Як економити гроші?

Як економити грошіНеобдумані покупки – геть вбивають будь-який бюджет в незалежності від його розміру, грошей постійно не вистачає, ми звикли позичати і постійно мучити себе одним і тим же питанням: «Як економити гроші

Саме слово «економія» зовсім не означає, що Ви станете жити бідно, що будете відмовляти собі у всьому і у вся, для того, щоб тільки назбирати необхідну суму на більш потрібну річ.

Ні, економити гроші означає навчитися мистецтву правильно і розумно розподілити свій бюджет таким чином, щоб навіть небагато грошей Вам вистачало на все що потрібно та ще й залишилося на літній відпочинок.

Як навчитись економити гроші? Правило 4 конвертів!

Найбільш елементарним способом, як економити гроші, є правило 4 конвертів!

Це дуже ефективний метод, який навчить Вас правильно ввести сімейний бюджет і забути про перевитрати. Ви навчитеся правильно планувати майбутні витрати, нарешті зможете реалізувати свої майбутні цілі і з питанням: «Як економити гроші?» Незабаром попрощаєтеся!

Отже, суть правила 4 конвертів:

Уявімо, що є сімейна молода пара, яка живе у квартирі, у них є власний автомобіль, що взятий у кредит! Їх спільний бюджет становит 10 000 грн на місяць.

1) Підраховуємо загальну суму доходів.

Щомісячний дохід сімейної молодої пари становить – 10 000 грн;

2) Віднімаємо 10% із загальної суми доходів на майбутні фінансові цілі, інвестиції.

Отже, у нас є з 10 000 грн. відраховуємо 10% = 1000 грн. відкладаємо на депозит або на ощадну книжку;

3) Далі відраховуємо суму на необхідні місячні витрати (інтернет, електрика, телефон, комунальні, кредит, тощо).

Наприклад, нам з головою вистачить – 700 грн. на комунальні послуги;

3000 грн. – частково гасимо наш автокредит, сюди ж входять витрати на бензин;

500 грн – відкладаємо на відпустку.

4) Тепер найцікавіше!

У нас залишився залишок 4800 грн. Ми цю суму розподіляємо по 4 конвертах (по 1200 грн. у кожний). Ось це і є сімейний бюджет на тиждень! Тепер нашій енергійній молодій сім’ї потрібно дуже старатися, щоб не перевищувати його.

Як навчитись економити гроші? Планування власних витрат!

Як навчитись економити грошіПридбайте собі спеціальний зошит для Ваших витрат! Кожен день записуйте у нього всі свої грошові витрати до копієчки! Для Вас це буде в тягар і не дуже приємно? Нічого, це увійде у звичку – Ви навчитеся, як економити гроші! Через деякий час наповнення такого зошита буде викликати у Вас лише цікавість та азарт. Психологи стверджують, що зробивши цей крок у Вас знизяться місячні витрати!

Коли Ви будете перевіряти свої записи через тиждень – подив Вам забезпечено! Ви дізнаєтеся, скільки грошей пішло на зовсім непотрібні речі (різні тістечка, які тільки відкладуться у Вас на боках; глянцеві журнальчики; 20-ту кофточку, яка буде припадати пилом у шафі).

Також постійні записи різних дрібниць в зошит може підстьобнути Вас на відмову від чергової трати – просто тому, що Вам стане лінь знову діставати зошит. З часом Ви навчитеся економити гроші на непотрібних речах.

Головна вимога – записувати ВСІ витрати до копієчки!

Через місяць Ви зможете провести аналіз отриманих результатів.

Отже, тепер підрахуйте, скільки грошей Ви витратили на дурниці? Вражає? Ось-ось… Починайте економити!

Це все більш детально розписано у цікавій та захоплюючій книзі Бодо Шефера «Пес на ім’я Мані або абетка грошей». Купуйте та читайте, Ви нам ще дякувати за рекомендацію цього шедевра будете!

Як економити гроші? Корисні поради!

 • Як заощаджувати грошіНіколи не виходьте з дому без списку необхідних речей;
 •  Відмовтеся від покупки товарів у кредит! Це Вас тільки зажене в додаткові витрати грошових коштів. Чи потрібно Вам це? Ворушіть мізками!
 • Досі ставите питанням: «Як економити гроші?», Тоді наша Вам порада – візьміть собі за звичку нічого не купувати в день виплати заробітної плати! Чому? Було доведено психологами, що як тільки людині виплачують зарплату – автоматично на неї одягаються рожеві окуляри і їй здається, що на даний момент вона є дуже багатою і може дозволити собі все що завгодно!
 • Візьміть собі за звичку розплачуватися в магазинах тільки готівкою! Пластикові картки тільки заважають економити: ми не можемо сприймати їх як гроші, і тринькаємо на право і на ліво! А ось з готівкою розлучатися набагато важче.
 • Якщо у Вас з’явилося величезне бажання щось купити і маніакальні думки Вас не покидають – потерпіть до ранку! Якщо вранці у Вас не пропало бажання придбати дану річ – тоді купуйте.
 • Перестаньте гнатися за iPhone 5, 6 , 7 (тільки тому що це круто!), якщо Ваш iPhone 5 відмінно працює! Навіщо бездумно витрачати гроші?
 • Ніколи не купуйте продукти, коли Ви голодні! Ви з голодухи накупите в 2 рази більше, ніж зможете з’їсти!
 • По максимуму користуйтеся покупкою! Вимикайте світло в кімнаті, де Ви не перебуваєте, не викидайте недоїдену їжу.
 • Якщо Ви ще не визначилися, куди хочете вкласти накопичені кошти для їх розвитку – даємо 100% гарантію, що Ви їх витратите. Якщо Ви, наприклад, вже давно знаєте куди вкладете накопичені заощадження – то успішне накопичення грошей тільки збільшитися в рази! Просто збирати гроші – це дуже складно для людської натури. Потрібно розуміти, куди їх потім вкладати!

Існує 3 навики  управління грошима:

 1. Вміння заробляти гроші;
 2. Вміння збирати гроші (Ваші витрати повинні бути менше Вашого доходу);
 3. Вміння зберегти накопичені гроші і по можливості множити їх – інвестувати.

Найпростіший і ефективний приклад економії грошей показаний в чудовій книзі «Найбагатша людина у Вавилоні».

На чому не можна економити гроші!

 • На саморозвитку. Краще відмовити собі від палки ковбаси, ніж від корисної книги;
 • На здоров’ї. Не купувати собі дешеві ліки,не займатися самолікуванням, бо це все може призвести до того, що Ви в 5 разів більше витратите на лікування від свого «самолікування»;
 • На догляді за собою. Косметика, різні зволожуючі засоби, які ми наносимо на наше тіло – повинні бути якісними і не шкодити нашому здоров’ю!

І запам’ятайте – навички економії грошей може опанувати будь-яка людина! Потрібно лише бажання!


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Як економити гроші?"

 1. Мені було цікаво. В наш нелегкий час потрібно всім навчитись розпоряджатись грішми , аби не опинитить в неприємних ситуаціях і не погіршити собі та своїм рідним життя. Добре , що таку інформацію можна почерпнути з інтернета. Дякую розробникам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *