Як відкрити майстерню шиномонтажу?

Як відкрити шиномонтажБезумовно, жоден населений пункт у наш час, починаючи від столичного мегаполісу і закінчуючи невеликим провінційним містечком, не обходиться без послуг майстерні шиномонтажу. Тисячі автомобілів щодня виїжджають на вулиці міста, і більшості з них, час від часу, доводиться звертатись у автосервіс, в тому числі саме за послугами шиномонтажу. А коли настає зима і з’являється перша ожеледиця, то до таких автосервісів вишиковується справжня черга. І, завдяки тому, що з кожним роком кількість транспорту стрімко збільшується, попит на такі послуги зростає у геометричній прогресії. Тому відкриття шиномонтажного сервісу вважається досить популярним і затребуваним видом бізнесу. Але як же відкрити шиномонтаж? Про це ми поговоримо у цій статті.

Шиномонтаж і його основні види

В наш час, час стрімкого розвитку сучасних технологій, відкриття свого шиномонтажного бізнесу стає можливим не лише для досвідчених професіоналів, але також і для підприємців-початківців, які тільки пізнають ази автомобільного сервісу.

В основному, найбільш популярний і затребуваний є стаціонарний шиномонтаж. Він є традиційним видом, який включає в себе весь спектр послуг, пов’язаних з експлуатацією коліс і функціонує на стаціонарному – постійному місці.

Існує також мобільний шиномонтаж, який являє собою виїзну майстерню, що надає послуги безпосередньо на дорозі.

Шиномонтаж також буває комплексний або частковий.

Крім того, будь який шиномонтаж поділяється на:

  • легковий, що надає послуги для будь-якого легкового автотранспорту;
  • вантажний, що обслуговує, відповідно, вантажівки, автофургони, причепи, тощо;
  • спеціалізований, призначений для спортивних і ексклюзивних машин.

Необхідне обладнання для шиномонтажной майстерні

Багато підприємців, в першу чергу, цікавить питання, що ж потрібно, для того, щоб відкрити шиномонтаж.

Насамперед, для створення спеціалізованої майстерні по монтажу коліс та її успішної роботи необхідно придбати багатофункціональне обладнання, яке ділиться на:

  • автоматизоване;
  • напівавтоматизованих;
  • комп’ютеризоване.

Для ефективної роботи шиномонтажу, в основному, достатньо купити наступні верстати та обладнання:

  • діагностичне обладнання, необхідне для виявлення всіх дефектів і пошкоджень;
  • фарбувальне обладнання, що використовується для фарбування дисків;
  • зварювальне обладнання для здійснення аргонового та інших видів зварювання;
  • балансувальне обладнання, оскільки без балансування коліс погіршуються багато технічних показників автомобіля і швидко зношуються шини;
  • обладнання для накачування шин азотом, щоб запобігти корозії дисків і уповільнити старіння шин;
  • обладнання для регулювання кута сходження коліс;
  • гідравлічне обладнання для монтажу і демонтажу коліс;
  • допоміжне обладнання, як, наприклад, борторозширювачі для шин вантажівок;
  • вулканізатори, призначені для термічної обробки пошкоджених шин.

Крім обладнання, майстерня повинна бути забезпечена необхідним запасом різних інструментів та спеціальних матеріалів, а також оснащена достатньою кількістю рукавичок і комплектів робочого одягу для автомеханіків.

Також варто передбачити, щоб майстерня могла обслуговувати, як вітчизняний транспорт, так і автомобілі закордонного виробництва.

Обладнання для відкриття шиномионтажу

Обладнання для відкриття шиномионтажу

Оптимальне розташування шиномонтажу

Перш ніж пропонувати послуги свого автосервісу, варто детально продумати, як відкрити шиномонтаж, скільки знадобиться коштів і де краще розмістити майстерню. Без сумнівів, ідеальним місцем для відкриття шиномонтажного сервісу буде розташування спеціалізованої майстерні біля головних транспортних розв’язок або завантаженої автостради, а також недалеко від жвавих міських магістралей. Не поганим вибором місця для шиномонтажної майстерні можна також вважати місцезнаходження в безпосередній близькості від великої автозаправки або великої автомобільної стоянки.

Крім цього, варто звернути увагу, на те, чи є поряд ще які-небудь майстерні шиномонтажу, які можуть створити в майбутньому не вигідну конкуренцію.

Витрати для відкриття шиномонтажу

Для ефективної діяльності, спочатку потрібно розрахувати, скільки необхідно вкласти фінансів, щоб відкрити шиномонтаж.

З урахуванням усіх необхідних витрат, загальна сума витрат на відкриття крупного шиномонтажного підприємства приблизно становить 6000-10000$, що включає:

  • придбання обладнання – 2500-4000$;
  • купівля інвентарю та інструментів – 400$;
  • оренда приміщення – 500$ в місяць;
  • зарплата 2 механіків – 300-500$ в місяць;
  • витратні матеріали – 200$;
  • балансувальний стенд – 1400-2500$;
  • меблі – 200-1000$.

Якщо бюджет не дозволяє відкрити повноцінну майстерню, то можна, без проблем, започаткувати невеликий автосервіс у власному гаражі і обслуговувати кожен день кілька машин. І тоді витрати на відкриття шиномонтажу впишуться у межі 500-800$.

(потрібно розуміти, що вартість вказана досить умовно, опираючись на дані профільних інтернет магазинів)

Потенційні проблеми шиномонтажу

Як і у будь-якому іншому бізнесі, у шиномонтажному сервісі також є свої проблеми та професійні труднощі.

Не секрет, що шиномонтаж – це, більшою мірою, сезонний бізнес. Основна частка замовлень на шиномонтажні роботи випадає на період міжсезоння, коли виникає нагальна необхідність заміни шин: навесні – на літні, восени – на зимові.

Також серйозною проблемою може стати висока конкуренція шиномонтажних майстерень в найбільш зручних і вигідних місцях у місті.

Крім цього, кожен автомеханік в повній мірі відповідає за безпеку транспортного засобу, який пройшов шиномонтаж в його майстерні. Адже при недбалій та непрофесійній роботі, поломка автомобіля може статися прямо в дорозі з найсерйознішими наслідками.

У чому переваги даного бізнесу?

Чи вигідно відкривати шиномонтаж в наш час? Безсумнівно, вигідно! Як показує практика, навіть при невеликих капіталовкладеннях, шиномонтаж вже в найближчому майбутньому здатний принести відчутний прибуток для свого власника.

За умови, що послуги шиномонтажу надаватимуть 2 автомеханіка, приблизний дохід такого бізнесу складе протягом місяця близько 800-2500$. Такий прибуток дозволить в найближчі півроку компенсувати всі витрати, пов’язані з відкриттям шиномонтажної майстерні.

Не варто забувати, що в міжсезонний період при заміні літньої шини на зимову або навпаки, вартість на послуги шиномонтажу, найчастіше, зростає, що також позначається на доходах у цьому бізнесі.

Очевидно, що шиномонтаж – це, дійсно, високорентабельний вид підприємницької діяльності.

Інші переваги та плюси шиномонтажного бізнесу

Незважаючи на сезонність даного виду автопослуг, шиномонтажний сервіс є джерелом стабільного доходу в будь-який час року.

Також важливим плюсом цього виду бізнесу є те, що для відкриття майстерні шиномонтажу не потрібні ніякі ліцензійні документи або небудь спеціальні дозволи та сертифікати. Тому відкрити свій бізнес шиномонтажу – це, дійсно, актуально і, насправді, вигідно.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Як відкрити майстерню шиномонтажу?"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *