Здача квартир подобово в суборенду – бізнес на нерухомості

Здача квартир подобово в суборенду – бізнес на нерухомостіБізнес, що грунтується на здачі в короткострокову суборенду житла не новий, але досить популярний. Суть його така: у своєму місті підбирається місце, яке буде зручним для здачі квартири на короткі терміни, наприклад для відрядних, туристів, закоханих, тощо – біля залізничних вокзалів, аеропортів, в центральній частині і біля неї, по лінії метро.

Далі придивляється однокімнатна квартира, яка є найбільш затребувана для оренди на декілька діб, в нормальному стані, з меблями, з мінімумом побутової техніки і предметами інтер’єру.

Спочатку необхідно вирішити питання з власником житла. Це найперший і головний крок в даному бізнесі. Власнику може не сподобатися те, що жити в його квартирі будуть зовсім не ті люди, з якими він укладає договір оренди. Щоб всі його побоювання звелися до мінімуму, потрібно в договорі передбачити певні гарантії. Наприклад, не зайвим буде пункт про те, що орендар несе повну відповідальність за житло та, в разі будь-яких ушкоджень або інших проблем, зобов’язується виплатити збиток у повному обсязі. Тут зможе допомогти хороший кваліфікований юрист, який зможе врахувати і задокументувати інтереси обох сторін.

Зі своїм потенційним орендарем також потрібно скласти договір, щоб у разі конфліктних ситуацій, таких як, наприклад, псування майна, була можливість вирішити суперечку цивілізованим шляхом. Справа це недовга, договір з суборендарем досить скласти в простій письмовій формі на заздалегідь заготовленому бланку-шаблоні.

Навіть сам факт документального оформлення взаємин застереже суборендаря від можливих протиправних дій, а вас – від з’ясування відносин з власником квартири і можливих збитків, пов’язаних з відновленням майна власника.

Така короткострокова оренда досить популярна. Рівень сервісу не нижче ніж у готелі – людина заходить в чисто прибрану квартиру. Якщо поквапитися і знайти суборендарів на всі 30 календарних днів – отримуємо дохід стабільно і щодня.

Звичайно ж, завжди можливі простої, але не більше ніж 10 днів на місяць – адже ви цього не допустите!

Але навіть при самому гіршому розкладі ми виходимо на прибутковість 100% на місяць. Відкинемо ще 10% на рекламу.

Найдешевший спосіб – власноручне розклеювання видрукуваних оголошень у місцях можливої дислокації потенційних клієнтів. Мінус в тому, що не всі довіряють такого роду оголошенням. Також має сенс подати кілька рядкових оголошень в популярні видання.

Можна оповістити агентства нерухомості, це також не сильно додасть грошових витрат. Агентства зазвичай беруть винагороду з того, хто знімає квартиру.

Потрібно враховувати необхідність прибирання квартири після зміни клієнтів. На перших порах це можна робити самому і досить якісно. При надходженні скарг з боку клієнтів про недостатню якість першими насторожаться агентства нерухомості, що може вплинути на кількість поданих від них заявок.

10% відкидаємо на мийні засоби, різні оновлення в квартирі – постільну білизну, рушники, посуд. 10% відкидаємо на комунальні платежі.

Отже, мінімум, що ми будемо мати – прибутковість 70% на місяць. Максимум – 120% на місяць. До того ж, здача орендованої на тривалий термін квартири в короткострокову суборенду – єдиний прийнятний спосіб інвестування в нерухомість, маючи на руках невеликі грошові суми.

Починаючи з другого-третього місяця, можна вкласти зароблені гроші в довгострокову оренду другої, третьої і так далі квартири, тим самим розширюючи межі свого бізнесу. А там і до власної нерухомості недалеко!


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *