Для збереження корисних речовин в овочах і фруктах людство придумало безліч способів, такі як консервацію, заморозку, сушку. Але при використанні консервації, як і при заморожуванні втрачається дуже багато важливих властивостей продукту. Вся справа в екстремально низьких або високих температурах. Сушіння є найкращим способом для збереження корисних властивостей фруктів, а також для зручності зберігання і їх подальшого вживання. Заморожені і консервовані продукти малопридатні на тривалий термін після відкриття банки і розморожування, а термін придатності сухофруктів дуже довгий.
Бізнес по виробництву сухофруктів дуже прибутковий. По-перше, сухофрукти зараз користуються широким попитом, по-друге, приготовляти сухофрукти дуже легко і не клопітно, а по-третє, ці продукти в умовах зберігання не вередливі. Дуже популярні сухофрукти зі слив, яблук, абрикосів, винограду і з безлічі заморських фруктів.
Вартість організації даного бізнесу не велика. Спочатку необхідно орендувати приміщення з підведеною водою, газом і світлом. Далі знадобитися спеціальне обладнання для виробництва сухофруктів. Якщо виробник запланував виробництво даного продукту у великих кількості, то необхідно подбати про купівлю спеціального міні-комплексу. У нього включено обладнання, яке миє, чистить і нарізає сировину для заготівлі. Багато хто з таких міні-комплексів оснащені функцією зважування та фасування вже приготованого продукту. Дані комплекси, звичайно, набагато дорожчі, але через безліч спеціальних функцій, якими оснащені апарати, технологія виробництва продукту більш автоматизована.
Купуючи обладнання, необхідно звернути увагу на його потужність. Існує велика кількість різновидів сушильних шаф. Принцип дії у них однаковий – гарячий повітряний потік висушує воду з продукту. Дані шафи мають не надто великий об’єм і вагу, тому за один раз можуть висушити до десяти кілограмів сировини, залежно від видів фруктів. Середня вартість шафи варіюється від $200 до $1000.
Також необхідно налагодити торговельні відносини з постачальниками сировини і визначити ринок для збуту готового продукту. Важливо подбати про персонал, для підготовки сировини для сушіння – миття, порізки фруктів, і для фасування готової продукції.
На думку фахівців з розвитку малого бізнесу, стартовий капітал для підняття цієї прибуткової справи в Україні становить близько $50000. Передбачуваний дохід на місяць – близько $4000 і термін окупності такого проекту близько року.
Таким чином, керуючись цими даними можна успішно відкрити і розвинути бізнес з виробництва сухофруктів.