Основні помилки при пошуку роботи

Помилки при пошуку роботиВсі люди, рано чи пізно стикаються з такою проблемою, як пошук роботи або працевлаштування.

Для одних пошук свого робочого місця – ситуація абсолютно нова і незрозуміла, для інших – буденна. Деякі люди, не можуть знайти відповідну роботу, хоча мають за плечима гарну освіту, позитивні якості і великий стаж роботи. Все це говорить про те, що вони допускають багато непотрібних помилок при пошуку роботи. Дана стаття допоможе претендентам на нову роботу і дасть поради з працевлаштування.

Майже кожна людина мріє про гідну роботу, про фінансову незалежність, кар’єрне зростання. Однак не всім виходить досягти таких успіхів і впевнено підніматися кар’єрними сходинками. Тому зараз ми розглянемо основні помилки, які люди роблять в процесі пошуку вакансії, а так само дамо поради щодо усунення таких помилок.

Шість помилок при пошуку роботи

Помилка 1. Сумніви і страхи.

Така проблема часто виникає у молодих людей, які нещодавно закінчили навчання, здобули освіту і зіткнулися віч-на-віч з питанням працевлаштування. Вони бояться відмов, не знають як себе вести на співбесідах і намагаються будь-яким чином відсторонитися від незручних ситуацій. Це вважається психологічним бар’єром.

Порада: Можемо порадити тільки одне – подолати себе, зробити перший крок назустріч незвіданому. Необхідно «запрограмувати» себе на успіх і бути впевненим у своїх силах. Уявіть таку ситуацію – Ви з задоволеним обличчям виходите з співбесіди і розумієте, що Вас уже взяли на хорошу роботу. Прокрутіть в голові таку картину, і вона допоможе Вам у реальному житті.

Помилка 2. Не чітко сформульована мета.

Часто в резюме у пункті «Мета» пишуть такі безглузді фрази: «Шукаю цікаву роботу з можливість швидкого кар’єрного зростання», «Пошук роботи з гідною зарплатою». Абсолютно не зрозуміло, навіщо взагалі, влаштовуватися на роботу, якщо не маєш уявлення про те, чого ти хочеш.

Порада: Формулюйте конкретні цілі і не використовуйте розмиті фрази, які не несуть абсолютно ніякої чітко вираженої думки.

Помилка 3. Погано складене резюме або неефективне резюме.

Резюме при пошуку роботи має справити враження. Зараз на просторах Інтернету є велика кількість різних шаблонів і навіть рекомендацій по правильному складанню резюме. Але навіть якщо ваше резюме буде ідеально складено, красиво оформлено, але не міститиме суті, то ваше резюме відправиться в корзину.

Порада: Не допускайте шаблонного складання резюме, виділяйтеся з натовпу. Складайте своє унікальне резюме, ретельно прописуючи досягнення та переваги. Не полінуйтеся витратити на складання резюме як мінімум 2 години.

Помилка 4. Пасивність в пошуку роботи.

Середньостатистичний претендент, розіславши своє резюме в кілька компаній і розмістивши в Інтернеті в надії, що його засиплють відповідними листами, сидить і чекає. І більше нічого не робить. Так, якщо ваше резюме написано якісно, то вам будуть дзвонити і запрошувати на співбесіди, але це триватиме буквально пару тижнів. А потім відбудеться затишшя.

Порада: Не сидіть просто так, самі дзвоніть компаніям і цікавтеся, чи дійшло резюме і коли чекати дзвінок у відповідь. Беріть ініціативу на себе, нагадуйте про себе частіше, домагайтеся зустрічей.

Помилка 5. Неадаптоване резюме.

Майже всі шукачі здійснюють дану помилку. Вони бездумно відправляють одне і те ж резюме на всі вакансії, забуваючи їх відредагувати під особливість конкретної вакансії. Такі люди намагаються взяти масовістю, а не якістю розсилань резюме. Наприклад, набувач володіє різними навичками і досвідом робіт, таким як програміст, SEO-оптимізатор і дизайнер. Зазвичай, такі шукачі намагаються скласти повне резюме, яке буде відповідати всім вакансіями одночасно.

Порада: Необхідно детально розписати свій досвід, цікавий конкретному роботодавцю. Немає необхідності зачіпати інші аспекти вашого досвіду.

Помилка 6. Необгрунтовані зарплатні та кар’єрні амбіції.

Роботодавці люблять ставити таке питання: «Яку зарплату Ви хочете отримувати?» Багато озвучують позахмарні суми, а причина в тому, що вони не вміють оцінювати свої навички на ринку праці. Якщо високу зарплату озвучують висококваліфіковані фахівці, що мають великий досвід і гідні рекомендації з попередніх робіт, то це нормально. Але коли таку зарплату вимагають люди, які не являють собою нічого у сфері, на яку влаштовуються, то тоді зрозуміло, що це необгрунтовані амбіції.

Порада: Орієнтуйтеся на ринку праці та вміло оцінюйте свої знання і навики роботи.

Отже, резюмуючи все вище написане, можна зробити висновки, що для успішного пошуку роботи Вам потрібно в першу чергу:

  • Оцінити свої здібності як фахівця;
  • Коректно сформулювати цілі пошуку роботи;
  • Скласти грамотне резюме, супровідний та рекомендаційні листи;
  • Побудувати найкращу стратегію пошуку роботи, засновану на вашому досвіді і здібностях;
  • Проявляти активні дії з працевлаштування;
  • Ретельно готуватися до співбесід.

Успіхів Вам у пошуку роботи!


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *