Полуниця завжди вважалася високо затребуваним продуктом. Ресторани та кафе готові купувати її у місцевого виробника у будь якому вигляді, у звичайній формі або у формі готових десертів, наприклад, знаменита «полуниця в шоколаді». Полуницю можна вирощувати цілий рік, тому такий бізнес буде забезпечений успіхом в будь-якому великому населеному пункті.
Голландці навчилися вирощувати полуницю в поліетиленових пакетах в умовах закритого грунту. Вони забезпечують нею практично половину європейського континенту.
В Україні також намагаються вирощувати полуницю на підвіконнях, з частковим перенесенням в умови відкритого грунту і на гідропоніці. Успішних технологій вирощування полуниці дуже багато. Будь-яка з них націлена на отримання великого урожаю ягід і взимку. У цей період у звичайній природі більшість рослин впадає в так звану сплячку. Але якщо забезпечити рослинам умови для сприятливого росту і плодоношення, то вони будуть себе поводити так як і під час теплого сезону. На дотриманні цієї умови побудовані способи вирощування таких ягід в приміщенні з використанням закритого грунту.
Визначившись з можливими кількостями продажів і питаннями транспортування продукції, варто приступати до пошуку приміщення для плантації. Краще, щоб у ньому був потенціал для збільшення виробництва. Хоча мінімальна площа для такого виду бізнесу дорівнює буквально декільком метрам. Необхідною умовою вирощування полуниці в домашніх умовах є підтримка в приміщенні постійної кімнатної температури. Цілком підійде будь яка нежитлова кімната, а також теплий гараж.
Оптимальна ємність для вирощування полуниці в умовах закритого грунту – великі поліетиленові пакети чи мішки. Для ефективного освітлення їх роблять з білої плівки. Стандартна товщина поліетиленового мішка становить 0,2 мм, а розмір дорівнює 16х200 см. Наповнивши мішок субстратом з торфу та перліту, його запаюють. У ньому проробляються поздовжні отвори розміром 7-9 см. для майбутніх саджанців. Висаджування робиться по 4 ряди з відстанню між лунками 25 см. у шаховому порядку. Мішки укладаються на підлогу або на опори, що витримують 30 кг. Зрошувальна система робиться з трубок з розмірами крапельниці і потім підводиться до кожного мішка. Трубопровід системи підводить по 2 літри розчину на добу у розрахунку на 1 мішок. З трубопроводу на 1 мішок виходять 3 трубки для живлення верхнього шару, а також середнього і нижнього відділів.
Для організації посадкового місця на площі в 10 метрів квадратних необхідно приблизно $ 50. 1 квадратний метр приносить 20-25 кг. ягід у рік. Фахівці зі стажем збирають навіть до 50 кг. з 1 квадратного метру. При мінімальній врожайності в 150 кг. з 10 метрів квадратних бізнес вважається економічно доцільним. У ягідний сезон літрова банка з кілограмом ягід полуниці коштує 25-35 гривень. Найменші оптові ціни дозволяють виручити за 250 кг. від 5000 гривень.
Рентабельність такого бізнесу вважається 100%, а всі витрати окупаються вже після першого врожаю.