Переробка пластикових відходів – надприбуткова ідея

Бізнес на переробці пластикових відходівБізнес з переробки відходів актуальний з тієї причини, що з кожним роком в будь-якому місті проблема утилізації полімерної продукції стає все гострішою. Половина всього обсягу відходів – це саме пластик, який не переробляється стандартним способом.

Однак основна складність в бізнесі полягатиме не в переробці, а в зборі та сортуванні відходів. В ідеалі, потрібно привчити людей самостійно сортувати по контейнерах сміття, яке вони викидають, але це дуже складно.

Домогтися цього, просто встановивши у дворах відповідні контейнери, не виходить. У Німеччині, наприклад, є навіть спеціальна система штрафів і заохочень. Якщо людина добре сортує своє сміття, то його квартплата набагато менше. У Японії перероблені відходи служать матеріалом для будівництва нових земель. Мало хто знає, але 5% Токіо розташовується на місці, де зовсім недавно було море.

В Україні немає штрафів і заохочень для людей, що змусило б їх сортувати сміття. Заводів з переробки також не вистачає. Звичайно, є відповідні потужності, але вони завантажені на повну і все одно не справляються. Проте мало хто знає, що займатися цим можуть навіть дрібні підприємства.

Бізнес з переробки пластикових відходів вигідний і перспективний, оскільки продукція переробки (поліетилен в гранулах, поліпропілен, тощо) користується величезним попитом у виробників будівельних матеріалів, техніки та іншої продукції, в складі якої є дані елементи. Особливо вигідно займатися переробкою пластикових пляшок, адже їх набагато простіше перебирати та сортувати.

Перший крок на шляху реалізації бізнес-плану з переробки відходів – отримання екологічного висновку та ліцензії. Як тільки вони у Вас будуть, приступайте до пошуку відповідного приміщення. Воно повинно бути мінімум 200 квадратних метрів, і бажано, щоб розташовувалося воно в промисловій частині району або навіть за межами (але не дуже далеко).

У другу чергу подбайте про пошук обладнання – воно виготовляється і в Україні і за кордоном (скільки коштує, буде сказано нижче).

Технологія переробки виглядає так:

  • Дроблення матеріалу. Тут матеріал подрібнюється на крихти.
  • Агломерація – спікання крихт у дрібні грудочки. Продукт після агломерації вже можна продавати, проте часто його ще і гранулюють.
  • Грануляція, що дозволяє отримати чисту та якісну сировину, яку можна продати більше дорого.

На початковому етапі обов’язково вирішите, що конкретно Ви перероблятиме і в яких обсягах, оскільки переробка пластикових відходів передбачає вибір потрібного обладнання. А зробити цей вибір неможливо, не визначившись попередньо з обсягом і типом матеріалу. В першу чергу Вам знадобиться дробарка і агломерат – ці елементи обійдуться Вам у 30 тисяч гривень. Персонал повинен складатися з трьох осіб: майстри і двох звичайних робітників.

Плюс до цього потрібно додати витрати на отримання ліцензій, на пожежну служби, податки, тощо. Також витрати включають:

  • Оплату комунальних платежів;
  • Нарахування заробітних плат робітникам і майстру;
  • Податки;
  • Обслуговування;
  • Матеріали та інші витрати.

Все це обійдеться приблизно в 40 тисяч гривень на місяць. Разом на відкриття бізнесу буде потрібно близько 150 тисяч гривень. На місяць за умови продажу гранульованого пластику бізнес з переробки відходів буде приносити 200000 гривень, але це не чистий прибуток.

Первинні вкладення окупляться протягом одного місяця, але лише за умови, що Ви зможете успішно переробити і реалізувати всю сировину, тому подбайте про попередній пошук покупців. Скупити пластик можна в пунктах прийому відходів, або організувавши свій власний. В цілому, чистий прибуток в місяць становитиме 80000 до 150000 гривень.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Переробка пластикових відходів – надприбуткова ідея"

  1. Цікаво, чому після лютого 2015 немає ніяких коментів… Не стабільна ситуація в країні? Немає збуту? Чи всі потихеньку роблять на цьому гроші і дякую не скажуть за таку гарну тему.

    • Дуже цікава стаття. Можна детальнішу інформацію? Зв’яжіться зі мною за тел. 099-23-19-438, або листом на е-мейл: mymailnet@i.ua

  2. Активів для запровадження цього бізнесу у мене немає. Проте я можу запропонувати своєму депутату знизити тарифи на вивезення відходів, якщо в моєму селі мешканці будуть сортувати сміття. Почати можна з простого : хоча б класти пластикові пляшки у окремий пакет(сміття в моєму селі вивозять раз на тиждень у спец пакетах).

    • А в нас взагалі не вивозять. Просто всі відходи скидаються на велитенський смітник, що біля ставка. Все це просочується у підземні води і все…

  3. Идея хорошая. Но интересно – как только стала мониторить по сайтам, выяснилось – мусора на Украине завались. И есть те, кто хотел бы этим заняться, но власти не дают добро. Львов, например в августе 2016 в Черновцы свой мусор стал вывозить, а Львовский мэр отказал десяткам фирм,которые хотели заняться очисткой мусоросвалок Львова. И оборудование есть… Сказала бы -“странно”. но я помню, что живу на Украине.

  4. в Польщі вже є подібна фабрика. Вона залучає і кошти громадян (закордонних також) під 14% на 5 тижнів. кількість циклів здається необмежена. Детальніше recyclix.com

  5. Гарно все розкладено по полочкам,але проблема в тому,що пластика є 53 вида,а технолога пласмас толкового ні одного,щоб занявся сортіровкою за копійки.Тай 150000 тисяш гривень малувато для обладнання а де ще взяти кошти на сировину,з чим працювати,приблизно ще 150000тисяч.Для старту щоб не пролетіти потрібно мінімум500000гривень і склад мінімум 500 метрів

      • Луцьк
        я думаю щоб займатись цим бізнесом особливого значення місцерозташування не має. Треба закочувати рукави і починати працювати

  6. Доброго дня!Планую зайнятися сортуванням сміття та переробкою!Шукаю однодумців для спілкування та ,можливо,і співпраці в даному напрямку

  7. трохи замало інформації, а так ідея думаю у нас перспективна…можна задуматись

  8. Мені 15 , я з міста Дубровиці Рівненської області я шукаю однодумців і можу домопогти у зборі сировини хто зацікавився пишіть на електронну адресу momokoper2033@gmail.com

  9. Доброго дня
    Все дійсно цікаво
    Пропоную обєднатися та зайнятися диною роботою по очищенню наших міст і сіл від бруду.
    м. Чернівці
    ret220790ksn@gmail.com
    Пишіть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *