Як заробити на доставці у офіси готових домашніх обідів

Доставка бізнес-ланчів домашнього приготування. Як заробити на доставці готових обідів.Чи Ви коли небуть задумувались про те як і де харчуються середньостатистичні офісні працівники? Правда така, що переважна їх більшість приносить їжу з собою в контейнерах з дому і обідає безпосередньо на робочих місцях. Але, як свідчать часті опитування, більшість залюбки відмовилась би від такого щоденного ритуалу, адже це не завжди зручно: одним ніколи готувати, іншим незручно возити з собою на роботу харчові контейнери, треті просто хочуть з’їсти ситний, свіжо-приготований обід. Можна допомогти всім цим людям одним простим бізнес-рішенням. Потрібно організувати доставку готових обідів прямо на робоче місце. І не просто обідів, а повноцінних обідів домашнього приготування. Ми вважаємо, що це відмінний варіант бізнесу для жінок і підприємців-початківців, та хочемо поділитись з Вами цією інформацією.

Доставка обідів у офіс – головна ідея

Доставки обідів та ланчів на робоче місце з’явилися в Україні ще в далеких бурних 90-х, але в той час ця послуга стосувалася переважно ринків. Напої та продукти швидкого харчування доставляли торговцям. Далі, корпоративне харчування отримало трохи інший розвиток. Багато людей у великих містах працюють в офісах, тому на ринку почали з’являтись компанії, які займаються доставкою обідів в офіс.

Але, погодьтесь, звичайному середньостатистичному офісному працівнику, чи державному службовцю, зараз ресторанні бізнес-ланчі вартістю 200 грн. часто не по кишені. І тут на виручку приходите Ви із послугою доставки обідів домашнього приготування!

Ідея бізнесу з приготування та доставки гарячих домашніх обідів в офіси не складна, полягає в тому, щоб в домашніх умовах готувати смачні обіди та доставляти їх безпосередньо на робоче місце клієнтам. І при цьому пропонувати низькі ціни, такі, щоб бізнес-ланч в офіс став самим оптимальним варіантом для місцевих співробітників.

Переваги бізнесу на доставці бізнес-ланчів

 • Бізнес на доставці бізнес-ланчів домашнього приготування не вимагає великих вкладень – не потрібно брати кредити, довго збирати на відкриття та ризикувати великими сумами. По суті, єдине, чим ви ризикуєте – свій час;
 • Для успішного бізнесу на доставці готових обідів не потрібно особливих знань та спеціальних навичок. Достатньо вміти смачно готувати та бути акуратним, та любити свою справу. Освоїти та розвинути такий напрямок бізнесу можна за декілька місяців;
 • Займатися приготуванням страв можна на власній кухні і без залучення помічників. На початковому етапі підприємець зможе самотужки впоратися з усім обсягом роботи;
 • Підходить для домашнього бізнесу, жіночого бізнесу і вимагає відносно небагато робочого часу;
 • Є перспективним напрямком громадського харчування, має широкі можливості для розширення;
 • Забезпечує гідний рівень прибутку.
Дана бізнес-ідея підходить для домашнього бізнесу, жіночого бізнесу і вимагає відносно небагато робочого часу

Дана бізнес-ідея підходить для домашнього бізнесу, жіночого бізнесу і вимагає відносно небагато робочого часу

Як та з чого слід почати бізнес на доставці бізнес ланчів у офіси?

Щоб не писало на інших сайтах, ми переконані, що кожен бізнес, а особливо такий, що базується на наданні певних послуг, слід розпочинати із детального аналізу попиту на такі послуги у Вашому регіоні. На першому етапі важливо розуміти, хто буде зацікавлений у замовленні домашньої їжі та чи буде затребувана ідея у потенційних клієнтів Вашого регіону.

Вашою цільовою аудиторією повинні стати співробітники офісів. Де їх шукати? У будь-якому місті, навіть в маленькому, є офісні будівлі, в яких працює багато людей. Рекомендуємо спочатку особисто обійти заклади, яких може зацікавити Ваша пропозиція.

Також, не забутьте про конкурентів – обов’язково знайдіть ті підприємства, які вже працюють у такому форматі, докладно вивчіть їх пропозиції, та подумайте, чим би Ви вигідно відрізнялись від них. І лише після того, як ґрунт «прозондований», можна переходити до певних практичних дій.

Почати бізнес з доставки готових обідів, як ми вже писали, краще у форматі домашньої кухні. Для цього не потрібно орендувати приміщення та купувати якесь дороге обладнання. Також так можна уникнути багатьох бюрократичних процедур. Але безперечно – рекомендуємо повністю узаконити свій бізнес, якщо плануєте в майбутньому розвивати його. Як це зробити в сьогоднішніх умовах – радимо проконсультуватись у найближчому центрі надання адміністративних послуг, гадаємо, проблем з цим не повинно виникнути жодних.

Обладнання та продукти

Далі все просто – слід придбати обладнання та основну сировину. Навіть якщо у вас вдома шафа ломиться від каструль та сковорідок, радимо придбати посуд спеціально для роботи. На нашу думку, мінімальний набір необхідного включає: каструлі різних розмірів, сковорідки, кухонні ножі, обробна дошка, терка, форми для запікання, інше начиння (ложки, лопатки, ополоник, друшляк, тощо). Також рекомендуємо придбати кухонні ваги, щоб зручно було розраховувати розмір порцій та їх собівартість. Для зручності можна придбати окремий холодильник, щоб зберігати продукти. Однак на перших етапах бізнесу продуктові запаси будуть не дуже великими, і можна цілком обійтися без окремого холодильника.

А ось відразу потрібно придбати термосумки, в яких буде транспортуватися готова продукція. Вони дозволять приносити готові обіди ще гарячими. Кількість сумок залежить від масштабів вашого бізнесу і ємності самих сумок. На початках, для перевезення обідів буде досить сумку і на 40 літрів.

Також відразу, для продажу готових обідів, потрібно буде закупити одноразовий посуд – пластикові контейнери, вилки, тарілки. Також будуть потрібні пакувальна харчова плівка та паперові серветки.

Не слід забувати про сировину. Для приготування смачних домашніх обідів потрібні свіжі та якісні продукти. Щоб заощадити на закупівлі сировини, слід віддати перевагу ринкам і оптовим базам. Там дешевше, ніж у супермаркетах. План покупок залежить від рецептури майбутніх ланчів (про яку ми поговоримо згодом).

Домашні обіду у офіс – меню

Найголовніше в цьому бізнесі – смачні обіди та різноманітне меню, яке буде подобатися клієнтам. Рекомендуємо передбачити меню по днях тижня: і продукт не встигне зіпсуватися, і клієнти оцінять різноманітність. До того ж, кожен день пропонуючи нові страви, ви показуєте, що продаєте свіже, а не вчорашні залишки. Це вселяє довіру.

В меню можна включити різні каші, м’ясні та рибні страви, пельмені, супи, гарніри з картоплі, салати, випічку. Можна продавати комплексні обіди, які включають гаряче + друге з гарніром або салат. А можна пропонувати кожне блюдо окремо.

Вивчіть пропозиції конкурентів. Почніть з недорогих кафе і ресторанів, їдалень, що пропонують бізнес-меню. Потім, коли приблизно визначитеся з офісами, де будете продавати свої гарячі обіди, вивчіть меню закладів громадського харчування, які знаходяться поруч з офісними будівлями. Зберіть якомога більше інформації про те, які страви пропонують і скільки коштує замовлення. Це дозволить встановити оптимальну ціну та правильно скласти своє меню.

В меню можна включити різні каші, м'ясні та рибні страви, пельмені, супи, гарніри з картоплі, салати, випічку. Можна продавати комплексні обіди, які включають гаряче + друге з гарніром або салат. А можна пропонувати кожне блюдо окремо.

В меню можна включити різні каші, м’ясні та рибні страви, пельмені, супи, гарніри з картоплі, салати, випічку. Можна продавати комплексні обіди, які включають гаряче + друге з гарніром або салат. А можна пропонувати кожне блюдо окремо.

Як порахувати собівартість і встановити ціну на бізнес-ланчі

Щоб призначити оптимальну ціну на продукцію, слід розрахувати собівартість її приготування. А для цього потрібно скласти докладну рецептуру кожної страви та розрахувати її собівартість, враховуючи витрати на інгредієнти. Крім того, слід враховувати час, який витрачається на приготування того чи іншого блюда та витрати на енергію чи газ. Також у собівартість бізнес-ланчів повинні бути включені витрати на упаковку і транспортні витрати.

Але, для визначення ціни не потрібно проводити складних розрахунків. Досить визначити собівартість продуктів і передбачити певну націнку на продукцію, яка буде перекривати всі витрати. Приблизна націнка на продукцію складе 200%. У середньому, 1 порція повноцінного обіду повинна коштувати в середньому від 50 до 100 грн.

Але, перш ніж встановити ціну, вивчіть докладно пропозиції конкурентів. І щоб залучити клієнтів, запропонуйте ціни трохи нижче. Такий закон бізнесу. Не женіться відразу за високим прибутком. Спочатку завоюйте довіру свого клієнта.

Де і як знайти клієнтів?

Потенційних клієнтів можна шукати декількома способами: підготувати рекламні листівки про свою пропозицію та поширити їх серед потенційних клієнтів. Також можна зв’язатися з керівниками підприємств, щоб укласти договори з офісами на корпоративну доставку їжі.

Але, більш дієвий метод – приготувати пробну партію домашніх обідів і в обідній час особисто пройтися по місцях роботи потенційних клієнтів. Дати спробувати продукцію – кращий спосіб прорекламувати її! Якщо обіди сподобаються, то перші клієнти з’являться дуже швидко.

Але, який же бізнес без реклами? На перших порах – радимо попрацювати із соціальними мережами, адже, як показує практика, більшість робочого часу офісні працівники проводять саме там! І це зовсім не жарт – це факт, з яким боряться постійно боряться керівники та менеджери. То чому б не використати це собі на користь? Якщо коротко – то створіть у найбільш популярних соціальних мережах сторінки і там пропонуйте свої послуги, обов’язково зі світлинами, якже без них…

Також для просування знадобляться візитні картки або листівки, з яких можна дізнатись меню на тиждень. Роздатковий матеріал можна замовити в друкарні, а можна просто роздрукувати на кольоровому принтері.

Запропонувати спробувати продукцію – кращий спосіб прорекламувати її! Якщо обіди сподобаються, то перші клієнти з'являться дуже швидко.

Запропонувати спробувати продукцію – кращий спосіб прорекламувати її! Якщо обіди сподобаються, то перші клієнти з’являться дуже швидко.

Як спланувати робочий процес по доставці бізнес-ланчів

На перших порах доведеться досить довго попрацювати самому – самому складати план закупівель, готувати та розносити обіди, тощо. З часом, коли доставка обідів в офіси вийде на оборот і з’являться постійні замовники, потрібно подумати про розширення свого бізнесу – найняти кур’єра, кухарів та помічників.

Розумно готувати основне меню в день замовлень, адже саме суть – це постачати гарячий обід в офіс. Тому доведеться вставати рано вранці, йти на ринок чи супермаркет, купувати продукти. Якщо почати готувати з 8 ранку, то до 11 повинно бути все готово. Далі розвозити обіди можна самостійно або найняти кур’єра.

Корисні поради по відкриттю бізнесу на доставці бізнес-ланчів

Замість висновку ділимося корисними порадами, які дозволять зробити ваш бізнес простішим, кращим та прибутковішим:

 • Вивчайте смаки клієнтів, спостерігайте за тим, що їм подобається. Аналізуйте, які позиції меню найбільш затребувані, а які продаються рідше. Виключайте нерентабельні страви з меню і пропонуйте натомість те, що подобається вашим клієнтам.
 • Завжди пропонуйте клієнтам закуски — солоні або свіжі (залежно від сезону) огірки чи помідори, квашену капусту, овочі по-корейськи і так далі.
 • Робіть закупівлі продуктів на оптових базах або продовольчих ринках. Вибирайте тільки якісні товари. Не економте на продуктах, від їх неналежної якості збитки можуть в кілька разів перевищувати заощаджену суму.
 • Слідкуйте за тим, щоб продукція завжди була свіжою, смачною, акуратно приготовленою та упакованої, головне – доставленою ще гарячою.
 • Плануйте меню так, щоб інгредієнти в різних стравах повторювалися. Наприклад, якщо ви готуєте курячу локшину на бульйоні, передбачте в цей же день салат з курячим філе. Це дозволяє економити на часі приготування, заощаджує витрати продукту, дозволяє уникати непотрібних залишків продуктів і спрощує планування покупок.

Так чи інакше, доставка бізнес-ланчів домашнього приготування спрощує життя офісним працівникам, а підприємцю дає можливість заробити. Вам головне зрозуміти, що зручно, смачно і дешево – три головних критерії, за якими обирається бізнес-ланч, повинні з’єднатися саме у Вашому проекті.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *