Виготовлення тортів на замовлення: основні моменти бізнесу

Виготовлення тортів на замовленняЖодне свято ще не проводилося без торта. Мабуть, це універсальний подарунок для всіх. Торт може стати як доповненням до подарунка, так і самостійною частиною вашого сюрпризу людині. Якщо ви обдаровані таким даром як уміння пекти торти, та так, що дух захоплює від краси оформлення і смаку, пропонуємо вам поєднати приємне з корисним і почати виготовляти торти на замовлення. У цій статті ми опишемо вам, як можна заробляти, займаючись виготовленням тортів на дому під замовлення.

Перспективність ідеї

Виготовлення тортів на дому динамічно набирає популярність у споживачів. Люди все менше довіряють магазинам, де вся продукція просякнута консервантами для тривалого зберігання продуктів. Більше того сучасний покупець бажає знайти ексклюзивний продукт та ще й з іменними написами.

На сьогоднішній день, ринок з виготовлення оригінальних тортів знаходиться на етапі становлення. Існує чималий попит на таку продукцію. Виробників же, здатних задовольнити зростаючий попит – недостатньо. Конкуренція на ринку з виробництва ексклюзивних тортів досить адекватна, що дозволяє з упевненістю прогнозувати швидку окупність виробництва і зростання числа замовників.

Окупність бізнесу з виготовлення тортів на замовлення настільки висока, що вже через 1-2 роки можна замислитися про відкриття фірмового магазину з продажу тортів і таким чином займатися не тільки виготовленням, але й реалізацією тортів.

Перше питання, яке напевно виникло у вас – це наскільки прибутковою виявиться ця бізнес-ідея. Відповідаємо: виготовлення тортів на замовлення буде приносити вам прибуток, причому не поганий. Весілля, ювілеї, корпоративні, дитячі дні народження, тощо – всі ці свята не обійдуться без оригінального торта.

Чудово виконаний та оформлений торт стане окрасою всього свята, а для вас додатковим джерелом доходу

Чудово виконаний та оформлений торт стане окрасою всього свята, а для вас – додатковим джерелом доходу

З чого почати?

Друге питання, яке виникне у вас – це з чого почати і як продовжити розвивати цей бізнес.

Для початку, вам необхідно буде виготовити каталог з вашими роботами, і чим більше фото ви туди помістите, тим краще. Варто відзначити, що всі фотографії повинні бути виконані у високій якості.

Пам’ятайте! Від того яким чином ви піднесете презентацію торта, залежить чи зроблять у вас замовлення чи ні.

Усі фотографії, логічніше за все, буде розподілити по розділах:

  • Дитячі фігурні торти;
  • Торти із зображеннями героїв мультфільмів;
  • Весільні торти: багатоярусні, одноярусні;
  • Торти з новорічною тематикою;
  • Спеціальні торти для дня народження (чоловічі, жіночі);
  • Торти для свят, ювілеїв, тематичні торти, тощо.

Після цього, рекомендуємо вам створити «меню», де необхідно вказати точний склад кожного торта. Це і допоможе вам розрахувати кінцеву вартість продукту і ознайомити замовників з вихідними інгредієнтами. Важливо вказувати склад, якщо ви займаєтеся виготовленням дієтичних тортів чи тортів, призначених для дітей.

Розрахуйте мінімальну вартість торта за кілограм, враховуючи витрати на приготування. Навіть при виготовленні складного торта, вартість продуктів і робота окупаються в короткі терміни.

Не забувайте, що ви можете підвищити ціну на торт в тому випадку, якщо на нього було витрачено багато часу в процесі виготовлення.

Початкові вкладення

Як напевно ви вже зрозуміли, особливих вкладень тут не потрібно, зважаючи на старт вашого бізнесу просто стоячи біля домашньої плити. Найбільшою, необхідною на початкові витрати сумою може виявитися лише декілька сотень гривень. Вона буде витрачена на різноманітні форми випікання та аксесуари для приготування різних елементів прикрас кулінарного шедевра. Також будуть потрібні упаковки для готових виробів і незайвим буде виготовлення якихось «фірмових» етикеток.

Пошук клієнтів

Тут все просто. Шукати клієнтів можна серед друзів, знайомих, колег по роботі, сусідів. Ми впевнені, що люди відгукнуться на вашу пропозицію замовити торт.

Рекламуйте свою продукцію. Хоча на початковому етапі багато кондитери вважають за краще обходитися так званим «сарафанним радіо»: клієнти розповідають про ваші торти своїм знайомим, ті – своїм знайомим і так далі.

Але, не варто розраховувати виключно на удачу. Без правильно організованої реклами ви можете виявитися або в ситуації, коли замовлень немає взагалі, або замовлень буде стільки, що ви не зможете з ними впоратися або від деяких доведеться відмовитися.

Більш надійним буде розміщення реклами в мережі інтернет. Тут ви можете докладно описати умови оформлення замовлень, опублікувати фотографії та надати клієнтам можливість ознайомитися з каталогом продукції. Такий спосіб більш інформативний і підійде скоріше для невеликого колективу кондитерів або міні-пекарні, в силу більшої кількості потенційних клієнтів.

Також поповнити клієнтську базу можна, за допомогою розміщеного оголошення на інтернет-форумах, дошках оголошень. Непоганою ідеєю буде створення тематичних сторінок у соціальних мережах.

Повірте, що через місяці 2 – 3 від клієнтів відбою не буде, і ви гарантовано будете забезпечені роботою на тижні вперед.

Безсумнівним плюсом виготовлення тортів на замовлення є те, що цей бізнес не залежить від сезону. Незалежно від пори року люди будуть відзначати дні народження, корпоративи, проводити весілля, тощо.

Поширювати свої торти ви зможете і за допомогою супермаркетів, уклавши з ними договір. Варто відзначити, що виготовляти торти для такого виду поставки слід в невеликих кількостях: враховуйте термін придатності товару.

Також ви можете виготовляти торти на замовлення власників кондитерських магазинів, спеціалізованих магазинів солодощів, для кав’ярень та кафе, тощо.

Виготовлення тематичних тортів, без яких не обходиться жодне свято - стануть основним напрямком вашої діяльності

Виготовлення тематичних тортів, без яких не обходиться жодне свято – стануть основним напрямком вашої діяльності

Розвиток бізнесу

Коли список замовлень буде поповнюватися, ви зрозумієте, що самостійно справлятися буде важко, та й не вигідно (брак часу призведе до відмов від виконання замовлень, внаслідок чого приведе до зменшення прибутку). З цієї причини, ми радимо вам зібрати команду з таких же професійних кондитерів -любителів.

Ту частину роботи, яку ви не будете встигати виконувати, передоручите їм і. Але так робити зможете тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що самі не опинитеся в мінусі. Адже доведеться витрачатися не лише на продукти, а й на видачу заробітної плати співробітникам.

Варто відзначити, що з початком роботи на замовлення з виготовлення тортів зростуть і витрати на воду, електрику, газ і т.д. Навчіться планувати свій час! Вам не дозволено прострочити хоч одне замовлення, в іншому випадку ви можете розгубити всю клієнтську базу.

Якщо ваші справи йдуть в гору, кількість замовлень збільшується день за днем, радимо вам оформити свою діяльність, для цього буде цілком достатньо, зареєструватися як фізична особа-підприємець на спрощеній системі оподаткування, і в черговий раз замислитися над розширенням виробництва.

Коли мине деякий час, бізнес з лишком окупить всі витрати, клієнтська база наповниться, замовлення почнуть стабільно надходити і ви почнете замислюватися над браком простору (ваша кухня стала замала). Можна придбати чи взяти в оренду та облаштувати приміщення під кондитерський цех, але коштувати це буде дорого. Зате відкривши один цех, ви зможете розширитися і відкрити власну роздрібну мережу магазинів кондитерських виробів.

Пам’ятайте, що основна запорука успіху цього бізнесу в умінні красиво оформити, смачно приготувати торт, навчитися індивідуально підходити до кожного клієнта, враховувати всі його побажання. Пунктуальність і вміння виконувати всі в строк обов’язково приведуть вас до успіху.

Будьте креативні в оформленні тортів, регулярно оновлюйте асортимент. Вивчайте стан ринку, цікавтеся новими кондитерськими тенденціями. Вийшовши на високий рівень майстерності, заробивши авторитет, ви досить швидко зможете зайняти впевнене становище на ринку послуг з виготовлення ексклюзивних тортів на замовлення.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *