Як заробити на вирощуванні тюльпанів?

Як заробити на вирощуванні тюльпанівДивлячись, як напередодні 8 березня чоловіки змітають з прилавків тюльпани, мимоволі задаєшся питанням: скільки ж грошей на цьому можна заробити? Тюльпан – це дуже популярна декоративна багаторічна рослина, яка вирощується в промислових масштабах у багатьох країнах світу і має безліч форм і різновидів. В Україні ця квітка також надзвичайно популярна та міцно асоціюється з весняними святами. І ідея заробити на вирощуванні тюльпанів в Україні буде досить перспективною. Створити бізнес з вирощування тюльпанів дуже просто. Цей напрямок характеризується непоганою рентабельністю і прийнятними розмірами одержуваного прибутку. Але розраховувати на перше і друге можна тільки в тому випадку, якщо підійти до цього заняття грамотно і сумлінно. Тому, давайте поговоримо про основні нюанси вирощування тюльпанів, в плані започаткування власного бізнесу.

Перспективи бізнесу на вирощуванні тюльпанів

Знаєте, чому на території України дане напрямок квіткового бізнесу вже відразу можна вважати перспективним? Тому що квіти, зокрема, тюльпани, користуються шаленою популярністю незалежно від пори року і змін, що відбуваються в економіці.

Перспектива отримання гідного прибутку є досить високою ще з тієї причини, що Ви зможете реалізовувати свою продукцію за цілком адекватним (порівнюючи з конкурентами) цінами. Загляньте в будь-який магазинчик, що торгує квітами. Що там переважно можна знайти? Квіти, привезені з Голландії. Важко сперечатися з тим, що голландські квіти будуть набагато дорожче тих, що були вирощені на території України.

Вирощування тюльпанів є вигідним бізнесом ще з декількох причин:

  • По-перше, це, як уже згадувалося вище, тюльпан дуже популярна в Україні квітка, попит на яку зберігається в будь-який час року, хоча найкраще тюльпани купують навесні.
  • По-друге, тюльпан добре росте в теплиці, невимогливий до освітлення і дає великий урожай при дотриманні технології вирощування. Кількість тюльпанів, одержуваних з одного квадратного міра тепличної площі, може бути від 200 до 300 штук.

Що потрібно для промислового вирощування тюльпанів?

Найкращий варіант для створення бізнесу на тюльпанах – організація власної теплиці. На неї доведеться виділити не так вже й багато коштів. Крім того, знадобиться ознайомитися з особливостями вирощування тюльпанів, а також скласти простенький бізнес-план.

Цілком імовірно, що Ви колись щось чули про організацію тепличних господарств. Забудьте про радянське минуле. Прийшов час сучасних технологій. І вони, що цілком логічно, в корені відрізняються від радянських. Наприклад, в ході вирощування квітів особливого значення набуває енергоємність теплиці. Застосування сучасної техніки вирощування дозволяє заощадити на ній. Відповідно, Ваш прибуток в даному випадку буде вище.

Для вигонки тюльпанів, використовують наземні теплиці, вимоги до яких досить прості:

  • Теплиця повинна вміщати необхідну кількість рослин;
  • Теплиця повинна пропускати сонячне світло;
  • Теплиця повинна мати штучне електричне освітлення;
  • Теплиця повинна дозволяти регулювати температуру.

Оскільки перед висадкою тюльпанів у теплиці потрібно провести охолодження цибулин, потрібно передбачити місце для утримання цибулин, в якому температура триматиметься на рівні 5 або 9 градусів, як того вимагає обраний спосіб вирощування. Це можуть бути промислові холодильні камери.

Також буде потрібна система поливу та облаштоване опалення, яке повинне дозволяти підтримувати температуру 18 градусів в зимовий період. Найкраще організувати електричний обігрів теплиці, або опалювати дровами.

Тюльпани дуже добре вирощуються у теплицях

Тюльпани дуже добре вирощуються у теплицях

Технологія вирощування тюльпанів у теплицях

У теплицях найкраще вирощувати тюльпани наступних сортів:

  • Дарвіна гібриди;
  • Прості ранні;
  • Махрові ранні;
  • Тріумф;
  • Торочкуваті;
  • Прості пізні.

Щоб вирощувати тюльпани, потрібно відібрати здорові і сильні цибулини, тому що від якості цибулин безпосередньо залежить кількість врожаю. Цибулини можна придбати в квіткових господарствах, ціни за цибулину коливаються, все залежить від сорту. На вартість цибулини впливає також ціна доставки. При розрахунках слід взяти до уваги, що близько 3 відсотків цибулин вибраковується.

Також цибулини тюльпанів можна виростити самостійно. Цибулини на посадку вирощуються у відкритому грунті, квіти слід видалити відразу після того, як вони розпустяться. Найбільш сприятливий момент для викопування цибулин настає, коли верхні листки зів’яли, нижні пожовкли, а лусочки цибулин отримали коричневе забарвлення.

Діаметр цибулини, для вигонки, становить близько 3,5 сантиметрів. Такий розмір цибулини і округла форма припускають, що цибулина здорова, сильна і здатна дати хороший урожай.

Цибулини слід зберігати при температурі 17-20 градусів і відносній вологості 70-75 відсотків протягом 5-6 тижнів, поки не сформуються зачатки листя, квітки і не утворюється товкач (третій горбик).

Якщо температура опуститься нижче 12 градусів або підніметься вище 26 градусів, це вплине на можливість формування квітки рослини. Якщо потрібно прискорити процес формування цибулин, то перший тиждень їх зберігають при температурі 32-35 градусів, а потім знижують температуру до 17 градусів, що дозволяє виграти два тижні. Коли цибулина сформована, її потрібно обов’язково охолодити.

Як субстрат можна використовувати чистий річковий пісок, суміш торфу і піску, торф та інші матеріали. Грунт для вигонки повинен мати гарну однорідну структуру, легко пропускати воду, містити невелику кількість солей і поживних речовин, бути незараженной патогенними мікроорганізмами.

Перед посадкою грунт слід підготувати: пропарити нагрітим до 80 градусів повітрям і полити фунгіцидом.

Підприємці, які займаються тюльпани бізнесом, рекомендують садити квіти різного забарвлення. Більшість покупців люблять яскраві тюльпани червоних відтінків. Оптимальне співвідношення може бути таким: 40 відсотків тюльпанів червоного забарвлення, 20 відсотків білих, 20 відсотків жовтих і 10 відсотків бузкових.

Підприємці, які займаються тюльпани бізнесом, рекомендують садити квіти різного забарвлення.

Підприємці, які займаються тюльпани бізнесом, рекомендують садити квіти різного забарвлення

Вирощувати тюльпани в теплиці можна двома способами: традиційним і голландським.

Традиційний спосіб вирощування тюльпанів у теплиці

Спочатку розглянемо, що потрібно для традиційного способу, так як він більш простий.

На першому етапі цибулини поміщають в пісочний грунт, зволожують і зберігають при температурі 10-12 градусів в темному місці. Зазвичай використовуються дерев’яні ящики на ніжках, які легко зробити самому або на замовлення. Розмір ящика 70х40х7см. В ящик висаджується до 110-115 цибулин.

Коли рослина вкоренилося і вигнала паросток довжиною 8-10 сантиметрів, ящики можна помістити в теплицю. Температура в теплиці спочатку тримається в районі 13-14 градусів, потім піднімається до 18 градусів. Субстрат повинен регулярно зволожувати.

Контролювати швидкість розвитку квітів можна шляхом зниження або підвищення температури. Термін цвітіння можна збільшити, якщо зберігати температуру на позначці 12 градусів.

Голландська технологія вирощування тюльпанів у теплиці

Голландська технологія складна тим, що потрібно суворіше дотримуватися температурного режиму.

Цибулини охолоджуються при 5 градусах протягом 12 тижнів або при 9 градусах протягом 22 тижнів. Температура залишається стабільною до самої посадки, а висаджені в дерев’яні ящики рослини знаходяться в холодильній камері при вологості близько 90 відсотків, яка досягається завдяки щоденному обприскуванню водою. Потім ящики переносять в теплицю, де підтримують температуру 18 градусів.

Якщо використовувати голландську технологію вирощування при охолодженні до 5 градусів, то густота посадки цибулин становить від 325 до 375 штук на квадратний метр.

У процесі росту цибулини, уражені фузаріозом, видаляються. Як тільки висота рослин досягне 5-10 сантиметрів, слід прибрати непророслих цибулини, які можуть стати причиною появи в теплиці сірої гнилі.

Оптимальна температура грунту для вкорінення – 10-11 градусів, повітря – 11-13 градусів.

На стадії напівокрашених бутонів можна проводити зрізання. Зберігаються зрізані тюльпани в темному приміщенні при температурі 1-2 градуси протягом двох тижнів.

Часто рекомендується не зрізати квіти, а висмикувати їх разом з цибулинами. По-перше, це зменшує витрати праці, по-друге покращує збереження квітів на складі, по-третє, дає можливість збільшити довжину квітки за рахунок стебла всередині цибулини. Крім того, не рекомендується залишати цибулини в теплиці, так як це може спричинити виникнення грибкових захворювань.

Вирощування тюльпанів у теплиці при суворому контролі температурного режиму дозволяє точно розрахувати дату закладки цибулин, щоб квіти проросли до певної дати. Щоб зрізати тюльпани 6 березня, потрібно помістити квіти в теплицю 14 лютого, а на охолодження цибулини відправляться 25 жовтня.

Вирощування тюльпанів у теплиці при суворому контролі температурного режиму дозволяє точно розрахувати дату закладки цибулин, щоб квіти проросли до певної дати

Вирощування тюльпанів у теплиці при суворому контролі температурного режиму дозволяє точно розрахувати дату закладки цибулин, щоб квіти проросли до певної дати

Реалізація тюльпанів

Пік продажів тюльпанів припадає традиційно на весняні свята, 8 березня, 14 лютого, а також на 1 вересня чи останній дзвоник. Перед цими датами відзначається різкий стрибок прожажів не лише тюльпанів, але й інших квітів.

Пам’ятайте, що для досягнення успіху слід використовувати як традиційні, так і оригінальні способи ведення, а також розвитку бізнесу. Зокрема, є сенс спробувати знайти оптових покупців (насправді – посередників), які стануть Вашими постійними контрагентами.

Також реалізовувати продукцію можна відкривши власний магазин квітів, або лоток на ринку. Якщо Ви маєте намір вдатися виключно до самостійної реалізації тюльпанів, то слід передбачити дві можливості. Перша – реалізація зрізаних квітів, друга – продаж посадкового матеріалу або, простіше кажучи, цибулин. Крім того, отримувати максимальний прибуток дозволяє розведення і продаж тюльпанів з різних цінових сегментів.

Бажаючим зайнятися даними квітами рекомендуємо більш докладно вивчити літературу про тюльпани, та отримати максимально наявну корисну інформацію про сорти, тонкощі і нюанси вирощування даної квітки.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *