Як свідчить практика – влітку у багатьох підприємців настає «мертвий сезон» – бізнес немов завмирає, доходів майже немає, клієнти кудись пропадають. Звичайно, восени все стабілізується, всі повернуться в міста, а зараз прийшов час відпочити, з’їздити до моря і дозволити собі розслабитися та розважитися. Якщо ви живете в прибережному чи курортному місті, саме влітку настає ваша гаряча пора, якою гріх не скористатися. У цьому матеріалі розглянемо підбірку кращих ідей бізнесу які стовідсотково будуть працювати в умовах курортного міста.
Торгівля напоями та морозивом
Продаж морозива, пива або квасу займає почесне перше місце серед найбільш затребуваних послуг в курортних містах. Ці товари, мабуть, курортники готові купувати в будь-яких кількостях, завжди і часто незалежно від ціни. А тому 100% накрутка буде в даному випадку цілком обгрунтованою.
Варіантів ведення такого бізнесу може бути два:
Економ. Для його реалізації вам знадобиться:
- Підібрати підходяще місце;
- Взяти в оренду обладнання;
- Знайти постачальника, який буде готовий дати вам товар під реалізацію.
Із залученням коштів. Ця ідея потребує чималих вкладень, якщо розглядати питання в рамках малого бізнесу. Для цього вам знадобиться:
- Апарат з виробництва замороженого йогурту і м’якого морозива;
- Столики, які потрібно буде встановити поруч з вашим торговим кіоском;
- Кава-машина.
Зверніть увагу, що в даному випадку мова не йде про кафе. Маються на увазі просто столики, за якими клієнт зможе спокійно посидіти в тіні і насолодитися вашою продукцією.
У випадку з торгівлею морозивом, пивом і квасом не обійтися без вкладень і спеціальних дозволів, оскільки мова йтиме про продовольчу продукцію. Що стосується обладнання, його можна повністю взяти в оренду у виробника. Головне – знайти правильне місце.
Торгівля товарами для пляжу
Не варто нехтувати і таким видом заробітку, як торгівля пляжними аксесуарами. Твердження, що всі завжди їдуть на море вже підготовленими в плані екіпіровки, зовсім не є аргументом.
По-перше, аксесуарам для пляжу властиво скоро виходити з ладу. По-друге, їх часто взагалі забувають дома. Ну і, по-третє, з кожним роком виробники радують споживачів таких товарів новим асортиментом, а тому те, що було модно в минулому сезоні, вже не всі захочуть брати з собою.
До таких товарів відносяться:
- Пляжні підстилки;
- Рушники;
- Надувні круги та матраци;
- Дитячі іграшки, які знадобляться на пляжі;
- Парео;
- Купальні костюми;
- Пляжне взуття;
- Сонцезахисні окуляри;
- Аксесуари для підводного плавання.
Найкраще домовитися з декількома постачальниками: це допоможе значно урізноманітнити ваш товар. Переваги такого бізнесу: продукція ваша не має терміну придатності, вам не знадобиться підводити до вашого торговельного кіоску електрику і погоджувати дозвільні документи, як це передбачено для продажу продуктів харчування.
Морські прогулянки
Організовуючи бізнес на пляжі, не забувайте про таку ідею, як прогулянки по морю. Фахівці стверджують: цей напрямок є дуже вигідним, навіть незважаючи на те що іноді графік виходу транспортних засобів на воду диктує саме море.
Щоб втілити в життя цей план, необхідно забезпечити наступне:
- Придбати декілька засобів пересування по воді, наприклад, гідроцикли;
- Зареєструвати ваші транспортні засоби;
- Знайти вже навченого інструктора з правами або підготувати його самостійно;
- Організувати місце стоянки ваших плавзасобів. Для цього цілком підійде звичайний навіс на пляжі.
Не забувайте про заходи безпеки: обов’язкові проведення інструктажу перед поїздкою і видача рятувального жилета. При вдало сформованих обставинах і грамотній організації окупити вкладення можна буде вже через місяць.
Прокат (лежаки, шезлонги, маски, ласти)
Цей спосіб спрацює, якщо ви влаштуєтеся на необладнаному пляжі. Якщо на березі є лежаки, ви можете здавати в прокат надувні матраци, круги тощо. Погодинна ціна оренди не повинна бути високою. Також можна організувати дайвінг з відповідним обладнанням та супроводом інструктора.
Атракціони
Кращі бізнес-ідеї для курортного міста завжди пов’язані зі сферою послуг та розвагами. Одним з таких напрямків вважаються атракціони для всіх вікових категорій. Безумовно, відпочинок біля моря не обмежується тільки лише лежанням на пляжі. Відпочиваючим неодмінно знадобиться займатися чимось ще, особливо у вечірній час, коли вони всією родиною виходять на прогулянку.
При цьому немає ніякої різниці, вирішите ви встановити переносні або стаціонарні атракціони. На сьогоднішній день виробники пропонують величезний вибір таких розваг, і виділити з них найпопулярніші досить складно. Наприклад, зупинити вибір можна на наступному:
- Надувні атракціони та батути;
- Арбалетні тири;
- Пневмотир;
- Тири, де можна постріляти дротиками по повітряних кулях;
- Виготовлення медальйонів;
- Зорби;
- Механічні атракціони – машинки, конячки і інші.
Власний готель
Перспективний бізнес, але який потребує фундаментальних інвестицій. Ви будете отримувати дохід довгі роки, але спочатку вам потрібно побудувати фешенебельний готель з комфортабельними номерами і забезпечити високий рівень сервісу.
Але, будівництво в нашій країні – задоволення недешеве, квадратний метр обійдеться дуже дорого. Крім цього, потрібно оплатити покупку землі та оформлення відповідних документів, передбачити витрати на оплату праці персоналу, комунальних послуг, тощо. Віддача від таких інвестицій буде хорошою, але повної окупності доведеться чекати кілька років.
Як варіант можна побудувати невеликий бюджетний хостел. Витрати у цьому випадку будуть на порядок менші.
Житло в оренду
У курортних, а особливо приморських районах завжди є попит на будь-яке житло – від фешенебельних котеджів до скромних прибудов з умовними зручностями і кімнат в міських квартирах. На курорти приїжджають відпочивальники з різними фінансовими можливостями, тому ви можете:
- Здати власне житло. Інвестиції не потрібні, але і заробітки не великі. Крім цього виникнуть деякі незручності для вас, як хазяїв житла.
- Купити житло для здачі в оренду. Витрати на придбання квадратних метрів будуть не маленькими, але ви зможете приймати більше відпочиваючих і, відповідно, отримувати більше прибутку.
- Побудувати будинок спеціально для відпочиваючих. Цей варіант найбільш витратний багато в чому схожий на відкриття власного готелю, а бізнес розрахований на довготривалу перспективу.
Торгівля їжею і напоями
Додаткові пояснення в цьому випадку, здається, не потрібні – креветки, насіння, пиріжки, кукурудза, вода… Націнка – до 300%. Простий і вічний бізнес, що вимагає терпіння та здоров’я, щоб весь день ходити по пляжу з повними сумками.
Масаж на пляжі
Цей спосіб заробітку підійде студентам-медикам і масажистам. Стартові вкладення мінімальні: масажний стіл і намет. Також буде потрібно дозвіл адміністрації на розміщення мобільного масажного салону. В середньому, година масажу коштує від $ 5 до $ 10.
Камери зберігання
Ідея не нова, але на наших пляжах камери схову все ще в дивину. Потреба в надійному місці, де можна залишити гроші, речі, ключі та інші цінності, очевидна, але тільки 40% пляжів можуть запропонувати відпочиваючим цю просту послугу.
Секції з камерами зберігання встановлюють поблизу водних атракціонів. Адміністрація пляжу зазвичай не заперечує проти розміщення камер зберігання і надає місце безкоштовно або за мінімальну плату.
Прибуток буде ще більше, якщо камери схову будуть обладнані зарядкою для мобільних телефонів і електронних книг. Попутно ви можете продавати свіжу пресу та пляжні аксесуари.
Б’юті-сервіси
Ця ніша практично не зайнята, хоча на всіх пляжах світу відпочиваючі із задоволенням роблять зачіски, тимчасові татуювання, манікюр, тощо. Цілком природне бажання вдосконалити зовнішній вигляд має взяти реванш. Погодьтеся, дивно відмовляти людям в послугах, які вони згодні оплачувати. Пропонуємо розглянути наступні варіанти, такі як: заплітання коси, тимчасові татуювання хною, нанесення сонцезахисного крему, тощо. Цей вид бізнесу не вимагає великих фінансових вкладень і приносить непоганий прибуток.
Вендинг
Багато хто віддає перевагу купівлі напоїв, морозива, пляжних аксесуарів в автоматах. Устаткування для продажів дороге, тому рекомендувати цей вид бізнесу можна тим, хто вже володіє достатнім капіталом для розвитку перспективного бізнесу. Асортимент товарів, які можна продавати через вендинг, величезний: серветки, пластирі, аптечні препарати та гігієнічні засоби більшість людей вважає за краще купувати без «особистого контакту» з продавцем. При цьому нікого не зупиняє більш висока ціна. Багато апаратів будуть затребувані круглий рік, наприклад, кавові автомати.
Пляжна дискотека
Гарне завершення дня на морі, бажаючі потанцювати на піску обов’язково знайдуться. Фінансові вкладення цілком посильні – вам потрібно взяти в оренду майданчик в пляжному кафе і організувати, наприклад, пінну вечірку з хорошою музикою і діджеєм.
Сувеніри
Кожен хоче привезти з собою нагадування про приємний відпочинок. Мушлі, морські зірки, камінці з дірочками – все це буде цікавити відпочиваючих, незалежно від рівня їхнього статку і освіченості. Невеликі сувеніри із зображенням курорту розкуповують, не дуже замислюючись про необхідність такого придбання. Ви можете заробити, продаючи магніти, кружки, брелки та інші недорогі дрібниці, які закуповують у незліченних кількостях. Розмістіть прилавок з сувенірами на підступах до пляжу, і вже через кілька днів ви будете приємно здивовані хорошим прибутком.
Інші ідеї бізнесу на морі
Якщо жоден з перерахованих вище способів вам не підійшов, ось вам ще кілька ідей для створення прибуткового бізнесу на морі:
- Торгівля шашликами та вином.
- Організація платного дитячого майданчика.
- Фітнес-клуб під відкритим небом.
- Уроки плавання.
- Покат паперових книг.
- Скачування електронних книг з інтернету.
- Пункти підзарядки гаджетів.
- Фотозйомка.
Тут головне зрозуміти основний принцип бізнесу в курортному місті – люди потребують ваших послуг, і ви просто зобов’язані створити умови, при яких відпочиваючі захочуть заплатити за ваші зусилля. Пляжний бізнес принесе гарний прибуток, якщо ви все продумає і підготуєте заздалегідь.
Бізнес у курортному місті актуальний не більше чотирьох місяців в році, але він може бути настільки прибутковим, що забезпечить підприємцю існування до наступного сезону.