Виробництво бетонних декоративних парканів та огорож

Виробництво бетонних декоративних парканів та огорожОстаннім часом все більшою популярністю серед власників приватних домоволодінь, котеджів і «таунхаусів», так само як і організацій, які володіють власними будинками, користуються декоративні огорожі, литі з бетону. Справа в тому, що більша частина таких будівель будується за більш-менш типовими проектами, тому виглядають вони досить одноманітно. А ось за допомогою бетонних секцій різноманітної форми і фактури можна надати їм індивідуальності та певного стилю. Крім того, бетонні декоративні огорожі складають непогану альтернативу, наприклад, кованим решткам: вони дешевші, міцніші та не потребують захисту від іржі. Поговоримо про те, як організувати виробництво декоративних парканів та огорож, і що для цього необхідно.

Перспективи бізнесу

Як вже було підмічено, певний попит на цей товар є, причому попит постійно зростаючий – малоповерхове будівництво займає чималий сегмент в галузі по Україні. А ось виробництвом декоративних бетонних огорож займається відносно невелика кількість підприємств, причому в основному декоративні огорожі виробляються за індивідуальними замовленнями і як доповнення до основної продукції – інших бетонних або залізобетонних виробів – плит, блоків, тротуарної плитки, тощо.

Але, в принципі, виробництво бетонних декоративних огорож може стати «золотою жилою», особливо якщо грамотно підійти не тільки до власне технічних, а й маркетингових питань цього напрямку бізнесу.

Дійсно, зараз покупці просто змушені платити явно завищену ціну за декоративні бетонні паркани: це обумовлено відсутністю на ринку великих виробників цього товару, а поштучна продукція, як відомо, набагато дорожча. Але, якщо налагодити випуск декоративних огорож в досить великій кількості, то, при порівняно низькій ціні та високій якості (а якість виробів, вироблених компанією, що спеціалізується на їх випуску буде вища, ніж якість виробів, вироблених сторонньою організацією, для якої таке виробництво в новинку, навіть якщо є всі необхідні інструменти та все необхідне обладнання), клієнти самі підуть до вас.

Однак у виробництві декоративних огорож необхідно витримати баланс між дешевим масовим виробництвом і різноманітністю дизайнів: якою би високою не була якість декоративних огорож, вони залишаються в першу чергу декоративними і купуються переважно представниками «середнього класу» як якесь оздоблення, що підкреслює індивідуальний стиль господаря будинку (організації ж, як правило, менш вимогливі). Тому слід створити ілюзію індивідуального підходу і якоїсь елітарності товару – саме це цінує активний споживач.

Технологія та обладнання для виробництва бетонних декоративних огорож

Для виготовлення декоративних огорож потрібно не тільки власне формувальне обладнання і форми, мова про які піде нижче. Важлива також попередня обробка цементної суміші – чим більш якісні вихідні матеріали використовуються, тим якіснішою вийде готова продукція.

Виробництво бетонних декоративних огорож починається з просіювання цементу і піску – основних компонентів бетону. Воно проводиться у спеціальних вібраційних ситах з електроприводом з розміром вічка не більше 5 мм.

Кількість вібраційних сит безпосередньо залежить від потужності та типу виробництва: при великих об’ємах і потоковому виробництві сит потрібно не менше трьох-чотирьох, а от при виробництві під замовлення вистачить і одного-двох – термін виконання замовлення розраховується згідно наявного обладнання, і якщо надійшло замовлення на, наприклад, 10 т продукції при продуктивності устаткування 2 т в день – термін його виконання фізично не може бути менше 5 днів.

Наступним етапом виробництва є заміс бетонної суміші. Ручний заміс виключений відповідно до технології виготовлення бетонних і залізобетонних виробів, тому проводиться він в бетонозмішувачах, які часто називають також «бетономішалками».

Тут вам належить зробити досить важкий вибір: асортимент наявних на ринку змішувачів дуже великий. У загальному і цілому, необхідно розрізняти гравітаційні і примусові бетонозмішувачі. Перші дешевше, діапазон цін на них різниться у залежності від потужності (об’єму завантаження компонентів і виходу готового бетону, який зазвичай позначається через знак дробу, в даному випадку, наприклад, 130/100 л і 430/380 л). Крім того, гравітаційні змішувачі (крім найпотужніших – приблизно від 200-300 л) не вимагають промислової напруги і є портативними.

Примусові ж бетонозмішувачі звичайно стаціонарні (а деякі навіть вимагають наявності легкого фундаменту), коштують дорожче і споживають електроенергію напругою 380 В. Але й продуктивність зростає відповідно: від 200/150 л до 1500/1330 л.

Крім того, багато з примусових бетонозмішувачів комплектуються скіповим підйомником, призначеним для подачі (підйому по висоті) заповнювачів бетонної суміші. Скіповий підйомник складається з рухомого бункера, переміщуваного по напрямних електролебідкою через систему блоків і автоматизує процес завантаження первинної сировини в змішувач (гравітаційні ж змішувачі завантажуються вручну, що вимагає наявності щонайменше одного підсобного робітника на кожний агрегат).

Третій етап складається з власне процесу формувань декоративних панелей – елементів паркану. Цей процес найбільш важливий з точки зору зовнішнього вигляду і споживчих властивостей готових виробів.

Можна виготовляти паркани та огорожі з бетону різноманітних форм та кольорів.

Можна виготовляти паркани та огорожі з бетону різноманітних форм та кольорів.

Форми для виробництва декоративного забору повинні бути хорошої якості, без зварних швів, а також мати достатню міцність щоб уникнути деформації.

Декоративні паркани і форми для них діляться на дві категорії – глухі і ажурні, або, простіше кажучи, непрозорі та прозорі.

Форми для ажурної панелі коштують трохи дорожче ніж форми для глухої панелі. Потрібно зазначити, що форми є чи не найбільшою витратою при відкритті власного бізнесу: адже для нормального асортименту їх буде потрібно придбати не менше 60-65 штук (обох видів). І це не рахуючи форм для стовпів, які коштують, теж не дешево, і яких потрібно придбати у кількості, що відповідає кількості форм для панелей, або, вдвічі більшій, адже одну панель тримають 2 стовпа праворуч і ліворуч.

Як і для інших якісних бетонних виробів (наприклад, тротуарної плитки) для ущільнення бетону потрібен вібраційний формувальний стіл – спеціальна машина, яка робить примусове осідання бетону за допомогою частотних коливань (вібрації). Підвищення щільності бетону відбувається через видалення повітряних бульбашок з суміші.

Вібраційні столи бувають двох типів – на ременях і на пружинах. Перші коштують трохи дешевше, але швидше зношуються через стирання і розтягування ременів; другі – трохи дорожче, однак експлуатуються довше. В принципі, вибір виду столу залежить від об’ємів виробництва – якщо воно невелике, то можна сміливо брати формувальний стіл на ременях.

Хоча при виробництві бетонних декоративних огорож і використовуються спеціальні пластифікатори і модифікатори, що закладаються в розчин для надання йому пластичності, запобігання мікротріщинам, в тому числі для полегшення виймання затверділого виробу з форми, рекомендується, хоча і необов’язково, використовувати також розформовочний вібраційний стіл.

Іноді для вибивки готових виробів з форм використовується той же формувальний стіл, оснащений спеціальною насадкою, однак при безперервному процесі або великих об’ємах виробництва використання цього способу недоцільно: формувальний вібраційний стіл оснащений більш потужними, ніж у розформовочних, електромоторами, тому кожен раз , використовуючи формувальний стіл для розформування його слід перенастроювати або відключати один з моторів (якщо використовується парна електросхема).

Бетонні декоративні огорожі складають непогану альтернативу, наприклад, кованим решткам: вони дешевші, міцніші та не потребують захисту від іржі.

Бетонні декоративні огорожі складають непогану альтернативу, наприклад, кованим решткам: вони дешевші, міцніші та не потребують захисту від іржі.

Приміщення

Загальна площа приміщення для відкриття виробництва повинна становити не менше 300 м2. Мінімальний розмір виробничого приміщення повинен складати 50 м2. Рекомендована ж площа під виробництво дорівнює 250 м2. Крім виробничих площ необхідна наявність складу для інертних матеріалів, площею не менше 50 м2, складу витримки готової продукції, також не менш 50 м2; заготівельної ділянки для різання і зварювання арматури і складу готової продукції. Всі ділянки, крім складу, повинні бути опалювальними і підключені до електромережі.

Ідеальним місцерозташуванням виробництва бетонних парканів, є приміські та промислові зони.

Сировина та матеріали

Основна сировина для виробництва бетонних парканів складається з: цементу, будівельного піску, дроту або арматури та різних пластифікаторів, покликаних прискорити процес схоплювання бетону. На один бетонний стовп висотою 2 м витрачається 11 погонних метрів дроту товщиною 8 мм. Також при безпосередньому монтажі використовується фасадна фарба для додання потрібного кольору забору.

Уся сировина має бути високої якості, особливо це стосується цементу. Високоміцний бетон можна отримати тільки з особливих цементів. В іншому випадку можна отримати не якісну продукцію і що ще гірше – незадоволених клієнтів.

Персонал

Залежно від планованих об’ємів виробництва, потрібно найняти як мінімум 4-х чоловік – по 2 людини на кожну зміну. За одну робочу зміну 2 працівника можуть виробляти від 100 до 150 м2 бетонного паркану або 10 погонних метрів. Проста технологія виробництва не вимагає найму висококваліфікованих майстрів. Всі тонкощі технології виробництва можна зрозуміти безпосередньо в процесі виготовлення паркану.

Оплата праці – найвища стаття витрат на підприємстві. Система оплати праці на такому виробництві – переважно відрядно-преміальна. Майстер отримує зарплату виходячи тієї кількості виробів, які він зробить за зміну.

Збут і прибуток

Основні замовники такого виробництва – приватні домоволодіння та організації, а також адміністративні структури. Іншими словами ваш клієнт, це будь-яка будівля або споруда, що вимагає встановлення нормальної огорожі.

Отримувати прибуток можна не тільки за рахунок виробництва, але і за рахунок надання послуг монтажу паркану. Для цього необхідно створити окрему бригаду, що займаються установкою парканів. Вартість монтажу залежить від регіону. Це, природно, тільки збільшить ваш прибуток.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Виробництво бетонних декоративних парканів та огорож"

  1. Классная статья, только вы не учли некоторые важные особенности установки еврозаборов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *