Розведення фазанів – відкриваємо ферму, отримуємо прибуток

Розведення фазанівБізнес ідея по розведенню фазанів буде досить цікавою для тих, хто проживає у сільській місцевості або володіє досить великою територією для ведення сільського господарства. Фазани – досить затребуваний товар серед рестораторів, він також користується певною популярністю серед любителів екзотичної кухні. Однак, в Україні цей вид бізнесу поки що не отримав широкого розповсюдження, тому є досить перспективним. У даній статті, ми якраз поговоримо про вирощування та розведення фазанів, а також як саме можна на цьому заробити, організувавши прибутковий власний бізнес.

Як вже було сказано вище, невисока конкурентоспроможність є додатковим плюсом для тих, хто вирішив організувати бізнес, пов’язаний з розведенням цієї красивої і невибагливої птиці. Швидше за все, надалі попит на неї буде зростати, оскільки ресторанний напрямок вже не може обходитися без вишуканого м’яса фазанів, яке дуже цінують гурмани.

Чим фазани так приваблюють?

У далекі часи було популярне царське полювання на фазанів. М’ясо птиці дуже ніжне і смачне, воно стало постійним блюдом на бенкетах королів. Благородний вигляд птиці прикрашав сади і палаци. Ось і подумали наші фермери, що вирощування фазанів у домашніх умовах може принести непоганий дохід

Для початку, зауважимо, що фазан був завезений до Європи з Центральної Азії і відрізняється своїм досить скромним і миролюбним характером. На даний час, відомо близько двох видів фазанів, мало звичайно, але зате вони ще поділяються, близько на 32 підвида.

Перспективи у розведенні даних птахів безсумнівні. Останнім часом фазани стали невід’ємною частиною у меню дорогих ресторанів. А ціна і якість м’яса тільки підштовхують все нових і нових бізнесменів займатися даною справою. Звичайно ніхто вам не гарантує надприбутків, але при грамотному балансі своїх можливостей і тверезій голові можна домогтися стабільного заробітку у досить короткі терміни.

Основа фермерського господарства

Головною метою фермерського господарства, що спеціалізується на розведенні фазанів, є велике здорове стадо. Фермерське господарство має складатися приблизно з 10 тисяч фазанів. На закупівлю молодих фазанів у віці близько 4 місяців, приблизно, потрібна буде сума у розмірі від $50 до $65 тис. Ферма фазанів окупиться за 3-4 роки, якщо буде використано всі можливості монетизації виробництва.

Починати з такої кількості відразу складно, не всі захочуть ризикувати такою, досить великою сумою грошей. Для початку можна спробувати завести стадо з декількох десятків фазанів, вартість однієї птиці збільшиться, але витрати зменшаться і ризик і вкладення коштів будуть мінімальними. Для закупівлі фазанів в кількості 10 голів потрібно сума до $300.

Найбільша витратна частина при організації ферми фазанів – будівництво вольєра. При самостійному будівництві вольєра, що розрахований на утримання до 600 особин фазанів, потрібно всього $3 – $4 тисячі. Важливо врахувати, що висота вольєрів для фазанів повинна бути досить високою, для того, щоб фазани могли вчитись літати. Фазанові необхідний мінімальний простір – 2 квадратних метра на одну особину. Вольєр накривають капроновою рибальської сіткою.

Бічні стінки вольєра виготовляють з металевої зварної сітки. Крім того ферму необхідно обладнати інкубатором для розведення потомства. Інкубатор на 700 яєць коштує в середньому $2 тис.

Так виглядає одна з фазанячих ферм

Так виглядає одна з фазанячих ферм

Щоб фазани якісно розвивалися, закуповувати самок і самців потрібно у різних продавців, а ще краще з різних областей. Розмноження фазанів у родинних зв’язках призводить до слабкого або гібридного виводку, який у подальшому не здатний привести повноцінне потомство.

Раціон харчування фазанів не сильно відрізняться від курячого. Основна відмінність лише в тому, що фазани віддають перевагу мокрим мішанкам і зеленим кормам. Для годування фазана також цілком підходить звичайний комбікорм, яким годують бройлерних курчат. Щодня фазан буде споживати від 70 до 100 гр. комбікорму, що в чотири рази менше, ніж потрібно курці, і за три місяці доростає до своєї «дорослої» ваги в 1,3 кг. Але красиве пір’я у нього з’являється лише після линьки (ще через два місяці). Тому, весь цикл вирощування буде займати всього п’ять місяців.

Щоб процес розмноження проходив плідно, необхідно для птиці створити умови максимально наближені до життя у природному середовищі існування. У вольєр потрібно поселити для одного самця трьох самок. Коли самка насиджує яйця, відвідувати вольєр часто не треба, щоб не сполохати птаха. Коли відбувається спарювання фазанів, необхідно наглядати за поведінкою: самка може не підпустити до себе самця, і тоді яйця будуть незапліднені. Самець так само може проявити агресію, почне клювати самок, ганяти по вольєру. Запобігти катастрофі і не втратити птахів можна за допомогою спеціальних споруд, де самки будуть у безпеці. Такі невеликі добудови служать і для кладки яєць. Щоб не помилитися у здібностях самця, для впевненості, можлива зміна партнерів. Трапляються дуже активні самці, від яких бідні самки зовсім знемагають. У цьому випадку слід у вольєр додати ще декілька самок.

Прибуток від яєць фазанів

Розпочати вирощування фазанів в домашніх умовах краще з придбання інкубатора. Справа в тому, що самка фазана відкладає велику кількість яєць і всіх їх висидіти не в змозі. За один місяць інкубатор окупиться, оскільки відсоток виведення курчат досить високий і становить 75% за умови, що яйця правильно зберігаються. Висиджувати фазанячі яйця також можуть курки-квочки. Ну а зайві яйця можна продати, що принесе додатковий прибуток.

Вартість фазанових яєць визначається залежно від пори року і варіюється від $5 до $7 за штуку. За рік самка може знести більше сотні яєць, які набагато корисніше курячих. Вони не викликають алергічної реакції і тому можуть використовуватися у харчуванні дітей. Близько 70% яєць залишається для власних потреб, а інша частина продається. Прибуток від продажу яєць поверне більшу частину суми, витраченої на корм і вирощування фазанів. У досвідченого фермера люди записуються на покупку яєць на рік вперед. Це означає, що такий бізнес не повинен стати збитковим, а буде з кожним роком процвітати і розширюватися.

Розведення племінних фазанів

Розведення племінних фазанів дає більшу впевненість у отриманні непоганого прибутку від їх продажу. Такий вид бізнесу порівняно молодий, але перспективний: вартість племінного фазана стартує від $35 і кожен фермер хоче бачити у своєму стаді міцних здорових птахів. Такий вид заробітку вимагає особливої уваги і підходу, щоб не нашкодити покупцям і не зіпсувати свою репутацію. Вже після третього року життя птиці починається відбір: міцні фазани залишаються на розвиток племені, інші продаються у приватні угіддя, решта залишаються на відгодівлю.

Племінні фазани - основа ферми

Племінні фазани – основа ферми

Продаж фазанів мисливським організаціям

Наші фазановоди придумали інший альтернативний спосіб збуту своєї продукції – реалізовувати птицю мисливцям або влаштовувати полювання на фазанів самостійно. В останні декілька років організація полювань на фазана стала досить перспективним видом отримання прибутку, особливо, коли налагоджена співпраця з корпоративним замовником. Одне таке полювання може принести підприємцю чималий прибуток (за полювання можна можна реалізувати до 150 птахів, вартість одного – від $25 до $50).

Полювання на фазанів буває двох видів – на «підсадного» фазана (випущеного перед самим початком полювання) і на інтродукованого (випущеного в угіддя заздалегідь, і навіть трохи здичавілого). Останнє користується у мисливців більшою популярністю.

Але, для організації цього каналу збуту необхідно хороші зв’язки з організаторами подібних полювань. Проблема полягає в тому, що, від державних мисливських господарств домогтися регулярних замовлень на фазанів практично неможливо, їм вистачає нехай невеликих, але регулярних внесків від мисливців. Самі фермери вважають, що розквіт бізнесу настане вже через декілька років, коли з’явиться достатня кількість приватних мисливських угідь, власники яких будуть зацікавлені у підтримці та нарощуванні поголів’я.

Фазани для банкетів

Так як фазанових ферм ще дуже мало, а підприємці в основному спрямовують свою діяльність на розведення фазанів для мисливських організацій та розмноження, бізнес як вирощування м’ясної птиці дуже рідкісний. Однак м’ясо фазана користується великим попитом на великих заходах і банкетах. Для такого напрямку використовується спеціальний вид птиці, який відгодовується до маси 2,5 кг.

Купити м’ясо фазана ні у гіпермаркеті, ні на ринку немає можливості. Реалізацією такої продукції займаються фермери і то лише під замовлення, тому що ціна тушки фазана становить від $15. В основному з підприємцями укладають договір престижні ресторани, заздалегідь обумовлюючи терміни поставки тушок фазанів. На один великий банкет може піти більше одного десятка фазанів. Раніше ресторани закуповували морожених фазанів за кордоном, тепер же буде існувати можливість подати на стіл свіжу птицю.

Фазани для приватних зоопарків

Сьогодні на дачних ділянках іноді зустрічаються невеликі приватні зоопарки – це досить молоде хобі, яке стає все більш популярним. Приватна колекція красивих фазанів може стати прекрасним доповненням і прикрасою заміських ресторанів і кафе. Для деяких це захоплення стає головним заняттям їх життя.

Деякі фермери та підприємці, які не бояться ризикувати, займаються розведенням дорогих і рідкісних видів фазанів спеціально для приватних колекцій. Але цим краще займатися, коли вже є досвід у вирощуванні простих видів птиці.

Методи збільшення прибутку від розведення фазанів

Для того щоб збільшити постійний дохід від розведення фазанів в різних напрямках, необхідно постійно рекламувати свою продукцію та фермерське господарство, укладати тривалі договори з різними організаціями, влаштовувати екскурсії на свою ферму, інформувати покупця про корисні якості м’яса фазанів, тощо.

Отримати додатковий прибуток від розведення фазанів можна реалізуючи пір’я і послід. Пір’я користується великою популярністю у художників, дизайнерів одягу та інтер’єру, майстрів з декорування різних оригінальних предметів. Послід використовується як добриво на городах, у теплицях.

Варто лише завести кілька таких благородних птахів, і вже на наступний рік у вашому дворі з’явиться не один вольєр з фазанами, а декілька, з кожним роком збільшуючи свою кількість. З часом з’явиться багатий досвід, і ваш унікальний бізнес піде в гору.

Ще більше корисної інформації про вирощування фазанів дивіться у відео:


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *