Як відкрити деревообробний бізнес?

Як відкрити бізнес з обробки деревиниЯкщо ви хочете зайнятися серйозним і перспективним бізнесом – варто звернути увагу і ретельно вивчити деревообробку адже все те, що виготовляють з дерева, завжди користуватиметься попитом як у простих людей, так і у будівельних фірм, великих меблевих підприємств, державних і приватних установ.

Деревообробне виробництво, мабуть, один з найпопулярніших видів бізнесу, але якою б легкою не здавалася затія в організації цього бізнесу, все ж варто докласти деяких зусиль. Про це ми і розповімо у нашій статті.

Обробка матеріалів з деревини буває двох видів – первинна та вторинна. При первинній деревина піддається обробці, після чого виходять матеріали, які використовують при виробництві меблів. При вторинній обробці, використовують ті матеріали, які вже пройшли обробку первинну. Саме з деревини вторинної обробки виготовляють столи, стільці, всілякі меблі.

Деревообробні підприємства окупають себе досить швидко – протягом року, але щоб зайнятися настільки вигідною справою, слід ґрунтовно підготуватися.

Перший етап. Створення бізнес-плану та реєстрація підприємства.

Почніть з вивчення ринку продажів тих матеріалів, які збираєтеся виробляти. Вивчіть ціни, дізнайтеся норми якості, досліджуйте цільову аудиторію. Після цього ви можете приступити до складання бізнес-проекту. Можливо, доведеться звернутися до компаній і організацій, які спеціалізуються на цьому бізнесі.

Важливо заздалегідь знайти ті компанії, яким ви зможете поставляти свій товар. Це можуть бути як будівельні фірми, магазини, великі підприємства, так і приватні особи (наприклад, фермери, дачники).

Доведеться попередньо зробити підрахунки, що стосуються цін на товар. У цьому вам можуть допомогти всілякі довідники, публікації, в яких будуть вказані приблизні вартості сировини, орендна плата і багато іншого. У проекті треба врахувати і своїх майбутніх конкурентів. Наприклад, необхідно знати їх місце розташування, стаж роботи, рівень зарплати працівників та багато іншого.

Щоб відкрити власне підприємство будуть потрібні певні документи. Вони необхідні для державних органів та податкової служби. Щоб грамотно оформити всі документи необхідно буде звернутися за допомогою в юридичну фірму.

Виготовлення дерев'яних вікон - приклад вторинної обробки деревини

Виготовлення дерев’яних вікон – приклад вторинної обробки деревини

Другий етап. Приміщення та його особливості.

Щоб цех працював стабільно, необхідні:

  • цех обробки та виробництва;
  • склад для сировини;
  • склад для готової продукції;
  • налагоджувальний цех;
  • гардероб;
  • прохідна;
  • приміщення для відпочинку працівників;
  • медичний пункт;
  • санвузол.

Орієнтовна площа для всіх цих приміщень – 500-800 квадратних метрів.

Третій етап. Персонал і страхування.

Ідеальним варіантом буде, якщо набраний вам персонал буде мати спеціальну освіту. І, звичайно, це мають бути люди зі стажем і досвідом роботи.

Все необхідне обладнання, інструменти, приміщення можна купити за свої кошти. Приблизна сума, яка для цього буде потрібно – як мінімум 150 000 у.о. (може досягти і 350 000 у.о.). Все, що ви придбаєте, як радять фахівці і здоровий глузд – треба застрахувати. Сума страховки варіюється.

Четвертий етап. Як вибрати сировину, технології, обладнання

Якщо ви започатковуєте свій бізнес на виготовленні готової продукції з деревини – найкраще використовувати сухі обрізні дошки хвойних дерев (можна і осику). В цьому випадку процес виробництва нескладний, що включає в себе:

  1. Отримання матеріалу, його розвантаження і переміщення на склад, передача в цех;
  2. Двостороння обробка матеріалів;
  3. Транспортування готової продукції на склад, а потім доставка замовникам.

У чому плюси такого виробництва?

  • Кількість операцій – мінімально;
  • Мало техніки;
  • Кількість персоналу зведено до мінімуму;
  • Кількість приміщень – мінімум;
  • Відносно невеликі фінансові вкладення.

Отже, такий підхід непоганий: витрати – мінімальні, рентабельність – висока.

Але є й мінуси. Один з них – надто дорога сировина. Однак якщо обладнати цех відповідно, то можна закуповувати вологу деревину, або ту, яка не піддавалася обробці (коштувати буде дешевше).

У такому випадку процес виробництва буде іншим.

  1. Одержання іншої сировини і матеріалів, передача на склад, потім в цех;
  2. Обробка сировини;
  3. Сушка сировини;
  4. Двостороння обробка за допомогою спеціального верстата;
  5. Відправлення готових матеріалів на склад, доставка замовникам.

При такому варіанті будуть потрібні зміни в процес виробництва. Потрібно буде придбати спеціальне обладнання. Однак мінус в тому, що виробничий процес затягнеться, займе більше часу, хоча фінансово витрати на закупівлю сировини будуть менше. Якщо ж обсяги виробництва збільшити, то з’явиться можливість отримати максимальний прибуток.

Сучасна пилорама - приклад первиної обробки деревини

Сучасна пилорама – приклад первиної обробки деревини

П’ятий етап. Обладнання.

Закуповувати потрібну техніку та обладнання можна у фірм, які виробляють верстати або в тих, хто їх продає. В чому різниця? Ті фірми, які виробляють обладнання, продадуть вам тільки те, що виробляють. Фірми ж, які продають таку техніку, мають більш широкий асортимент, в тому числі і продукцію іноземних фірм.

Більшість фахівців рекомендують закуповувати верстати вітчизняного виробника. Це пояснюється тим, що верстати зарубіжних виробників досить дорогі. Ще більше проблем виникне при ремонті, заміні частин, тощо. Верстати же вітчизняного виробництва можна ремонтувати самостійно, до того ж є можливість викликати майстра, не виникне проблем з гарантією.

Важливим позитивним чинником є і те, що на верстати вітчизняного виробництва допустима установка інструментів зарубіжного виробництва.

Якщо устаткування вашого підприємства буде якісним – то і продукція буде конкурентоспроможною. Але пам’ятайте, що будь-яка техніка рано чи пізно виходить з ладу, ламається, втрачає свою ефективність. Тому необхідно піддавати її технічному огляду, профілактичним роботам, які повинні робити спеціальні кваліфіковані кадри.

Щоб ваше підприємство працювало якісно і функціонально, вам необхідні певні працівники:

  • Верстатник, який має досвід в роботі з деревиною;
  • Водій автонавантажувача;
  • Слюсар-наладчик;
  • Охоронець (сторож);
  • Прибиральниця;
  • Бухгалтери;
  • Персонал в сфері маркетингу;
  • Фахівці з матеріально-технічного забезпечення.

Як тільки пройдете основні етапи – починайте працювати, «розкручувати» свій досить серйозний і прибутковий бізнес.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *