Вирощування троянд у теплиці – красива бізнес ідея

Вирощування троянд у теплиці Вирощування троянд у теплиці, як бізнес ідея, непогано себе зарекомендувала. Троянди продаються завжди, незалежно від сезону, цілий рік. Перші бутони з’являються вже через 25-30 днів, після висадки. Притому, що рентабельність вирощування квітів досягає 300%. Урожайність троянди при правильному догляді може досягати до 10 кг зеленої маси з одного квадратного метра на рік. Головне налагодити ринок збуту. Не дарма квітникарство займає почесне місце серед найприбутковіших сільськогосподарських видів діяльності.

Говорячи про вирощування троянд у теплиці, необхідно акцентувати увагу на кількох основних моментах.

Перший момент: вам потрібна висока теплиця. Теплиця з дотриманням всіх вкрай важливих умов для росту троянди. Вирощування троянд вимагає сприятливого тепличного мікроклімату. Він повинен відповідати таким параметрам:

  • правильний температурний режим;
  • необхідний рівень вологості і крапельний полив;
  • якісне добриво для грунту;
  • достатня площа, комфортна відстань між рослинами;
  • в теплиці повинна бути хороша вентиляція.

Другий момент це вибір сорту. Якщо ви тільки починаєте, займається вирощуванням троянд, спочатку вибирайте ті сорти, які дуже добре пристосовуються до тепличних умов. Так само важливо вибрати кольори троянд для продажу. Зараз досить популярні у продажу помаранчеві троянди.

Правильний догляд за трояндами при тепличному вирощуванні.

Ви повинні уважно стежити і за світловим режимом, щоб отримувати хороші врожаї. Троянди не люблять надмірного сонячного світла. Для створення вашим квітам більш комфортних умов необхідно використовувати затемнення і часткове затінення. Від занадто яскравого сонячного світла троянди «вигорають», тобто втрачають колір.

Іноді при вирощуванні троянд в теплиці використовують і штори. Це зручно і локалізація ваших штор в теплиці може змінюватися. Але знову ж таки: все в міру.

Трояндам потрібно багато води. Особливо в перші чотири тижні після посадки. Троянди потрібно регулярно обрізати, активніше всього за шість тижнів до зими. Це дуже важливо і пов’язано з їх станом їх здоров’я. Але не можна обрізати сильно близько до землі.

Зрозуміло, що перед тим, як братися за втілення цієї бізнес ідеї в життя вам слід вивчити всілякі джерела ботанічної інформації з вирощування троянд.

Ще один важливий момент: не можна теплицею допустити перегріву клімату. Рослини можуть упаритися, зав’янути або і того гірше зовсім пропадуть. Для добрива можна використовувати і краплинні системи, і дозаторні системи. Вам потрібно знати, що є небезпека виростити так звані «сліпі пагони», які не дають квітка. Це збиток.

Трояндам потрібен для росту комфортний тепличний мікроклімат.

Доглядаючи за трояндами, не забувайте і про вентиляцію. Існує кілька способів вентилювання сучасних теплиць. Все залежить від розмірів вашої теплиці і ваших фінансових можливостей. Переважає в основному поверхнева система вентиляції. Звичайно, якщо вентилювання буде у теплу пору року. Якщо ж розглядати вентилювання у зимовий та осінній період, то в такому випадку використовують екранування. Кажуть, що такий спосіб забезпечує найоптимальніший обмін повітря.

Також важлива відстань від верхнього краю даху теплиці до самих бутонів. Вона повинна бути не менше 2 метрів. Це забезпечить вашим рослинам необхідний простір і клімат.

Плюс до всього: багато додатково утеплюють теплицю різними тканинними і утеплювальними матеріалами.

Для поливу використовуйте саме крапельні зрошувальні системи, вони значно ефективніше дощових поливів і забезпечують більш раціональне використання води, що не є маловажливим. Крім того крапельними поливами можна більш точно визначити необхідне дозування води. Сучасні системи дозволяють задавати різні режими крапельного зрошення, для того чи іншого періоду росту і цвітіння троянд. Такі системи обладнані простою електронікою. Клімат в теплиці грає головну роль при вирощуванні квітів у захищеному грунті.

Секрети вирощування красивої, тепличної троянди.

При вирощуванні тепличних троянд застосовують деякі секрети. Наприклад, використовують вуглекислий газ. При його спалюванні утворюється вуглекислота, яка позитивно впливає на врожай і рівень якості троянд. Для цього прокладають труби, бажано під саджанцями.

Потрібно також передбачити місце і умови для зливу конденсату. Однак при надмірній кількості вуглекислоти (більше 0.07%) рослини не здатні виконувати фотосинтез.

Ще один секрет, який не такий актуальний у теплий сезон, але вкрай важливий для зимового і осіннього холодного періоду – це штучне світло в теплиці. В таких ситуаціях купують лампи з натрієм до 600 Вт. Якщо теплиця невисока, то можна використовувати потужність лампи у 400 Вт.

Що ж стосується профілактики борошнистої роси, то тут вам знадобитися сульфоратор. Він необхідний для нагрівання і вироблення парів сірки у теплиці. Пари сірки – це найкращі ліки від борошнистої роси. Зрозуміло, що при використанні такого пристрою необхідно дотримуватися всіх правил техніки пожежної безпеки, інакше можливе займання в теплиці. Також при попаданні чистої сірки на самі рослини на листі можуть з’явитися опіки.

Ще одне правило: сульфоратор повинен працювати тільки в час, коли освітлення не таке інтенсивне або вночі.

Не слід забувати про троянди взимку. Саме в холодні сезони, коли квіти в природі не ростуть, буде ефективно зростати ваш прибуток. Вирощування троянд за допомогою теплиці може дати дуже високі доходи в певний період сезонності.

Про зимові витрати, так само забувати не варто. В цей період досить дорого обходиться підтримка необхідної температури в теплиці. Хоча троянди це не помідори і +5 градусів цілком достатньо, щоб квіти не пропали в найбільші морози. Це робить їх ще привабливішими з точки зору бізнесу.

Важливим секретом є контроль квіток температурою. Троянди висаджуються при температурі +1 градус, опісля перші 10 днів температура становить +5. Далі слід поступово підвищувати температуру на 2-3 градуси, аж поки вона не досягне плюс 18-20 градусів. Це період коли з’явилися перші бутони. Тоді потрібно робити лише 2 речі – рясно поливати і понизити температуру до +15 градусів. Тоді квітки будуть повільніше розпускатися і наберуть більш великої і гарної форми.

Ця бізнес ідея заслуговує вашої уваги, оскільки квіти – це кращий подарунок в будь-який час року, особливо, якщо це троянди.

І як бонус, пропонуємо переглянути відео «Плантація троянд. Як вирощують троянди.»


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *