Надання послуг по мийці та чищенню автомобіля – завжди високоприбутковий та рентабельний бізнес, який користується великим попитом будь де, адже темпи продажів автомобілів постійно зростають. Відповідно, попит на послуги автомийки буде тільки зростати з року в рік. Тим більше, для того, щоб відкрити автомийку, Вам не будуть потрібні якісь спеціальні знання чи навички.
Серед видів автомийок розрізняють ручні, портальні, а останнім часом з’явилися мобільні, або пересувні мийки.
Ручні автомийки.
У них мийка здійснюється робочими, найманими працівниками, за допомогою систем , що подають воду під високим тиском. Ручні мийки відносно дешеві, і до такого типу мийок, як не дивно, більше довіри у населення. Близько 70% всіх автомийок на території України – це якраз ручні автомийки.
У силу того, що праця ручна, пропускна здатність на таких автомийках невелика. Однак висока якість обслуговування і досить широкий асортимент супутніх послуг, можуть зробити автомийку ручного типу досить вигідним підприємством.
Перелік послуг може бути наступний:
- мийка автомобіля;
- чистка салону;
- мийка двигуна,
- полірування кузова;
- натирання й полірування всього салону, тощо.
Розташовувати такі авто мийки можна і на певній відстані від автодоріг та автомагістралей. Такі автомийки якраз розраховані на клієнтів , що спеціально планують витратити певну кількість свого часу в обмін на якість та комфорт.
На ручних автомийках застосовується ручне устаткування: спочатку ручним апаратом з поверхні змивається бруд, потім її протирають м’якою губкою, потім насухо витирають, а головний майстер контролює якість робіт. Відповідно, на таких автомийках повинні бути передбачені окремі приміщення для відпочинку клієнтів: кафе, кавові апарати, ігрові автомати, тощо.
На автомийках ручного типу, з низькою пропускною здатністю цілком логічно надавати водіям додаткові послуги, які приносять підчас дохід не менше, ніж сама мийка. Тут може паралельно працювати автосервіс, магазин автозапчастин або шиномонтаж.
Портальні або тунельні автомийки
Портальні або тунельні автомийки являють собою бокс , в якому встановлений мийний автомат – щітки, системи подачі миючого засобу, тощо. Такі мийки значно дорожчі, але дозволяють обслужити набагато більше машин за той же проміжок часу. Відповідно, для того, щоб був постійний наплив клієнтів, необхідно розташовувати портальні автомийки у певних відповідних місцях, а саме біля жвавих трас, автозаправок, на в’їздах чи виїздах з міста, тощо. Також можна знайти оптового замовника серед великих автотранспортних підприємств у місті і укласти з ними договора на мийку автомобілів.
Як показує практика, такі тунельні автомийки приносять непоганий прибуток, якщо вони розміщуються біля станцій технічного обслуговування автомобілів, автозаправочних станціях, біля автопарків, а також біля великих гіпермаркетів, де збирається найбільше автомобілів.
Мийки з високою продуктивністю перш за все розраховані на клієнтів, що дорожать своїм часом і вигідні завдяки своїй великій прохідності. Перелік послуг на такий автомийці буде мінімальним. Середній час миття одного автомобіля не повинен перевищувати десять – п’ятнадцять хвилин. Обладнання тут потрібно тільки автоматичне – портальні або тунельні автомийки – продуктивністю 12-100 машин на годину. Оскільки використання ручної праці тут зводяться до мінімуму, тому обслуговуючого персоналу потрібно буде значно менше.
Скільки коштує відкрити автомийку?
Рахуйте витрати на оренду (тут дані треба з’ясовувати по конкретному місцю) і плюсуйте вартість обладнання:
- апарат високого тиску для подачі води на один пост – $ 500-1300,
- апарат високого тиску з підігрівом води – $ 1800-3000,
- система очищення використаної води – $ 4800-6600,
- миючий пилосос або пороховсмоктувач – $ 400-550,
- компресор – $ 200-250.
Власники великих автомийок воліють працювати на імпортному обладнанні. До 80% експлуатованого устаткування – від німецької компанії Karcher. Котирується також італійська і данська апаратура. А з вітчизняного обладнання зазвичай активно використовуються тільки агрегати для технічного очищення використаної води.
Основні витратні матеріали – це шампунь, засоби для хімчистки, полірування, очищення двигуна, колісних дисків і бамперів. На них доводиться витрачати приблизно $ 300 на місяць, якщо на мийці обслуговується 30-40 машин в день.
Приміщення для автомийки
Найкращим варіантом може стати оренда готового приміщення, так як будівництво приміщення для автомийки вимагає досить складних і довгих по часі погоджень та різних дозволів від інстанцій. Та й вартість будівництва автомийки, включаючи проектні роботи і підключення до інженерних мереж, навряд чи складе менше ніж 100 тисяч доларів, а це значно збільшить термін окупності.
При виборі місця потрібно також врахувати вимоги влади. Оскільки автомийка працює з великими обсягами води і може впливати на екологію, то існують підвищені вимоги до таких підприємств . Наприклад, прямий злив використаної води в каналізацію взагалі заборонений. Існує, звичайно, обладнання із замкнутим циклом використання води, але воно значно дорожче, тому вже Вам вирішувати, використовувати його чи ні.
Персонал для автомийки
Далеко не останнім фактором, що впливає на рівень прибутковості автомийки, є строгий підбір персоналу . Досвідчені підприємці віддають перевагу працівникам зі стажем.
Якщо автомийка обслуговує багато іномарок, безвідповідальний або неакуратний працівник може легко принести фірмі збитки: навіть на ручній автомийці можна випадково пошкодити корпус автомобіля, а якщо це машина вартістю понад $ 100000, така подряпина може дорого обійтися вашій фірмі .
Робота автомийки
Як правило, мийки працюють цілодобово або в одну – дві денні зміни. На ручній двох – трьох-постовій мийці в одному боксі зазвичай трудяться два мийника плюс старший зміни. Зарплата у мийників відрядна. Зазвичай це 20-40 % від щоденної виручки, які розподіляються на весь колектив зміни. Мийниками в штат приймають в основному чоловіків, тому що робота ця сама по собі фізично досить важка. На мийках з високоякісним сервісом на постійній ставці працюють ще й менеджери, які стежать за якістю виконання мийки та передають готову машину клієнту.
Скільки можна заробити на автомийці ?
Ручна автомийка може заробити як мінімум 8 тис. доларів на місяць.
Давайте підрахуємо щомісячні витрати:
- Виручка 8000 $
- Витрати 5385 $
У тому числі:
- На оренду земельної ділянки ( 300 кв. м.) 150 $
- На зарплату персоналу (10 чол . ) 4000 $
- На технічні потреби (закупівля хімікатів , косметичних та інших витратних матеріалів , солярки для підігріву води , запчастин) 550 $
- На комунальні послуги (вода , каналізація , електроенергія) 435
- На утилізацію брудної води 250 $
Прибуток ( без вирахування податків) 2615 $
Приблизно на такий результат може розраховувати двохпостова ручна автомийка за умови щоденного обслуговування 35-40 легкових автомобілів. Передбачається, що приміщення та обладнання знаходяться у власності власника.
Найбільш затребувана послуга – миття кузова . До неї можна додати мийку днища, коліс, двигуна, килимків, прибирання салону, хімічне чищення, тощо.
Рівень цін залежить не від місця розташування мийки, а від її престижності, що включає в себе сучасний дизайн, передові технології миття і якість обслуговування.
Рентабельність бізнесу з надання послуг по миттю автомобілів зазвичай не нижча від 30 %, а деколи може доходити до 100 % і більше. На рівень рентабельності впливає перш за все місце розташування автомийки, потім рівень підготовленості персоналу, якість обладнання, сезонність бізнесу, тощо.