Виробництво декоративної тріски (кольорової мульчі) – невеликий, але прибутковий бізнес

Виробництво декоративної тріски (кольорової мульчі) – невеликий, але прибутковий бізнесДекоративну тріску (кольорову мульчу) використовують для захисту грунту від утворення ерозії, збереження в ньому вологи, удобрення грунту, і, як правило, перешкоджанню росту бур’янів. При використанні мульчі корінням рослин не страшні перепади температур, оскільки вона відмінно захищає в морози, оберігає від гниття плодів. Кольорова мульча також є ще й чудовою прикрасою присадибної ділянки. Всі перераховані вище якості декоративної мульчі давно використовуються в Європі і користується там великим попитом. Виробництво фарбованої тріски в Україні – це не тільки досить перспективний напрямок бізнесу, але й гарне рішення проблем утилізації відходів обробки деревини. А як саме можна організувати таке виробництво, розглянемо у цьому матеріалі.

Де можна використовувати декоративну кольорову мульчу

Фарбовану тріску успішно використовують у ландшафтному дизайні. Вона є відмінним декоративним матеріалом. Фарбована мульча може служити відмінним покриттям для паркових, прогулянкових, а також спортивних доріжок. Покриті тріскою доріжки завжди залишаються чистими, завдяки її властивостям пропускати воду й поглинати бруд.

З її допомогою можна створювати в ландшафтному дизайні оригінальні та дуже красиві малюнки, різноманітні геометричні візерунки або виконані в одному тоні рівні поверхні на присадибних, внутрішньобудинкових та інших ділянках.

Нижній шар тріски при гнитті тільки покращує структуру грунту. Зогнилу мульчу не обов’язково міняти на нову, досить просто поверх старої насипати нову.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що одного разу купивши фарбовану тріску, через рік, другий, покупець обов’язково прийде за покупкою нової партії декоративної мульчі.

Тепер докладніше про сам бізнес

З чого ж почати бізнес з виробництва фарбованої тріски?

Перш за все, слід придбати обладнання, яке буде подрібнювати деревину. Таке обладнання називається садовий подрібнювач, проте слід врахувати, що вони по різному подрібнюють. Деякі просто перерубують гілки на шматочки, а деякі видають саме тріску. Таке обладнання досить дороге (залежно від потужності), тому як варіант, його можна виготовити самостійно (в інтернеті є маса інструкцій і відеороликів з виготовлення садового подрібнювача).

Сировину (гілки), які будуть подрібнені в тріску, можна знайти в найближчій лісосмузі (сухостій). Якщо з якоїсь, небудь причини це неможливо, тоді можна домовитися з власниками ближніх пилорам про придбання у них відходів. Але як ви розумієте, це тільки здорожить кінцевий продукт.

Перейдемо до іншого питання: як забарвити тріску в різні кольори і відтінки?

Процес фарбування мульчі виглядає приблизно так: засипаємо тріску в ємність, у яку потім наливаємо морилку, розчин колера, або який небудь інший барвник. Так як тріска підніматиметься над рівнем рідини, і якась частина її залишиться непокрашеною, необхідно її періодично помішувати (як варіант для цих цілей підійде бетономішалка). Після фарбування тріска виймається і просушується.

На виході, у підсумковому результаті, одного кубометра мульчі буде достатньо, щоб покрити 10 квадратних метрів поверхні слоєм товщиною близько 1 см.

Фарбована мульча може служити відмінним покриттям для паркових, прогулянкових, а також спортивних доріжок

Фарбована мульча може служити відмінним покриттям для паркових, прогулянкових, а також спортивних доріжок

Що стосується продажу тріски, її вигідніше продавати в мішках. 1 кубічний метр тріски входить приблизно в 15 мішків.

Витрати на виробництво кольорової мульчі мінімальні: доставка тріски, електроенергія, витрачена при фарбуванні і барвники.

Потенційними покупцями Вашої продукції можуть бути організації та приватні особи, які хочуть привнести оригінальності в дизайн ландшафту території, прикрасити територію навколо будівель, у садах, скверах, уздовж стежок або тротуарів. Загалом, проявити інтерес до Вашої продукції може абсолютно будь-яка людина, яка хоче чимось виділити свою ділянку.

Отже, можемо підвести підсумок: низька собівартість матеріалів дозволяють бізнесу з виробництва фарбованої тріски стати прибутковою справою. Але, зрозуміло, багато в чому успіх буде залежати від реклами, вартості кінцевого продукту та якості.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *