Картопляні чіпси вже багато років небезпідставно звинувачуються у шкідливості і ненатуральності, однак темпи їх виробництва від цього зовсім не зменшуються – люди намагаються не помічати попередження лікарів і продовжують купувати улюблений «Лейс» або «Естрелла». Чому б не зробити натуральні і корисні чіпси з овочів і фруктів, які користуватимуться попитом не тільки у любителів фаст-фуду, а й у людей, які стежать за своїм харчуванням та здоров’ям?
Такі овочеві або фруктові чіпси в малих масштабах користуються великою популярністю у господинь, що борються за здорову їжу, ви ж можете робити їх для продажу.
Що знадобиться для відкриття своєї справи з виробництва натуральних фруктових чіпсів?
Бізнес-план виробництва натуральних чіпсів не вимагає великих капіталовкладень. Вам знадобиться лише духовка або спеціальна харчова електросушарка, а також невелике приміщення. Ціна сушарки складає всього від $ 100 до $ 200. Духовку використовувати досить складно, оскільки вам доведеться постійно стежити за приготуванням, а електросушарка контролює все сама. Треба лише запам’ятати найкращий час і температуру для сушки чіпсів з фруктів кожного виду. Перш, ніж розраховувати вартість сировини, потрібно її вибрати, адже на світі є величезна безліч овочів і фруктів, з яких виходять відмінні чіпси.
Найбільш популярні чіпси з персиків, абрикосів, яблук, моркви, груш, полуниці. Попередньо їх потрібно очищати від насіння і товстої шкірки і нарізати тонкими пластинками. Можна використовувати ножі – овочечистки або спеціальні електричні пристрої для нарізки продуктів. Їх ціна коливається в районі $ 100, а продуктивність – 400-2000 кг / год. Сушка проводиться на решітці або пекарському папері при температурі 50-100 градусів С протягом 6 – 12 годин залежно від виду сировини.
Для економії коштів фрукти і овочі краще купувати на ринку або у великих магазинах, заздалегідь домовившись про придбання некондиційного товару: недостиглого, переспілого, побитого, тощо. Після нарізки і сушіння всі ці дефекти не будуть мати значення, так як вони не впливають на смак продукції . Від продуктів, зіпсованих гниллю або якимось захворюванням, краще відмовитися. На перших порах краще використовувати найдешевші продукти: ріпу, буряк, моркву, яблука, груші, абрикоси – в період активного збору врожаю, коли їх ціна знаходиться на найнижчому рівні.
Крім цього для виробництва фруктових чіпсів вам будуть потрібні різні спеції, сіль, цукор. Кислі фрукти (цитрусові, яблука) посипайте цукром або цукровою пудрою, до овочів відмінно підійдуть мелений перець, базилік, майоран. Солити потрібно всі овочі, тільки з буряком і морквою будьте акуратніше – сіль може зіпсувати їх характерний смак. У процесі експериментування можна деякі овочі пробувати сушити на в духовці на оливковій олії.
Готову, ідеально висушену продукцію краще транспортувати і зберігати не в целофанових або пластикових пакетах, а в паперових – вони запобігають появі цвілі і збільшують термін придатності чіпсів.
Розрахуємо приблизні доходи і витрати.
Таким чином, первісне вкладення на покупку устаткування становить близько $ 150 – 300, а також регулярні витрати на сировину – це в середньому $ 1 на кілограм свіжих продуктів. З кожного кілограма виходить приблизно 100-200 грам чіпсів залежно від соковитості фрукта чи овоча. Цей пакетик з яскравою назвою «Натуральні чіпси з екзотичних овочів і фруктів» буде продаватися не менше, ніж 10-15 гривень. Отже, з урахуванням вигоди продавця ваш дохід з кілограма готових чіпсів становитиме близько 50 гривень. Закупивши більше обладнання, запросивши співробітників і домовившись з великими постачальниками сировини, ви зможете поставляти свою продукцію відразу в декілька точок, і тоді ваш бізнес з виробництва натуральних чіпсів зможе принести величезний дохід.