Флористика, як вид дизайну, заслужено перенеслася у сферу акваріумів. Сьогодні дуже популярні акваріуми, заповнені рослинами, висадженими в так званому голландському стилі. Кожен власник, звичайно ж, буде хвалити свою справу, але такі види акваріума навряд чи залишать байдужими людей з вишуканим смаком, тому що краса отриманих за допомогою пейзажів з елітних водоростей, а також вид водної гладі і плавність пересування маленьких рибок в них виглядає заворожуючи красиво. Цей природний, живий вид бізнесу більше підійде бажаючим отримувати додатковий дохід. Для вирощування водоростей для акваріумів необхідно мати вільний час, який потрібно буде витрачати на догляд за підводною флорою. Які ще існують нюанси у бізнесі на вирощуванні елітних рослин для акваріумів – читайте у нашому огляді.
Суть та нюанси бізнесу
Суть бізнесу з вирощування елітних водоростей для акваріумів полягає не тільки у власному вирощуванні саджанців для підводного саду, але і в тому, що попередньо вирощена акваріумна «капуста» різних мастей і видів збирається в один акваріум. Така композиція створюється у вигляді єдиного дизайнерського художнього рішення. Тому, щоб можна було скласти повну картину ставкового пейзажу в акваріумі, необхідно виростити різні види саджанців, додати деякі кам’яні або дерев’яні елементи.
Потрібно також врахувати, що таку розмаїтість рослин, яку пропонує голландський стиль, підходить для спільного заселення тільки дрібними рибками. Вони дбайливіше відносяться до рослин, не їдять їх без потреби, якщо є інші види корму, навмисне не знищують, тому будуть довго співіснувати. Любителі ж великих видів риб (особливо піраній, сомів або скатів), не стануть вашими клієнтами. У кожному разі оновлювати водорості в акваріумі періодично доводиться, а значить, докуповувати їх потрібно буде як постійним, так і новим клієнтам.
Акваріумні рослини – це різні види латаття, ехінодорусу, анубісів, ейхорнійв (водних гіацинтів), кринума таїландського, криптокорин, кабомби водної, гігрофіл, гігроріз голчастих, альтернантеру рейнека, рдеста малайського, оттель частуховидний, апоногетона хвилястого та інших видів водоростей.
Основною складністю є необхідність розміщення різних ємностей під кожен вид водоростей. Це можна зробити в будинку (мінімум одну кімнату потрібно буде відвести під таку справу) або у спеціальному, добре опалювальному приміщенні, з вентиляцією та хорошим освітленням. У одному акваріумі бажано вирощувати тільки один вид культури, тому що в такому випадку водорості будуть швидше та рясніше рости. У будь-якому разі не можна поєднувати вирощування водоростей з проживанням в акваріумі риб, вони будуть заважати один одному.
Як почати вирощувати елітні акваріумні рослини
Перш за все, майбутньому підприємцю, слід уважно ознайомитись з профільною літературою, та освоїти ази вирощування акваріумних рослин. Необхідно дізнатися про самі рослини, про склад води яка їм необхідна, про грунт, та й багато всього іншого. Без даного багажу знань, дана затія буде просто приречена на провал.
Ознайомившись із теоретичною частиною, можна переходити до практики. Почати бізнес можна з одного акваріума та одного виду водоростей, взагалі, як хобі. У максимально можливому об’ємі роботи на одну людину потрібно буде закупити не більше десяти акваріумів ємністю по двісті літрів. Крім того, стартовий капітал потрібно буде витратити на покупку до кожного акваріуму освітлення, очисних систем, грунту, саджанців рослин, тощо.
Вартість саджанців різна, тому прорахувати витрати на їх придбання можна буде, вибравши конкретного постачальника та визначившись з кількістю. Варто прислухатися до поради про те, що спочатку не варто купувати дорогі види водоростей, краще взяти середні по доступності та примхливості.
Основні витрати бізнесу після освоєння стартового капіталу – це витрати на електроенергію, воду, добрива та мінеральні речовини, необхідні для росту водоростей.
Термін зростання деяких видів елітних водоростей, до придатного до продажу виду, становить 5-6 місяців, тому швидкої віддачі не чекайте, але по закінченню 7-8 місяців роботи, можна буде сміливо говорити про перспективи бізнесу і його окупність. У кращі часи з продажу елітних водоростей можна заробити до двох тисяч доларів на місяць.
Збут акваріумних рослин
Щодо збуту власної продукції – то тут є декілька шляхів. Перший, і на нашу думку, найбільш дієвий – продавати свої акваріумні рослини за допомогою Інтернету. Створіть чи замовте власний сайт, створіть сторінки у популярних соціальних мережах, пропонуйте свої послуги через безкоштовні дошки оголошень, тощо. Другий шлях – реалізовувати свою продукцію через зоологічні магазини та на ринках.
Для швидкого розвитку бізнесу можна подати рекламу у місцеві ЗМІ або роздавати роздруковані візитки з описом всього комплексу сервісу та контактними даними.
Додатковий дохід
Для збільшення збуту продукції та отримуваного доходу, можна почати займатися підводним дизайном, виставляти свої роботи через рекламну сторінку в мережі Інтернет, або пропонувати клієнтам одночасно з продажем водоростей послуги з догляду за ними на дому.
Обслуговування і догляд за одним акваріумом в середньому коштує 100-300 гривень, періодичність такої роботи становить 1-2 рази на тиждень. Маючи близько постійних 10 клієнтів, можна заробляти додатково на цьому виді послуг від 1-5 тисяч гривень на місяць. Слід зазначити, що оформлення одного акваріума може коштувати до 2000 гривень, без урахування витратних матеріалів.
Взагалі, бізнес по вирощуванню елітних водоростей для акваріумів та підводному дизайну може стати улюбленою справою на довгі роки вперед, якщо залучити компаньйонів і постійно розширюватись.