді буває не знайти клієнта і виконати замовлення, а розшукати могилу, на якій давно ніхто не був, тому фірми просять замовника повідомити номер поховання, вказати приблизну ділянку кладовища, без цього, на жаль, ніяк. Однак є й такі, хто має доступ до документів кладовища і навіть пропонує клієнтам окрему послугу – знайти занедбане поховання родичів. Така обізнаність – великий плюс для даного бізнесу.

Стартові інвестиції не потрібні, потрібен тільки автомобіль та інструменти для ремонту і фарбування могил, висадки рослин. Починати бізнес можна поодинці.

Сервіс по догляду за могилами вартує відкривати в тому випадку, якщо ритуальне бюро на кладовищі не надає вже таких послуг, інакше змагатися з конкурентом на його території буде досить складно. Навіть якщо ви знайдете клієнтів, вам можуть перешкоджати працювати. До того ж територія кладовища – відмінне місце для реклами.

Робота переважно сезонна. Взимку сервіс простоює, залишаються тільки ті клієнти, які укладають договір на рік. Тому, якщо підприємець не продав достатньо абонементів, то прибуток у холодну пору року буде зовсім незначним.

Ставлення громадськості до цього бізнесу неоднозначне. Одні засуджують клієнтів таких організацій, інші захоплюються винахідливістю підприємців, треті задоволені вже тим, що занедбаних могил стає менше. У кожному разі замовлення у служб догляду за похованнями є, а значить людям це потрібно.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *