Як відкрити пункт прийому металобрухту?

Як відкрити пункт прийому металобрухтуМетал – це одне з джерел стабільного і чималого доходу. Таке твердження доведено не один раз на практиці і з ним не посперечатися. Ось тому на думку спадає ідея для бізнесу, яка буде цікава, насамперед чоловікам – відкриття пункту приймання металобрухту. Хоча такі пункти прийому металобрухту є в кожному місті, та що вже там говорити – майже в кожному районі міста, але не всі знають, як правильно насправді втілити цю бізнес ідею і отримати якомога більше прибутку. Тому, у цій статті, поговоримо про те, як відкрити реально прибутковий бізнес і зайнятися справжньою роботою, пов’язаною з важкою промисловістю, а не розраховувати на «гроші з повітря», а саме про те, як відкрити пункт приймання брухту кольорових та чорних металів.

Суть ідеї

Суть цієї ідеї зовсім проста: закуповуємо чорні та кольорові метали у фізичних осіб, та перепродаємо їх великим оптовим організаціям, що займаються подальшою переробкою металобрухту. Це й буде основним напрямком нашої діяльності.

Такий вид бізнесу не вимагає великих капіталовкладень, оскільки організувати пункт з прийому металобрухту можна і у себе вдома – такий варіант особливо підійде жителям приватних будинків, які можуть організувати прийом чорного та кольорового металу безпосередньо в себе у дворі.

Відразу хочеться відзначити наступне: багато джерел стверджують, що в цей бізнес краще не лізти без певного роду зв’язків (органи влади, тощо). Спростовувати це твердження або погоджуватися з ним вирішувати тільки вам, але об’єктивної інформації яка би дала однозначну відповідь на це питання ми не знайшли.

Перспективність бізнесу на прийманні металобрухту

Підтвердженням перспективності бізнес-проекту, який передбачає прийом металобрухту, є бажання приватників чи юридичних осіб заробити зайві гроші.

На приватних подвір’ях, на територіях виробничих потужностей накопичується залізо та інші метали, які просто іржавіють і займають місце. Ви, як підприємливий чоловік, який вирішив реалізувати таку бізнес-ідею, даєте можливість позбутися брухту і отримати за це гроші. Будьте впевнені, що з клієнтами проблем не буде. Великим плюсом бізнесу також є те, що справа не залежатиме від сезону року.

Для того, щоб більш детально оцінити перспективність відкриття пункту приймання брухту кольорових та чорних металів у тій чи іншій місцевості, насамперед потрібно з’ясувати, чи є можливість здачі брухту поблизу. Припустимо, що є оптова база, яка спеціалізується на прийомі металобрухту від населення. Тоді ваш бізнес буде приносити малий прибуток. Чому? Справа в тому, що ваші потенційні клієнти в більшості випадків будуть здавати лом оптовикові особисто.

Інша картина буде в разі виїздів у сільську місцевість з метою прийому брухту у місцевого населення. Принцип зберігається – прийняв, відвіз на оптову базу і перепродав за більшою ціною.

Одна з принад бізнес-ідеї – в селах вам не доведеться мати справу з конкурентами, тобто вам надається можливість «вертіти» ціною на свій розсуд.

Пощастить, якщо у вашому місті, та у найближчих населених пунктах зовсім немає можливості куди здавати лом, а найближча оптова база недосяжна приватним особам. Природно, що в цьому випадку ваш дохід збільшиться в рази.

Нерідкі випадки, коли оптовики відмовляються працювати з населенням, а приймають брухт лише у підприємців, які забезпечують великі партії.

Юридичні моменти

Якщо ви вже вирішили розпочати справу з приймання металобрухту, то перш за все вам необхідно оформити свою діяльність. Для цього буде достатньо і навіть краще зареєструватись як фізична особа підприємець та вибрати спрощену систему оподаткування.

Чому краще працювати як фізична особа підприємець? А тому, що відповідно до Закону України «Про металобрухт» -ліцензуванню не піддягає діяльність фізичних осіб, пов’язана із збиранням та реалізацією побутового брухту чорних та кольорових металів, а також діяльність фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності і юридичних осіб, пов’язана із збиранням та реалізацією промислового брухту чорних та кольорових металів, який утворився в результаті їх діяльності.

Зверніть увагу на такий момент у Законі : «Приймання побутового металобрухту від фізичних осіб дозволяється лише при пред’явленні ними документа, який засвідчує особу,  та обов’язково оформляється актом  приймання. В акті приймання  побутового  металобрухту від фізичних осіб зазначаються дані  документа, який засвідчує особу, та опис металобрухту.» Тому врахуйте цю вимогу заздалегідь.

Вибір місця для пункту приймання металобрухту

Багато підприємців в такому бізнесі приділяють мало уваги місцю реалізації ідеї, що відразу є невірним підходом до справи. Треба розуміти, що невдале місце прийому брухту може стати причиною збитковості такого бізнесу.

Точки прийому металобрухту найбільш ефективно розміщувати в промзонах великих міст. Наприклад, недалеко від занепалих заводів чи непрацюючих підприємств, тощо. В таких локаціях, недорого обійдеться оренда підвалу, напівпідвал або ангару. Головне, щоб в наявності були електрика та опалення. Потрібно врахувати, що для зберігання брухту потрібно не менше двадцяти квадратних метрів, плюс робоче місце приймальника.

Можна купити або орендувати кіоск. Все залежить від вашого вміння домовлятися з місцевою владою, оскільки на встановлення МАФ (малої архітектурної форми), якою є кіоск або будка потрібні дозвільні документи від архітектурного управління, комунальників та інших структур.

Уявімо, що відповідне місце знайдено. Але це ще не все. Тут має бути будівля, яка забезпечить складування брухту. Треба розуміти, що дрібні партії для оптових баз складатимуть малий інтерес. Та й вам буде невигідно часто транспортувати брухт. Тому без складу не обійтися. Добре, якщо у вашій власності буде перебувати відповідне приміщення. Альтернатива – об’єкт під склад, яким володіє родич, друг і, який не використовується в тих чи інших цілях. Завжди можна домовитися.

Про оренду приміщення під лом говорити відразу не будемо, оскільки це у нашому невеликому бізнесі призведе до зайвих витрат і, відповідно, до меншого прибутку. Однак і такий підхід до справи може приносити прибуток.

Якщо ви проживаєте у приватному секторі та володієте своїм будинком, то на старті можна обійтися навіть своїм двором. Головне, щоб шум не турбував сусідів, в іншому випадку будуть мати місце скарги, сварки, зіпсовані відносини. Плюс прийому брухту на особистому подвір’ї – при бажанні можна працювати хоч протягом доби.

Приймальним пунктом може стати гараж, дачна ділянка. Тут також є свої плюси і мінуси. Зокрема виключається ймовірність сварок з сусідами, але на таких об’єктах постійна присутність нереально. Вирішити проблему можна за допомогою сторожа. Незайвим він буде, якщо металобрухт буде складуватися в підсобній будівлі на особистому подвір’ї.

Зберігати отриманий металобрухт можна у складських приміщеннях, або навіть в себе на подвір'ї

Зберігати отриманий металобрухт можна у складських приміщеннях, або навіть в себе на подвір’ї

Правильний підбір персоналу

Ми вже говорили, що потрібно найняти сторожа. Необхідність у такому працівнику буде мати місце, якщо місце зберігання брухту віддалене від вашого житла. Якщо ви не плануєте самостійно приймати участь в процесі прийому від населення металобрухту, то вам не обійтися без приймальника. Робочий штат також треба доповнити фасувальником. Завдання останнього – сортування різних видів металу.

Приймальник повинен бути відповідальною і серйозною людиною. У нього дуже відповідальна робота – він буде здійснювати прийом металу, перевіряти його якість і вагу, вам доведеться щодня довіряти йому великі суми грошей.

Важливо розуміти специфіку роботи на точці приймання металобрухту: приймальник завжди має додатковий заробіток на умілих маніпуляціях з вагами. Людина влаштована таким чином, що яку б платню ви йому не запропонували, він ніколи не буде в змозі відмовитися від додаткового заробітку. Хіба що, ви будете стояти над ним і контролювати покази ваги. Тому в цій сфері хорошим тоном вважається платити ставку близько 100 доларів і не перешкоджати працівникам доводити свій заробіток до необхідного рівня.

Можливо, це не дуже м’яко по відношенню до клієнтів, але, по-перше, приймальники прекрасно розуміють, що будучи «спіймані за руку» на недовазі, можуть позбутися значної частини клієнтури і тому не виходять за межу розумного. По-друге, зібравшись зайнятися цим бізнесом, ви повинні чітко розуміти, що являтиме собою ваша основна клієнтура. Суворі сільські мужики в тілогрійках, громадяни з явними ознаками важкого похмілля, люди без певного місця проживання і занять навряд чи власноруч зробили вироби, які вам здають, або отримали їх у спадок від улюбленої бабусі-власниці оборонного заводу. Замислюватися про сотню грамів, експропрійованої у них вашим співробітником, заняття таке ж безглузде і невдячне, як і з’ясовувати походження згаданих виробів з кольорових металів.

Із специфіки контингенту випливає ще одна особливість бізнесу: найприбутковіші точки працюють цілодобово. Певна частина клієнтури саме вночі найбільш активно здає брухт кольорових металів. Ціни прийому зазвичай знижують за «неурочний час», що збільшує прибуток.

На точці одноразово повинно знаходитися дві людини: один приймає сировину біля ваги, інший займається сортуванням лому. Таким чином, вам знадобиться 2 людини для точки з денним режимом роботи і 3-4 для цілодобового приймального пункту.

Якщо мова йде про сімейний бізнес, то статтю «зарплата» можна скасувати, якщо в сім’ї є хоча б троє дорослих людей, морально готових до всіх особливостей роботи в приймальному пункті.

Обладнання, що використовується у пункті прийому брухту

Багато хто говорить – необхідно витратитися на обладнання – прес, машина для перевезення металу, якісь спеціальні баки для металу, тощо. Нічого цього вам для початку не треба!

На старті такої справи вам знадобляться лише:

  • Вага від тонни;
  • Вага до тонни;
  • Магніт для визначення того чи іншого метал;
  • Мінімальний набір інструменту, для розбирання різних металевих предметів.

Нічого іншого вам поки не буде потрібно, ну не буде у вас відразу таких об’ємів, щоб використовувати якесь спеціалізоване обладнання.

Для початку буде достатньо лише найпростіше обладнання

Для початку буде достатньо лише найпростішого обладнання

Реклама пункту приймання брухту металів

Витрати на рекламу в даному виді діяльності невеликі. Слід потурбуватися про вивіску «Пункт прийому брухту металів», а також розклеїти на стовпах і парканах і потім регулярно оновлювати принтерні роздруківки з тим же текстом, адресою пункту і жирної стрілкою, що вказує потрібний напрямок.

Листівки більш докладного комерційного змісту: «Купуємо лом чорних та кольорових металів, ціни…» доцільно розкласти по поштових скриньках прилеглих будинків. Подібного роду листівки досить ефективні на парканах і в районі прохідної виробничих підприємств. Але тут потрібно розшифрувати, що саме приймається вашим пунктом: стружка, некондиція, обрізки металу, брак, відходи виробництва, матеріали після демонтажу конструкцій та обладнання, тощо.

На цьому можна зупинитися: слухом земля повниться. Найважливіший фактор, що визначає вибір вашого клієнта, це те, яка у вас на металобрухт ціна. Якщо ви приймаєте товар за цінами трохи вище середніх, до вас будуть їздити навіть з інших районів.

Реалізація зібраного металобрухту

Для початку ви повинні дізнатися чи є у вас в місті велика, дійсно велика компанія, що займається оптовим прийомом чорних і кольорових металів. Якщо є, відмінно, значить наступні ваші дії такі – знаходите контактну особу цієї компанії і дізнаєтеся у нього всі умови необхідні для роботи з цією організацією: який метал приймають, яка мінімальна вага здачі металу, тощо.

Одна з небезпек цього виду бізнесу полягає в різких скачках цін на метал, тому у вас завжди повинна бути можливість зв’язатися з вашими закупівельниками і дізнатися точно ціну на потрібний вам метал. Візьміть і збережіть всі можливі номери телефонів ваших компаньйонів, які вам нададуть.

Далі аналізуєте ціни таких же дрібних бізнесменів як ви самі і складаєте вже свої розцінки, вигідні для вас.

Якщо у вас немає в місті таких великих компаній, то вам необхідно дізнатися де знаходиться найближче підприємство, що приймає оптові об’єми чорних і кольорових металів. Знаходите таке, дізнаєтеся все теж саме і так само завжди стежите за цінами. Але свої розцінки прийому металів розраховуєте, з тим урахуванням, що вам ще необхідно буде найняти машину для перевезення металу на далеку відстань. Ось в принципі вся різниця в цьому бізнесі між великими містами і дрібними, у великих просто ціни вищі, ніж в дрібних, але здають метал скрізь. Але про ціни, далі.

Реалізовувати зібраний металобрухт необхідно великим оптовим підприємствам

Реалізовувати зібраний металобрухт необхідно великим оптовим підприємствам

Особливості ціноутворення

Якщо ваша точка прийому розташовується не в глушині, а знаходиться не далеко від якоїсь дороги з великим трафіком і у вас розставлені по району кілька покажчиків типу – «200 метрів пункт прийому», та й взагалі у вас з клієнтами повний порядок, це не означає що вам треба зробити ціни прийому металу нижчими, ніж у ваших конкурентів.

Це дуже поширена помилка в цьому бізнесі і губить вона багато початківців. Багато хто думає так – «у мене ціна всього на гривню – дві нижче, ніж у інших, невже через ці копійки хтось поїде ще кудись, а не здасть все мені?». Зробивши ціни навіть не набагато нижче, ніж у інших ви відразу можете втратити всіх великих клієнтів. Насправді різниця в гривню-дві це величезна різниця, але не для дрібних ваших клієнтів, а для великих! Великі клієнти поїдуть туди де буде найбільша максимально вигідна для них ціна.

Ви повинні чітко розуміти, що ваш прибуток повністю залежить від об’єму металу, який ви приймаєте і потім здаєте. Більший об’єм, великий прибуток. Тому постарайтеся вести жорстку цінову боротьбу з конкурентами. Іноді навіть бізнесмени йдуть назустріч великим клієнтам – пропонують ну дуже вигідні умови у випадку дуже великої партії металу.

Затрати та прибуток

А тепер риторичне питання скільки потрібно грошей, щоб відкрити пункт прийому металобрухту? На старт потрібні невеликі інвестиції в порівнянні з багатьма іншими бізнес-проектами. Для організації самого процесу прийому кольорових і чорних металів вам багато коштів не знадобиться, а от скільки вкласти в оборот вже питання складніше.

Вклавши у справу на початковому етапі близько 3500 доларів, ви зможете заробити 20-26 тисяч доларів чистого прибутку вже до кінця першого року, а в подальшому кожна така точка зможе приносити 5-10 тисяч доларів на місяць.

Щодо початкових витрат, то їх хоч не багато, про те вони є. Ми не будемо говорити про стандартні витрати, такі як витрати на оформлення бізнесу, на оренду приміщення, тощо. Поговоримо про витрати, що характерні саме для цього виду бізнесу:

  • По-перше, на початках, вам потрібно буде чимось розраховуватися за прийнятий металобрухт. Переважно оптові підприємства купують лом металів від однієї тони. Поки ви не наберете і не здасте першу партію, вам доведеться платити клієнтам з власних коштів.
  • По друге в такому виді бізнесу завжди будуть існувати статті витрат на кшталт «врегулювання нештатних ситуацій». Ну, ви розумієте, про що мова?
  • По-третє, хоча ви можете наївно припускати, що вашому скромному підприємству не потрібна власна служба безпеки, ця сама «служба» у двох випадках з трьох знаходить підприємця сама. І їй за безпеку теж потрібно платити. Найчастіше, перші внески по другій і третій статті чисто символічні. Головне, побудувати конструктивні відносини і сказати: «Дайте мені розкрутитись і звести дебет з кредитом!» Після цього місяць можна спокійно працювати. Як кажуть, всюди ж люди…

В якості сервісу для нічної клієнтури не заважає мати під рукою ящик-другий спиртного. Не виключено, що роздрібний постачальник сировини, змучений спрагою, захоче прийняти оплату, так би мовити, в еквіваленті. Слава про вас стане передаватися з вуст у вуста, адже у вас ця група клієнтів зможе відразу отримати бажане, без проміжних етапів.

У вас, звичайно, немає ліцензії на торгівлю алкоголем. Але ж ви й не торгуєте! Це форма проведення дружнього дозвілля. Крім того, не забувайте про статтю «врегулювання нештатних ситуацій».

Підіб’ємо підсумки

Ваш дохід, звичайно, буде залежати і від кількості зібраного брухту, і від його складу. Навіть враховуючи всі необхідні «узгодження і врегулювання» і непередбачені витрати, результат виходить досить пристойним!


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Як відкрити пункт прийому металобрухту?"

  1. Спасибо, статья интересная. Подскажите пожалуйста, какие документы нужно иметь, что бы не иметь притензий от представителей закона, для того что заниматься приёмом металлолома на частной территории

  2. Автор статті, чи є у вас контакти тих, хто мав з цим реальну справу? Потрібен супровід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *