Мийка вантажних автомобілів – прибутковий напрямок автобізнесу

Мийка вантажних автомобілів – прибутковий напрямок автобізнесуБеззаперечним є той факт, що кількість автомобілів у світі постійно зростає, як і факт, що одним з найпростіших і розповсюджених видів бізнесу у автомобільній сфері є відкриття власної автомийки. Незважаючи на те, що подібний бізнес набирає обертів, і в Україні безперебійно працює, на перший погляд, вже досить багато автомийок для легкових машин, даний сегмент все ще не заповнений навіть на 50%. Мийка вантажного автотранспорту ще більш рідкісне явище. Хоча, вантажний транспорт, про який забувають підприємці, які відкривають мийні салони, теж потребує догляду. Тому бізнесменів-початківців, які знаходяться в пошуку привабливої ідеї для створення власного підприємства, може зацікавити такий напрямок бізнесу, як відкриття автомийки для вантажівок.

Мийка вантажних автомобілів: огляд та перспективи бізнесу

Почнемо з того, що вантажівки потрібно мити, точно так само як і будь-який інший вид транспорту. Для далекобійників миття фури дуже важлива процедура, і на це є ряд причин:

  • По-перше мало кому хочеться їздити за кермом брудного автомобіля. Адже поступово з кузова машини бруд буде переноситися в салон, а також потрапляти в їжу та питво. Тому кожен свідомий водій повинен дотримуватися елементарних санітарних норм і періодично мити автомобіль. А говорячи про водіїв далекобійників, які майже весь час в автомобілі, що заміняє на довгі тижні дім, то вони звичайно хочуть, що б будинок був гарним та чистим.
  • По-друге, якщо техніка постійно буде знаходитися в брудному, запущеному стані, то в кінці кінців, бруд потрапить в мотор і інші системи, а це може понести за собою глобальний та дорогий ремонт. Звідси випливає, що регулярне миття кузова та прибирання салону вантажної техніки, значно продовжує термін її служби і зменшує зношуваність механізмів.
  • По-третє, вагома причина те, що в’їздити у деякі склади, порти, можна тільки при чистому транспорті. У багатьох складських приміщень існують свої вимоги до техніки, яка заїздить на їх територію. Серед них часто можна зустріти пункт, який забороняє в’їзд брудної техніки. Особливо якщо це продуктовий склад, оскільки з брудного автомобіля летить пил і бруд. Тому, щоб не ризикувати термінами доставки вантажу краще вчасно мити свою машину. Виходить, що б виконати свою роботу, водій повинен помити вантажний автомобіль, що для одного його дуже проблематично.
  • І так само, вантажоперевезеннями займаються великі фірми, яким необхідно підтримувати свій імідж. Багато вантажних машин є носіями зовнішньої реклами. Навряд чи рекламодавець прийде в захват, побачивши товстий шар бруду замість яскравого плаката і вагомого слогана. Тому перевізники в першу чергу будуть дбати про те, що б їх транспорт виглядав чистим та охайним.
  • Ще одна причина – це стан доріг в Україні. Тут мова йде не тільки про дорожнє покриття, але і про те, скільки бруду та пилу збирає техніка за одну поїздку. Навіть проїхавши настільки незначну відстань від Львова до Івано-Франківська, зберегти чистоту кузова взагалі не реально.

І таких причин дуже багато, тому можна не сумніватися в попиті на вантажні автомийки. І до речі конкуренція в цьому бізнесі поки ще не велика.

Вивчення ситуації з автомийками для вантажних автомобілів показало, що в маленьких містах така послуга повністю відсутня. В окремих містечках є 1-2 мийки для фур. Однак місць у них не вистачає, і водіям вантажних автомобілів доводиться довго чекати своєї черги. У містах з населенням від 500 таких пропозицій не більше 10, що так само недостатньо, враховуючи потік вантажів і вантажних автомобілів, які щодня приїжджають у такі населені пункти.

За допомогою вантажної автомийки будь габаритну техніку можна привести в початковий стан, не зважаючи на ступінь її забруднення

За допомогою вантажної автомийки будь габаритну техніку можна привести в початковий стан, не зважаючи на ступінь її забруднення

З переліченого вище робимо висновок, що мийка вантажних автомобілів – це не тільки перспективний та високорентабельний бізнес, але і прибуток від такої діяльності може значно перевищити дохід, одержуваний з автомийок для легкових машин. Досить порівняти вартість послуги: власнику легкового автомобіля, мийка машини обходиться в районі 50-100 грн, а вартість мийки вантажних автомобілів варіюється від 200 до 500 грн.

Також вантажна автомийка може бути призначена не лише для миття фур, TIR, а й для будь-якої техніки: автобусів, бусів, екскаваторів, великорозмірних кранів, тощо.

Як відкрити автомийку для фур – початковий етап

Перше, що необхідно зробити – це скласти грамотний бізнес-план вантажної автомийки, який буде включати покрокову інструкцію, фінансовий розрахунок, а також враховувати можливі ризики.

Також відразу слід звернути увагу, на питання юридичного оформлення діяльності, оскільки для відкриття автомийки вантажних авто, необхідно отримати декілька дозволів та сертифікатів. Ми їх не будемо перераховувати, оскільки наше законодавство настільки швидко змінюється, що сьогодні може бути потрібно одне, а завтра зовсім інше. Тому, рекомендуємо Вам самостійно вникнути у дане питання.

Якщо у вас немає часу або бажання самостійно з’ясовувати, які документи потрібні для автомийки фур, збирати їх, то можна за невелику винагороду довірити це якійсь організації, яка зможе надати повний юридичний супровід процесу відкриття та підготовки необхідних документів.

Розташування автомийки TIR

Далеко не скрізь автомийка для вантажівок буде рентабельною. Якщо звичайні автомийки добре відкривати на шосе або ближче до центру міста, де досить багато машин, то вантажні стануть популярними на під’їзді до міста. Так, у багатьох містах вантажівкам заборонено їздити по місту вдень. Водії змушені стояти на в’їзді в місто, спати в кабіні, а також мити автомобілі, якщо є автомийка.

Правильно вибране місце відіграє велику роль в організації успішного підприємства. Особливо актуально розташування мийки для великогабаритного транспорту, яким недоступний проїзд на певних ділянках дороги. Тому дуже важливо щоб біля самої мийки, було де розвернутися великогабаритному транспорту, адже вона все-таки буде вантажна.

Економічно вигідно відкрити автомийку вантажних автомобілів на трасі, де є постійний великий потік машин, або в зоні приміських розв’язок для великогабаритного транспорту. А максимальний прибуток можна отримати від мийок, функціонуючих неподалік від великих автостоянок TIR чи великих заводів, де відбувається цілодобове завантаження та розвантаження продукції та сировини. Небажано встановлювати бокси поряд з конкурентними підприємствами.

Також при виборі місця для майбутньої автомийки обов’язково необхідно враховувати можливість регулярної подачі води та водовідведення, оскільки її треба буде дуже багато.

Також при виборі місця для майбутньої автомийки обов’язково необхідно враховувати можливість регулярної подачі води та водовідведення, оскільки її треба буде дуже багато

Також при виборі місця для майбутньої автомийки обов’язково необхідно враховувати можливість регулярної подачі води та водовідведення, оскільки її треба буде дуже багато

Вибір приміщення під автомийку вантажівок

Після того як ви вирішили проблему з місцем, вам належить зробити інший вибір. Для такого бізнесу можна орендувати приміщення або побудувати своє. Звичайно, найкращим рішенням було б мати своє приміщення, але подібний проект зажадає серйозних фінансових інвестицій і часових витрат. 

Але, якщо задуматися про будівництво капітального стаціонарного салону, то слід врахувати, що приміщення повинно мати таку площу, щоб у ньому можна було виділити місце не тільки під мийку вантажного транспорту, але і під майстерню, а також міні-магазин запчастин.

Якщо ж немає коштів на будівництво, то можна взяти приміщення в оренду на АТП. У цьому разі підприємець зловить двох зайців: менше проблем з документами, і місце звичайно вже знайоме всім автовласникам.

Цікаво, що приміщення може бути не лише стаціонарним, а й мобільним. При цьому відкриття мобільного салону обійдеться підприємцю набагато дешевше, ніж будівництво стаціонарного павільйону.

Необхідне обладнання для мийки фур

Далі необхідно придбати обладнання для вантажної автомийки. При виборі слід звернути увагу на якість технічних пристроїв, їх функціонал, продуктивність.

Вирішальним фактором при виборі між мобільною та стаціонарною мийкою є ціна обладнання для мийки вантажних машин, оскільки вартість техніки для стаціонарного підприємства залежить від типу мийки, яка зокрема може бути контактна або безконтактна, ручна або автоматична.

Для стаціонарних мийок, найбільш важливим у цьому бізнесі є процес подачі води. Так як розмір автомобілів великий, то і напір повинен бути відповідним. Якщо його неможливо забезпечити нормальним способом, то потрібно використовувати спеціальні насоси для підвищення тиску рідини.

Дуже важливо щоб стаціонарна мийка для вантажної техніки була оснащена хорошою системою стоку гарячої води. А мобільні мали ефективну систему очищення води, адже це сприяє зниженню витрат.

Миючий пилосос, компресор і система очищення використаної води теж є невід’ємною частиною будь якої автомийки. Вони повинні бути якісними, щоб можна було використовувати їх кілька років. Найбільш відомі та надійні бренди: Karcher, Carebridge, California Kleindiest, Weidner. На витратних матеріалах в вигляді миючих засобів можна дещо заощадити, купуючи не самі найдорожчі.

Можливо, доведеться купити систему очищення використаної води та інші додаткові пристосування.

Кращим варіантом обладнання на сьогоднішній день є автоматичні портальні мийки для вантажних автомобілів, які витрачають в 10 разів менше часу на миття транспортного засобу. Вони оснащені як системою безконтактної мийки, так і щітками.

Принцип дії портальної автомийки в тому, що поки машина стоїть нерухомо, вздовж неї по рейках пересувається мийний портал. Набір необхідних функцій закладається у спеціальну програму. Вся процедура миття займає не більше 10 хвилин. Ціна на таку портальну автомийку залежить як від виробника так і технологічності вибраного обладнання.

Для того щоб миття вантажної техніки було якісним, потрібно використовувати спеціальне обладнання, наприклад таке, як для портальної мийки

Для того щоб миття вантажної техніки було якісним, потрібно використовувати спеціальне обладнання, наприклад таке, як для портальної мийки

Підбір персоналу для автомийки вантажівок

Звичайно, вам потрібен буде робочий персонал. Головним повинен бути адміністратор, людина яка буде стежити, і відповідати за автомийку. І само собою, що ваша мийка не зможе працювати без мийників.

Так, для невеликої автомийки буде достатньо трьох людей, де один з них буде адміністратором, а інші два — мийниками. Можна найняти двох адміністраторів та чотирьох мийників, так як далекобійники можуть приїхати не тільки вдень, але і вночі, тобто ваші співробітники будуть працювати у 2 зміни.

При виборі персоналу не варто звертати увагу на досвід і кваліфікацію претендентів. Важливо щоб працівники були відповідальними та виконавчими. Від якості проведених процедур залежить репутація підприємства.

Бухгалтерські послуги на початковому етапі краще довірити аутсорсинговій компанії. Це дозволить значно знизити зарплатні витрати.

Ефективна реклама автомийки для вантажних авто

Враховуючи, що основні клієнти – водії-далекобійники, то розміщувати оголошення краще у вигляді банерів на трасах. Це дозволить значно збільшити кількість клієнтів. Текст може бути дуже простим, наприклад, «Професійна мийка вантажних автомобілів» з покажчиком внизу і відстанню до мийки. Крім того, потрібно використовувати якусь яскраву картинку, що привертає увагу. Вартість витрат на таку рекламу може сильно відрізнятися в залежності від міста.

Також хорошою ідеєю буде розповсюдження візиток, флаєрів, рекламних брошурок у придорожніх кафе, їдальнях, автозаправках, всіх тих місцях, де найчастіше можна побачити водіїв далекобійників.

Найголовніше – намагатись забезпечити якісне та швидке миття фури, причому за доступною ціною. Далекобійники, такий контингент, що тісно спілкуються між собою, і коли ви зможете задорвільнити забаганки одного, він з радістю буде рекомендувати ваші послуги своїм колегам – запустить так зване «сарафанне радіо».

Отримання додаткового доходу

Розширюючи бізнес, не обов’язково зациклюватися лише на придбанні нових боксів і установок для миття вантажних машин. Можна вибрати інші напрямки у цій сфері та, зокрема, надавати різноманітні супутні послуги, такі як, миття легкових автомобілів, балансування та шиномонтаж, заміна масла в тягачі, промивання радіатора та мийка двигуна з використанням спеціальних миючих засобів, тощо.

Але не варто відразу розпорошуватися на все. Краще зосередитися на головному -на розкручуванні основної послуги. Коли потік клієнтів буде стабільним, можна зайнятися розвитком додаткових послуг. А з часом на території автомийки можна буде відкрити навіть магазин чи їдальню, що теж досить затребувані серед водіїв вантажівок.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Мийка вантажних автомобілів – прибутковий напрямок автобізнесу"

  1. Дякую , дуже гарний і доступний матеріал. Чи не підкажете фірму або спеціаліста де можна дізнатися стартову вартість такого обладнання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *