Лазня на колесах – нова бізнес ідея у сфері послуг

Лазня на колесахТуристична формула «сьогодні – тут, а завтра – там» забезпечує зміну обстановки і нові враження. З точки зору психології, це – найкращий відпочинок для душі. На думку самих туристів – джерело адреналіну і життєвих сил. Зрозуміло, що в умовах сучасного світу, усамітнюючись у найвіддаленіших куточках природи, хочеться взяти собою трохи звичного комфорту. Тому розвиток отримали мобільні готелі, ресторани і навіть лазні на колесах.

З цих напрямків мобільного супроводу відпочинку, мабуть, тільки лазні на колесах в Україні та Росії можуть претендувати на стовідсоткову успішність. На питання, «Як би ви хотіли відпочити», багато чоловіків дадуть відповідь: на свіжому повітрі, на полюванні, на рибалці, або просто з’їздити на пікнік з друзями. У кожного такого любителя заміського відпочинку є улюблене містечко. Поєднати бажання попаритися і відпочити далеко від міської суєти можуть лазні на колесах – для когось забава, а для когось – бізнес.

«Відкривши такий бізнес, можна парити людей у місцях, де ця послуга недоступна. Де туристи відпочивають дикунами!» – Написав на форумі, присвяченому цьому підприємництву один форумчанин. З ним згоден бізнесмен який вже трудиться на цій ниві: «Проблема не в прибутковості лазні на колесах, – повідомив він, – завдання в тому, щоб знайти клієнтів. Той, хто хоч раз спробував, постійно замовляє». Про цей спосіб розбагатіти ми зараз і розповімо.

Потребу в мобільних лазнях відчувають військові, геологи, служби порятунку при катастрофах. Тому пересувні санітарні помивочні блоки, в тому числі і з парилками, випускаються у виробничих масштабах. Так, в Росії за 300 тисяч рублів можна придбати заводський одноосний легковий причіп з кузовом-фургоном і передбанником, мийним відсіком, парною з піччю-кам’янкою. У передбаннику, якому також відводиться роль кімнати відпочинку, є диван-рундук, відкидний столик і автохолодильник.

Лазня на колесах

Лазня на колесах вигляд зі середини

На вторинному ринку можна знайти баньку на базі автомобіля ГАЗ 66. Ціна починається від 10 тисяч доларів США. Продавець в оголошенні дав таку характеристику: «Лазня на колесах. Фургон розділений на кімнату відпочинку і парну. Розміщення 4-6 осіб. У парній гаряча і холодна вода, температура до 110 градусів, піч-кам’янка, обробка липою. У кімнаті відпочинку стіл, диванчики, світло, ТБ, DVD, музика. Зовні ящик для дров. Автомобіль 1986 року випуску, після консервації – в експлуатації з 2006 року, в хорошому стані. Торг, розстрочка, обмін. Відмінний готовий бізнес».

Лазня на колесах - парна

Лазня на колесах – парна

В принципі мобільну лазню можна змонтувати самому. Для цього чудово підійде машина з армійським кунгом, яку зсередини обшивають липою. У фургон встановлюють ємність для води на 700 літрів, душову кабіну, Пароводогрійний котел. Вартість такого переобладнання, з багатою комплектацією, в тому числі туалетом, холодильником і телевізором, оцінюється в 4 тисячі доларів США.

Незважаючи на слов’янську любов до лазні, в Європі цей бізнес поширений ширше, ніж у нас. «Тут багато любителів попаритись, – заявляє Карл Нойманн з Баварії. – Після довгого полювання, коли весь вимазався в бруді і взимку від поту, банька в самий раз. Єгер готує фазанів, а ми приводимо себе в порядок. Для цього і замовляємо мобільну лазню». І справді, оренда таких лазень значно покращує якість дозвілля на природі.

«Клієнт завжди радий, – додає господар такої лазні – багато хто просто хочуть усамітнитися, стати ближче до природи, а заодно і погріти кісточки. У мене є мангал, і поки люди паряться, я можу шашлик приготувати, столик накрити… За окрему плату, зрозуміло». Психологи вважають, що потреба в лазні на природі прийшла до сучасників з минулих століть, коли нащадки, звичайні селяни, будували парні біля води. У місті не можна собі дозволити вийти з баньки на свіже повітря і помріяти, роздивляючись, наприклад, березовий гай.

Відгуки мобільних банщиків:

Мабуть, найбільшим головним болем мобільних банщиків є реєстрація лазень на колесах в ДАІ. «Постало питання з реєстрацією в ДАІ. Кажуть, що це тепер не автобус, а швидше автодім. І пропонують перереєструвати, а для цього потрібен папірець від проектно-випробувального інституту, що подібного роду зміни в конструкції автобуса можливі». Тому, перш ніж будувати таку баньку, найкраще взяти готові проекти, на які вже є дозволи. До речі, можуть зажадати і запасний вихід безпосередньо з парильні.

Що стосується прибутковості цього бізнесу, то розрахунок робиться з розцінок від 20 доларів США за годину, але не менше двох годин за раз. Сама поїздка оцінюється за тарифом місцевих таксистів плюс паливо. «Як правило, замовляють на 5 годин, – коментує тему прибутковості автобанщик. – У середньому, більше двох поїздок на тиждень не виходить. Окуповується рік за два».

Пошук клієнтів також є головним болем. На загальну думку, найважчим стає перший рік роботи, а потім запускається «сарафанне радіо». Досвідчені банщики замовляють барвисті буклети, і навіть відеоролики, і розносять їх по офісах. Непогану віддачу має реклама в місцевій пресі. Рекомендують активно використовувати Інтернет рекламу. Пів країни сидить в Інтернеті, тому, якщо все зробити красиво, і знайти просунутий сайт, то від клієнтів відбою не буде.

Безумовно, у цієї бізнес ідеї є своя ніша і клієнт. У майбутньому, попит на такий відпочинок буде тільки рости, тому у лазень на колесах є всі підстави стати прибутковим бізнесом.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *