Сьогодні вже не існує ні одного аспекту нашого життя, куди би не проник Інтернет. Це ж стосується і ведення бізнесу, оскільки, жодне, більш-менш успішне підприємство, вже не може працювати без свого представництва в мережі. Тому, сьогодні поговоримо про таку цікаву тему, як відкриття веб-студії.
Веб-студія – один з найпопулярніших сучасних видів бізнесу, який потрібен будь-якому підприємству. При цьому, незважаючи на наявність великої кількості конкурентів, він здатний приносити прибуток навіть новачкові, якщо останній постарається відкрити веб-студію у відповідності з усіма правилами.
Чому цей бізнес вважають складним?
Для того, щоб створити студію з Web-дизайну, потрібно не просто володіти навичками успішного підприємця, а й мати відповідні знання. Зокрема, щоб почати бізнес на дизайні, потрібно знати:
- За якими принципами розробляється дизайн для різних ресурсів;
- Хто саме може замовляти таку послугу, і кому варто її наполегливо пропонувати;
- Яких саме майстрів потрібно наймати для студії (це вкрай важливо, адже подібний проект немислимий не тільки без грамотного дизайнера, але і без висококваліфікованих верстальників, програмістів, контент-менеджерів, копірайтерів, тощо);
- Як розкрутити свою компанію і запропонувати клієнтам унікальні послуги, яких немає у конкурентів.
Якщо сам організатор бізнесу – не дизайнер, йому буде дуже важко зрозуміти всю специфіку роботи, та й навряд чи у нього з’явиться особливий інтерес до неї. З огляду на це, вже на етапі відкриття у підприємця повинен бути хоча б мінімальний досвід роботи в даній сфері (розробка дизайну або програмування), а також власне портфоліо і клієнтська база. Без цього розкрутка бізнесу буде дуже складною.
Втім, відкрити дизайн-студію може і людина, яка сама не володіє навичками дизайнера, але знає хорошого фахівця, готового стати співробітником підприємства. У цьому випадку підприємець виступає в якості посередника між клієнтом і виконавцем, який відповідає за маркетингову частину роботи і виступає в якості інвестора.
З чого починається студія інтернет-дизайну?
Відкрити таке підприємство можна без офісу. Головне – створити грамотний сайт, який і буде залучати клієнтів, і, зрозуміло, цей ресурс повинен мати відмінний дизайн. Це буде кращим засобом реклами для клієнта, якому завжди потрібна унікальна родзинка. Уже на цьому етапі можуть проявитися знання бізнесмена – він може розробити проект поодинці, створивши унікальну пропозицію для потенційних замовників.
Другий крок – реєстрація підприємства, і в даному випадку прекрасно підійде фізична-особа підприємець, яка буде на спрощеній формі оподаткування. Після цього слід подумати про:
Закупівля обладнання. Якщо людина, що робить бізнес на дизайні, – професіонал, у нього вже є відповідна техніка і програмне забезпечення. Однак одного комп’ютера буде мало – для фахівців знадобляться свої робочі місця, і їх доведеться придбати заздалегідь. Втім, можна заощадити, найнявши майстрів, які працюватимуть на дому, використовуючи власну техніку. Однак і в цьому випадку потрібно бути готовим до того, що їм доведеться оплачувати закупівлю софта і важливих деталей для комп’ютера.
Найм персоналу. Веб-майстри можуть працювати вдома, але з кожним з них має бути налагоджено чіткий зв’язок, щоб вони відчували себе частиною команди. Якщо цього не зробити, є ризик, що при появі замовлення один з професіоналів відмовиться працювати, зіславшись на наявність інших пропозицій від клієнтів.
Спосіб розрахунку з працівниками. Ідеальний варіант – платити відрядно, за кожен етап виконаної роботи. У цьому випадку співробітники, особливо залучені з боку, працюватимуть «на гонорари» більш активно
Розкрутці компанії. Важливо не тільки відкрити дизайн студію, але і як слід її прорекламувати, і на це потрібно буде витрачатися, навіть якщо у бізнесмена немає коштів на розкрутку. Будь-яке вкладення в даній ситуації обов’язково себе окупить.
Якщо ж бізнесменові потрібна повноцінна веб-студія, в якій можна приймати клієнтів безпосередньо (а не домовлятися з ними в онлайн-режимі), доведеться подумати ще й про оренду офісу. Для початку можна зняти квартиру на першому поверсі житлового будинку, але з часом все ж доведеться переїхати в повноцінне офісне приміщення. Це ж чекає будь-який розкручений бізнес на дизайні, навіть якщо його веде всього одна людина.
І, звичайно ж, слід подбати про підбір ідеального переліку послуг. В нього може входити не тільки якісний дизайн, але й:
- Грамотна верстка сайту
- Створення для клієнта зручної і безпечної CMS або підбір її серед вже існуючих
- Професійне наповнення сайту контентом (копірайтинг)
- SEO-оптимізація ресурсу та його просування
Втім, на перших порах можна відкрити дизайн-студію з обмеженим переліком послуг – наприклад, тільки дизайн і верстка. В цьому випадку, правда, доведеться співпрацювати з конкурентами, що пропонують інші послуги.
Скільки платитиме клієнт?
Як правило, студія інтернет-дизайну приносить відмінний прибуток. Середня ціна для замовника – близько 400$ за сайт, дизайн якого може розроблятися 3-5 днів. Професійна студія справляється з цим завданням за 1-2 дня. Таким чином, якщо студія працює хоча б 25 днів на місяць, вона може отримувати до 2500$ щомісяця.
Дохід може зростати в залежності від специфіки замовлення та додаткових послуг, що надаються клієнтові. Наприклад, можна відкрити дизайн-студію, яка спеціалізуватиметься на створення сайтів «під ключ», і тоді її послуги будуть дорожче. Ціна на деякі замовлення може досягати 1000$ і більше.
Задача власника студії в цьому плані – активно залучати клієнтів. Робити це можна двома способами (крім активної реклами в ЗМІ та Інтернеті):
- Самостійно звертатися в компанії потенційних замовників і пропонувати їм свої послуги
- Регулярно вводити особливі бонуси і премії для клієнтів, прагнучи запропонувати кращі умови, ніж у конкурентів
Скільки витратить підприємець на створення веб студії?
Як правило, відкрити дизайн-студію можна, обійшовшись середніми інвестиціями. Загальні витрати такі:
- До 1000$ – на оренду офісу площею від 30 кв. м;
- Від 2000$ – на купівлю обладнання;
- Близько 300$ – на придбання витратних матеріалів;
- Близько 1000$ – на зарплату співробітникам (щомісячні витрати);
- Близько 500$ – на рекламу компанії (щомісячні витрати).
Зрозуміло, витрати будуть скорочені, якщо студія інтернет-дизайну підтримується тільки однією людиною, і вона працює на дому. У такій ситуації, ймовірно, потрібно буде лише купити (або докупити) обладнання, а також витратитися на рекламу бізнесу. Але в будь-якій ситуації не варто скупитися: чим більше підприємець готовий вкладати в таке перспективний напрямок, як розробка дизайну сайтів, тим більше у нього шансів домогтися успіху і запропонувати клієнтам найсучасніші послуги з використанням передової техніки, якої вже точно не буде у конкурентів.