Фарбування автомобілів рідкою гумою – креативний автобізнес

Фарбування автомобіля рідкою гумою – креативний автобізнесБізнес у сфері обслуговування автомобілів завжди є і буде високоприбутковим: механізми потребують регулярного догляду та ремонту. Звичайний автосервіс це класика, а для швидкого входження у бізнес на обслуговуванні автомобілів, потрібна креативна ідея. До такої ідеї можна віднести бізнес на фарбуванні автомобіля рідкою гумою за технологією Plasti Dip. Читайте далі про перспективи цього починання, та способи його капіталізації.

Креативність ідеї

Будь-яке, навіть найменше пошкодження автомобіля – це ціла трагедія для його власника. Так от, щоб знизити ризик випадкових пошкоджень і подряпин, винайдено фарбування поверхні авто рідкою гумою.

У 80-х роках минулого століття американські автолюбителі прийшли до висновку, що гумове покриття кузова перевершує емальоване. Після цього відкриття Америкою прокотилася хвиля масового перефарбовування автомобілів. Сьогодні подібна хвиля формується і в нашій країні. Подібний прийом українські фахівці перейняли у зарубіжних колег. Новітня розробка залишила далеко позаду вініл, фарбу та інші покриття.

Рідка гума, змогла завоювати свою нішу в цій сфері послуг, завдяки наступним характерним особливостям:

 • Новий зовнішній вигляд авто;
 • Ефективний захист від незначних пошкоджень;
 • Бажання пофарбувати не тільки кузов, але і диски цілком здійсненне;
 • Можливе самостійне зняття покриття з автомобіля;
 • Підготувати авто до фарбування можна всього за декілька годин;
 • Фарбування та сушіння тривають приблизно добу;
 • Повне просихання настає через кілька годин;
 • Таке фарбування обходиться значно дешевше, ніж вінілова плівка або автоемаль.

Перераховані переваги відкривають можливість запуску прибуткового бізнесу на фарбуванні автомобілів рідкою гумою за сучасною технологією.

Чи буде попит на таку послугу? Безперечно буде, як буде і великий потік клієнтів. Головне, пропонуючи своїм клієнтам для фарбування авто рідку гуму, всю роботу виконувати якісно. Саме якісне виконання роботи, надалі визначить майбутнє вашого бізнесу.

Що потрібно для старту бізнесу?

Даний бізнес не вимагає надзвичайно великих вкладень і специфічних знань. Важливо просто освоїти методику роботи та отримувати досвід. Нижче перераховані критерії та обладнання, яке буде необхідно для початку справи.

Щоб відкрити майстерню і здійснювати на її території фарбування авто рідкою гумою, потрібно підготувати:

 • Гараж або ангар, а в літній час і простий навіс, від поганої погоди;
 • Обладнання для нанесення рідкої гуми (фарбопульт HVLP (High Volume Low Pressure) і розпилювач);
 • Робочий матеріал (фарба, респіратор, розчинник, інструменти, тощо).

Треба зауважити, що витрати на фарбопульт і сировину можуть варіюватися залежно від фірми. Тому рекомендується купувати товари у перевірених постачальників. Вибираючи фарбопульт, найкраще звернути увагу на іноземних виробників. Так само слід пам’ятати, що фарбопульт повинен мати широке сопло, оскільки для фарбування авто будемо використовувати гуму.

Важливо: При купівлі фарбопульта не варто економити. Від нього залежатиме швидкість і якість виконання роботи. При виборі оцініть і розмір бачка, чим більшим він буде, тим рідше вам доведеться заливати фарбу.

Ціна на фарбу і розчинник можуть бути вищою або нижчою, залежно від виробника. В будь-якому випадку, перевагу варто віддавати перевіреним маркам. Економія не приведе до хорошого і роботу, швидше за все, доведеться надалі переробляти.

Якихось строгих критеріїв для вибору приміщення немає. Обов’язкова наявність води та електрики, оскільки вони будуть потрібні для роботи. Площа гаражу, на перший час може становити і 10 метрів квадратних. Бажано приділити увагу місцю розташування, ваш сервіс має бути доступний кожному охочому.

До роботи можна залучити родичів або просто знайомих. У разі їх небажання брати участь у цьому підприємстві, не варто засмучуватися, адже весь робочий процес можна виконувати і самостійно. Придбання рідкої гуми обійдеться не дешево, але за одне виконане замовлення всі витрати окупляться сповна. Це реально, навіть за умови, що робоче приміщення буде взято в оренду.

Рідка гума - здатна повністю змінити зовнішній вигляд авто

Рідка гума – здатна повністю змінити зовнішній вигляд авто

Технологія фарбування авто рідкою гумою

Фарбування автомобіля за технологією Plasti Dip надзвичайно проста в освоєнні. Фарба наноситься на чисту поверхню первинної фарби. Немає необхідності в розбиранні автомобіля. Роботи складаються з двох частин: підготовчої і фарбувальної.

Підготовчий етап потребує очищення автомобіля від бруду і подальше висушування поверхні технічним феном. Поверхня повинна бути чистою і сухою. Малярським скотчем і папером заклеюються місця, не призначені для попадання фарби.

Фарбувальний етап складається з таких підетапів:

 • Нанесення першого шару рідкої гуми. Прозорість – 10%. У випадку перефарбування автомобіля зі світлого тону в темний, або навпаки, перший шар повинен бути білим. Просушка – не менше 40 хвилин;
 • Нанесення другого шару. Прозорість – 70%. Просушка – не менше 60 хвилин;
 • Нанесення наступних шарів (всього 4-6). Прозорість – 0%. Просушка – не менше 60 хвилин;
 • Демонтаж малярського скотча і паперу, перевірка поверхні на наявність дефектів. Глянцування (у разі необхідності).

На перших етапах розвитку бізнесу на фарбуванні автомобілів рідкою гумою, роботу бажано виконувати самостійно, для відшліфовування своїх практичних навичок. При нарощуванні оборотів можна вже наймати персонал.

Фарбування авто рідкою гумою – витрата фарби

Це найважливіша частина, від якої і варто відштовхуватися при оцінці рентабельності бізнесу. Отже, скільки для фарбування авто рідкої гуми доведеться витратити? Цифра буде залежати від типу автомобіля.

Середні розрахунки:

 • Автомобіль класу B приблизно потребує 5 літрів фарби на якісне фарбування в кілька шарів;
 • Для фарбування авто-універсалу, буде потрібно більше – 7 літрів;
 • На седан буде потрібно 10 літрів;
 • На кросовер від 11 до 13 літрів;
 • Найбільша витрата йде на позашляховик, до 15 літрів рідкої гуми, у залежності від марки автомобіля.
Фарбування автомобіля за технологією Plasti Dip надзвичайно проста в освоєнні

Фарбування автомобіля за технологією Plasti Dip надзвичайно проста в освоєнні

Залучення клієнтів

Гумова фарба – новинка на вітчизняному ринку. Для її капіталізації необхідно афішувати автомобілі з прогумованим покриттям, дивувати і зацікавлювати людей. Новинки люблять обговорювати; тому клієнти, задоволені роботою, будуть радити Вас друзям.

Найефективнішою рекламою стане наочний приклад. Зробивши одну роботу, Ви зможете роздобути багато замовлень. Кілька інформаційних листівок розвішаних у магазинах і сервісах, дадуть миттєвий результат. А власний сайт дозволить обробляти замовлення, перебуваючи абсолютно в будь-якій точці світу.

Окупність бізнесу

При аналізі окупності, необхідно планувати терміни отримання першого чистого прибутку. Розрахунок окупності бізнесу в області фарбування автомобілів залежить від регіону. В індустріальних містах, де попит на сервісні роботи високий, вихід у нуль займе не більше двох місяців. У маленьких містах цей період знаходиться в межах трьох місяців.

Поспішайте зайняти нішу бізнесу з фарбування автомобілів. Вже через декілька років Ви будете власником популярного сервісу по фарбуванні автомобілів рідкою гумою, що приносить солідний пасивний дохід.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *