Дана ідея для створення домашнього бізнесу полягає в різкому – шоковому заморожуванні різних овочів та фруктів для подальшого продажу їх споживачам шляхом постачання в кафе, ресторани, кондитерські а також реалізація індивідуально покупцям.
Технологія шокової заморозки продуктів, це та технологія, при якій продукт при зберіганні не буде втрачати своїх початкових властивостей та буде залишатися свіжим протягом довгого часу зберігання. При цьому процесі у фруктів та овочів буде залишатися первинна енергетична цінність та смак.
Потрібно сказати, що на даний момент ринок замороженої продукції набирає позитивні тенденції розвитку. Свою частку на ринку замороженої продукції, поряд з іноземними постачальниками, почали займати і вітчизняні, і дана ніша ще є відносно не заповненою.
Все що підлягає заморожуванню, можна розділити на такі групи:
- Ягоди та фрукти (персики, абрикоси, груші, яблука, полуниця, малина, смородина, вишня, тощо);
- Овочі (морква, горох, кукурудза, картопля, капуста, цибуля, гарбуз, шпинат, броколі, гарбуз);
- Трави (петрушка, кріпець, базилік, розмарин);
- Гриби (наприклад шампіньйони).
Заморожені фрукти, овочі та інша продукція може використовуватися в домашньому приготуванні різних страв, як приклад, для приготування перших страв, овочевих гарнірів, випічки, тощо. Також може використовуватись в мережах громадського харчуванні, для виготовлення гарнірів, картоплі фрі, різних десертів. Використовуються заморожені фрукти та овочі також і у кондитерській справі. Тобто застосування замороженої продукції дуже велике, а отже завжди можна буде знайти збут.
Спрощено технологія виробництва заморожених овочів та фруктів полягає в наступному:
- Перш за все приймання сировини, очистка сировини, відбір продукції придатної для замороження, сортування на стрічці конвеєра, нарізка сировини.
- Далі іде змішування окремих видів сировини.
- Потім відбувається процес заморожування, який здійснюється при температурі від мінус 40 до мінус 120 градусів за Цельсієм.
- І в самому кінці продукт упаковується для подальшого зберігання.
Перш за все, для того, щоб почати займатися бізнесом з виробництва заморожених продуктів, необхідно правильно обладнати цех для виробництва. Для цеху, який буде виробляти близько 300 кг. продукції на годину, потрібно придбати наступний набір обладнання :
- Морозильний тунель;
- Для зберігання продукції морозильна камера;
- Мийна ванна ;
- Пристрій для чистки картоплі;
- Виробничий стіл;
- Пристрій для нарізування овочів та фруктів;
- Харчоварильний котел
- Тара та інвентар;
- Устаткування для пакування продукції.
Ми свідомо не приводимо ціни, оскільки вони можуть суттєво відрізнятися у різних виробників устаткування. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні обмежений стартовий капітал, то для початку можна закупити менш потужне обладнання для заморожування, а частину обладнання взагалі можна придбати в оренду або лізинг, або навіть придбати використане обладнання.
Треба зазначити, що цей вид бізнесу є досить сезонним. Тому найвищі показники продажів ви будете мати в зимову пору року, коли гостро буде відчуватися нестача свіжих овочів та фруктів, і споживачі почнуть купувати якраз заморожені овочі та фрукти.
Пропонуємо переглянути короткий відеоролик про шокову заморозку фруктів та овочів: