Найперше, що спадає на думку при згадці плетених меблів – це крісло-качалка. Але цим ніша не обмежується. Помилково також, з точки зору підприємництва думати, що такі предмети інтер’єру цікавлять лише дачників. На даний момент асортимент плетених меблів настільки великий і різноманітний, що доповнить інтер’єр і в стилі Hi-Tech, і в стилі провансу.
Сьогодні в прагненні до натуральних і екологічно чистих продуктів, плетені меблі, набувають все більшої популярності – на них постійно зростає попит. Ринок пропозиції оцінюється експертами на сьогоднішній день, приблизно, у 1 млн. грн., в той час як ринок попиту мінімум в 3 рази більший. Мала конкуренція забезпечить велику кількість клієнтів. А покупці плетених меблів готові заплатити чималі гроші за ексклюзивні предмети інтер’єру.
Дана ідея практично не потребує вкладень. Виготовлення плетених меблів вимагає лише знань і навичок із заготівлі матеріалу і принципів лозоплетіння.
Що стосується матеріалів – вибір, насправді, великий. Меблі можна виготовляти з верби, очерету, ротанга, берести. Але найбільш поширеним і доступним матеріалом для нашої місцевості є чагарникова верба. Дерево не підходить ні в якому разі. Головним конкурентом плетіння з верби є плетіння меблів з ротанга – ліаноподібні відростки ротангової пальми. Але собівартість і роздрібна вартість ротангових меблів на порядок дорожча вербової. І заготівля витратного матеріалу в нашій місцевості неможлива – тільки імпорт.
Почати виготовлення плетених меблів можете з найпростіших моделей – табуретів. Дуже великим попитом користуються табурети-барила. Вартість такого табурета на ринку від 200 грн. і вище. Зробіть до таких табуретів стіл і отримаєте повноцінну обідню композицію, вартість якої складе від 2000 грн. На виготовлення такого набору Вам знадобиться близько 1 тижня.
Дуже великим попитом користуються крісла-качалки. Але для них однієї тонкої лози буде мало. Необхідно буде заготовити і гілки товщиною 40 мм. Сьогодні також дуже популярні шкатулки з лози, скрині для постільної білизни, ящики для брудної білизни, журнальні столики (з стільницею з дерева або скла), комоди. Виготовляють з лози також м’які меблі, комбінуючи плетений остов з м’якими поролоновими сидіннями і матрацами. Вартість плетеного з вербової лози дивана, наприклад, від 5000 грн.
Поговоримо про способи реалізації Вашої продукції. Тут існує кілька варіантів:
Відкриття спеціалізованого магазину. В цьому випадку Вам знадобитися підібрати приміщення і купити його або зняти в оренду. У цьому випадку Ви залежите тільки від себе – можете продавати весь асортимент безпосередньо в магазині і приймати замовлення на індивідуальне виготовлення меблів. Ви можете самі бути продавцем у Вашому магазині або найняти людину, які зможе красиво піднести будь-який з Ваших товарів.
Відкриття Інтернет-магазину. Розробка та відкриття сайту-магазина обійдеться Вам приблизно в 1000 -2000 грн. В такому випадку Ви уникаєте витрат на оренду приміщення, зарплату продавцеві, перевезення меблів.
Укладання договору з меблевими магазинами. В такому випадку Ви також уникаєте плати за оренду та транспортування товару, але зобов’язуєтеся платити магазину % від продажу Ваших меблів.
Щодо витрат, які передбачає початок бізнесу з виготовлення плетених меблів, можна сказати наступне: найбільш витратною частиною є податки, оплата місця на ринку або оренди магазину, плата за транспортування товару. Матеріали, як вже говорилося вище, практично безкоштовні, якщо займатися заготівлею лози самостійно. Закупівля ж матеріалу обійдеться Вам близько 50 грн. за 100 шт. вербового пруту. Інструменти – це гострий ніж для збору та чистки прутів, Ваші руки і фантазія.
При успішному розвитку надалі можливий прийом на навчання і роботу декількох працівників. Далі все залежить тільки від Вашої наполегливості та бажання – можете зупинитися на досягнутому, а можете і перерости у повноцінну меблеву фабрику.