Пропонуємо Вашій увазі статтю, яка була знайдена на теренах інтернету, в одному із бізнес блогів, які ми переглядаємо, для того, щоб черпати матеріал для нашого сайту. Стаття, це підбір цікавих і важливих порад одного бізнесмена, від його імені. Отже, читайте та нотуйте.
Я звертаюся до тих, хто рветься в капітани. До тих, хто хоче стати бізнесменом, підприємцем, господарем свого життя. Тут йде мова, про тих, кому є що втрачати – про вільнонайманих співробітників, про клерків-камікадзе, які вирішили втілити всі свої і чужі мрії в реальність. Зупиніться, поки не пізно! Ви прекрасний найманий співробітник. Цінний фахівець. Вам добре платять, а будуть платити ще більше. Навіщо вам свій бізнес?
Нас, бізнесменів, ніхто не любить
Один знайомий підприємець, власник автосалону, якось підслухав розмову співробітників, де прозвучала сакраментальна фраза «Ми працюємо, а вони гроші отримують». Бізнесменів не люблять ні їхні підлеглі, ні їхні водії, ні перевіряючі органи, ні держава, тим більше.
Здоров’я бізнесмена завжди в групі ризику: в нього немає графіка, він не працює з 9 до 18. Його голова як казанок, якому не скажеш «не вари», – він варить, і варить, і варить без зупинки, поки не лопне. Рідко кому вдається піти з бізнесу в здоровому розумі, твердій пам’яті та ще й з грошима.
Чому особисто я пішов у бізнес? Сказати чесно, патологічно не переношу начальників, ненавиджу правила, режим, регламент і дрес-код, не можу прокидатися раніше дванадцятої і лягати раніше трьох. Так що я просто змушений був піти у бізнес, щоб постійно не ламати себе через коліно. Та й роботодавці не особливо прагнули взяти мене на роботу. Вибачте, відволікся.
Якщо ви, незважаючи на мої аргументи, вирішили проявити баранячу впертість і стати бізнесменом, вам, можливо, знадобиться декілька порад з мого досвіду.
Не тягніть в бізнес друзів і родичів
Чим більше команда, тим швидше вона розвалиться. Найстрашніша хвороба бізнесу – це внутрішні протиріччя. Всі розумні, у всіх своя думка, і кожен по-своєму правий. Підуть перші гроші – почнуться розмови: хто працює більше, а хто менше. Більше грошей – більше суперечок. Типовий фінал – розвал фірми.
Постарайтеся обмежитися одним партнером, а краще взагалі без них. Не тягніть в новий бізнес друзів – це найкращий спосіб зіпсувати з ними стосунки. Не беріть в бізнес родичів – зради будуть особливо болючі для вас. Кажу не з чуток.
Не беріть кредити до тих пір, поки бізнес міцно не стане на ноги.
Хорошим кредитом можна легко вбити бізнес, передозування справа вкрай небезпечна. Іноді здається, що «справи йдуть просто супер і потрібно терміново взяти мішок грошей, щоб зробити вагон грошей». Бізнесу без кредитів не буває, але кредит як зміїна отрута: цілющий у малих дозах і смертельний у великих.
Володійте певним резервом
Починаючий бізнесмен часто робить помилки, і іноді вони коштують дорого. Їх потрібно оплачувати. Ви не зможете уникнути помилок. Тому у вас повинен бути запас міцності і моральний, і матеріальний, щоб впасти і піднятися, знову впасти і знову піднятися. Відкривати бізнес на останні гроші – сумне згубне діло. Потрібен резерв.
Будьте чесними
Не хочу здатися моралістом, але повірте: чесним бути вигідно. Спочатку ви працюєте на ім’я, потім ім’я працює на вас. Люди, які вас оточують, повинні знати, що ви порядна людина і що ваше слово надійне, як швейцарський банк. Збільшуйте кредит довіри. Добре ім’я в бізнесі – це вже само по собі капітал.
Не будьте жадними
Не чекайте, коли ви нарубаєте «капустки» і почнете «життя мецената». Жадібність потрібно душити в собі відразу ж, як тільки піде прибуток, інакше жадібність задушить вас. Давайте милостиню, давайте стільки, скільки можете, допомагайте і, головне, робіть це мовчки.
У цій коротенькій статті більше корисноі інформаціі, ніж у більшості книг по бізнесу.