Чому працюючи по найму, неможливо заробити великі гроші?

Чому працюючи по найму, не можливо заробити великі грошіБагато хто мріє розпочати власну справу. Хтось тільки почав фантазувати на цей рахунок, у когось, навпаки, вже є бізнес-ідеї, причому цілком реальні. Однак, мало хто дійсно зважується піти з постійної роботи і розпочати працювати на себе. Як правило, основною «відмазкою» для виправдання байдикування є відсутність стартового капіталу. Втім, далеко не кожен успішний бізнес-проект починався з масштабного грошового вкладення. Історії відома маса випадків вдалого старту не підкріпленого капіталом.

Самий хрестоматійний приклад – біографія Білла Гейтса. Після двох років у Гарварді, талановитий студент був відрахований. Однак Гейтс не став домагатися відновлення: він і його друг Стів Балмер заснували компанію «Micro-Soft» для написання програм для MITS (Micro Instrumentation and Telemetry Systems). Що було далі, Ви і самі знаєте. Ми зовсім не хочемо сказати, що кожен хто вилетів з інституту неодмінно буде успішним у бізнесі, проте, факт залишається фактом: можливість розбагатіти з’явиться лише з початком своєї справи. Є кілька причин того, чому робота за наймом, на відміну від власного бізнесу, не приведе до великого капіталу.

1. Ви відчуваєте себе дуже комфортно, щоб ризикувати

У Вас є робота, а значить і стабільний дохід. Ви у змозі придбати все необхідне, невелику частину зарплати Ви відкладаєте на відпустку. Таке рівне, розмірене життя, безумовно, збереже Ваші нерви, але точно не приведе до великих грошей. Для того, щоб почати заробляти, необхідно залишити цю зону комфорту. Якщо Ваш дохід залежить тільки від Вас, не потрібні ніякі додаткові стимули. Чим краще, більше, натхненніше Ви працюєте, тим більше отримуєте. Звичайно, світ сповнений (іноді неприємних) сюрпризів і, часом, не дивлячись на всі Ваші зусилля, все йде шкереберть. Однак, перебуваючи в тихій заводі найманої роботи, як би сильно Ви не намагались, винагорода завжди буде залежати від роботодавця. Подумайте про це.

2. Ви приносите користь іншому

Коли Ви працюєте на когось, Ви допомагаєте йому. Ви приносите йому прибуток (причому, швидше за все, прибуток набагато більший, ніж Ваша зарплата). Тільки уявіть собі, 40 годин на тиждень Ваша енергія спрямована на задоволення чиїхось сторонніх потреб. Круто, якщо Ви працюєте так, що чесно вболіваєте за чужу справу. І зовсім не круто працювати на благо когось, якщо Ваша мета – сколотити капітал. А тепер уявіть: що якщо Ви будете працювати ці 40 годин самі на себе, примножуючи власні активи? Величезна кількість часу свого життя Ви можете витратити на досягнення власної мети, а не на задоволення корпоративних інтересів.

3. Час цінніше грошей

Робота з нав’язаним (нерідко незручним) графіком, виснажливі понаднормові переробки та багато іншого – ось що таке робота за наймом. Коли Ви самі за себе, Ви не тільки можете розпланувати свій графік зручним чином, але і в цілому більш розумно використовувати відведений час. Як багато у Вашому житті було того, що так і не вдалося зробити тому, що на той момент Ви були дуже завантажені роботою? Різниця між втраченими (витраченими) грошима і втраченим часом у тому, що гроші можна відбити, а от час – не повернеш ніяк.

4. Ви надто зациклені на заощадженнях

Страх залишитися без грошей змушує Вас не тільки боятися змін, а й заощаджувати гроші. У загальному і цілому, заощаджувати – це добре, це правильно. Однак, із заощадженнями є одна, але дуже важлива проблема – одного разу Ви витратите все накопичене. З бізнесом ж, є велика ймовірність не тільки повернути свої гроші, але ще й примножити їх.

А тепер про плюси і мінуси власної справи.

Розпочнемо з мінусів:

По-перше, Ви ніколи не знаєте, коли прийде чек з Вашими грошима. Більш того, на початковій стадії, Ви абсолютно не впевнені, чи задоволений клієнт вашою роботою і чи будуть подальші замовлення. Навіть якщо Ви отримаєте ще одне замовлення від клієнта, у Вас немає впевненості в тому, чи вистачить Вам часу на його виконання. Існує величезний ризик у бізнесі. Свій бізнес, якшо він ще й новостворений, розвивається не так швидко, як хотілося б, і може легко піддатися зовнішнім факторам, залишивши Вас банкрутом. Це Ваш бізнес і Ви за нього у відповіді. Вам необхідно буде вникати в усі найдрібніші подробиці бізнесу, це означає, що Ви будете працювати більше часу, з маленькою ймовірністю відправитися у відпустку.

Так чому ж у всьому світі поширена тенденція відкривати свій власний бізнес і бути господарями свого життя? Як показують дослідження, більше 700 тис. нових бізнесменів з’являються щороку. Якщо це так насправді, то є і «плюси» цього явища. Давайте поглянемо на них:

  • Перший і найважливіший плюс – Ви самі собі начальник. Як кажуть: «Немає більшого задоволення, ніж бути собі господарем і начальником».
  • Ваша пристрасть по-справжньому розкривається і винагороджується, коли Ви ведете свій власний бізнес. Ви стаєте більш гнучкими і збалансованими між роботою та особистим життям.
  • Ви обираєте колег по роботі. Це одна з головних причин, чому виникають нові бізнеси кожен день.
  • Кожен день Ви приймаєте виклик і відкриваєте щось нове для себе і для того, чим ви займаєтеся. Ви берете на себе ризики і отримуєте користь.
  • Ви можете контактувати зі своїми клієнтами на пряму, обходячи стороною некомпетентних начальників.
  • Наприкінці Ви отримуєте щось унікальне. Коли вся Ваша робота протягом декількох років окупається, то задоволення і винагорода просто неоціненні.

Таким чином, свій бізнес виграє в цій сутичці, але завжди є певний ризик. Якщо Ви готові почати, у Вас є інноваційні думки, і Ви готові наполегливо працювати, то успіх і фінансова свобода чекають на Вас буквально за рогом.

І ще один нюанс, точніше, це найголовніше. У бізнесі виграє не той, у кого голова розпухає від нових ідей, а той, хто вміє доводити почату справу до кінця. Дуже часто бізнесу заважає відсутність чітко поставленої мети. Людина починає йти у вирішення другорядних питань. Це як таксист, який замість того, щоб виїхати на замовлення, починає їздити по магазинах у пошуках найкрасивіших шашечок, в той час як інші таксисти заробляють реальні гроші.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *