Вирощування бройлерів на дачі – прибуток за один сезон!

Вирощування бройлерів на дачіВирощування бройлерів у домашніх умовах і подальший їх продаж – один з найперспективніших напрямів бізнесу в сільськогосподарській сфері. Подібне заняття підходить тим, хто не згоден задовольнятися перепродажем чийогось товару і бажає самостійно виробляти та реалізовувати свій продукт. Технологія вирощування бройлерів досить невибаглива, тому за справу можуть братися навіть міські жителі, адже при бажанні даний бізнес можна облаштувати навіть в умовах звичайної квартири або дачі.

Варіанти реалізації ідеї

Перш ніж приступити до птахівницького бізнесу, слід вирішити, яким саме шляхом піде весь процес. Серед варіантів:

  1. Придбання одноденних курчат, їх вирощування і подальший збут по досить вигідній ціні (цей підхід суттєво спрощує процес і знижує ризики, але багаторазово збільшує стартовий капітал);
  2. Закупівля яєць, інкубаторів, і, як наслідок, здійснення повного циклу вирощування бройлерів в клітках (в даному випадку крім потенційної економії, Ви отримаєте повний контроль за процесом росту свого товару, але будьте готові, що ряд придбаних яєць виявиться бракованим).

В обох випадках необхідно зрозуміти, до якого саме віку Ви плануєте ростити птицю, в якому приміщенні і які кошти готові на це витратити. Купівля інкубаторів – дорога затія, але в подальшому вона може принести видиму економію, а витрати на обладнання з плином часу будуть покриті. Ріст ж бройлерів відбувається дуже швидко. Варто розуміти, що утримання великих курчат створює додаткові проблеми: вони споживають куди більше корму і вимагають великої території.

Необхідні умови для старту бізнесу та початкові витрати

Для того, щоб вирощування бройлерів обернулося для Вас успіхом, необхідно заздалегідь підготувати не тільки бізнес-план, але і необхідне обладнання. Ось лише короткий список, про який доведеться подбати:

1) Наявність приміщення

Курчат можна ростити як в клітках, так і на будь-якій підстилці, однак птицю все одно потрібно розміщувати з розрахунку одного квадратного метра на десяток бройлерів. Звичайно, ростити пташенят в клітках куди зручніше: вони не мають можливості розгулювати по всій квартирі або дачі, розносячи за собою корм і сміття. Як наслідок, комбікормів йде в рази менше.

Якщо вирощування птиці в клітках відбувається на власній дачі або в домашніх умовах – бізнес окупиться куди швидше, оскільки не доведеться вкладатися в оренду спеціального приміщення.

2) Устаткування

Сюди можна віднести всілякі поїлки, клітки, годівниці та інкубатори (у разі необхідності). Окремо можна виділити обладнання, яке знадобиться для утримання одноденних пташенят: обігрівачі, лампи, термометр, електрогрілки.

Спочатку можна обмежитися декількома інфрачервоними лампами для обігріву і декількома поїлками. Купити їх можна «з рук», вклавшись у якихось 100 у.о..

3) Корм

Як правило, добові бройлери, вирощування яких не настільки проблематично, вельми вибагливі до корму. У ньому повинні міститися всі необхідні мікроелементи і вітаміни, які можуть входити як до складу комбікорму, так і додаватися в якості окремих добавок.

Вважається, що курчата бройлери, вирощування яких дійсно приносить прибуток, споживають порівняно невелику кількість комбікорму. Спочатку можна закупити його з розрахунку: на 1 курча – 1 кілограм комбікорму і 2,5 кілограма відгодівельного складу. Враховуйте, що якщо Ви купуєте корм, а не робите його самостійно, важливо відстежити надійність постачальника. Погано збалансований склад може спричинити численні хвороби, так як курка бройлер, вирощування якої займає чимало часу, – птах ніжний.

В кінцевому рахунку, на старті бізнесу однозначно доведеться купувати на будь-якій птахофермі першу партію яєць. Вартує купувати не менше 150 штук, інакше очікуваного доходу, незалежно від якості догляду, можна і не побачити. Приготуйтеся до того, що з певної частини яєць бройлери можуть не вилупитися, який би рівень догляду не був.

Вирощування і догляд за птицею

Вирощування і догляд за бройлерами – справа клопітка, але досить проста. Курчата потребують корму, тепла і світла, тому технологія вирощування курчат бройлерів полягає в гармонійному поєднанні правильного корму, обігріву і спокою. Курчата бройлери, вирощування і догляд за якими і є основною метою, не потребують особливого руху. Більш того, зайва активність їм шкідлива. Саме тому має сенс встановити переривчасте освітлення. Нехай лампи включаються на дві години, а потім на цей же термін загасають. Так бройлери швидше наберуть масу.

Вирощування бройлерів на м’ясо будується буквально на кормах. Їжа для бройлерів повинна бути гармонійно скомпонованою. Придбати комбікорм можна у ветеринарних магазинах або ж приготувати самостійно. Приміром, передстартовий склад, яким курчат годують перші кілька днів, полягає в суміші кукурудзи (відразу 50%), соєвого шроту, ячменю, сухого знежиреного молока і пшениці. Далі харчування дещо ускладнюється, оскільки у визначену суміш додаються інші компоненти: рибна і трав’яна мука, дріжджі і кормові жири. Всі перелічені компоненти важливі для повноцінного розвитку бройлерів і гарантують успіх підприємства.

Крім переліченого, важливо, щоб температура у клітці завжди повинна триматися на рівні тридцяти градусів.

Технологія для вирощування бройлерів на дачі зовсім нехитра, але ефективна. При її дотриманні вже через два місяці можна отримати здорових і великих птахів, яких не соромно продати на м’ясо.

Розміщення бройлерів у клітках

Розміщення бройлерів у клітках

Хто стане споживачем?

Для продажу бройлерів існують спеціалізовані сільськогосподарські ринки, на яких птицю купують як на м’ясо, так і для подальшого перепродажу. Однак, в курчатах можуть зацікавитися не тільки мережі магазинів або фермери, а й поодинокі покупці, для залучення яких слід розміщувати оголошення в газетах.

Рентабельність вирощування бройлерів досить непогана. В середньому, собівартість одного кілограма м’яса становить порядку 1 у.о., при цьому продавати його можна з чималою націнкою. Вирахувати прибуток Ви можете самостійно в залежності від власних амбіцій і стану ринку у Вашому місті.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *