Встановлення та обслуговування домофонів – заробляємо на багатоквартирних будинках

Встановлення та обслуговування домофонів - заробляємо на багатоквартирних будинкахСьогодні у містах рідко можна побачити під’їзд, в який може безперешкодно зайти кожен охочий. Люди все більше дбають про свою безпеку і про чистоту будинку, в якому живуть, тим більше, якщо будинком опікується ОСББ. Це стало причиною популярності металевих вхідних дверей, обладнаних домофонами та магнітними замками. Тому, з року в рік зростає потреба у підприємствах, які окрім встановлення домофонів, надають послуги по їх обслуговуванню. У цій статті, проаналізуємо, як започаткувати бізнес на встановленні та обслуговуванні домофонів.

Перспективи бізнесу на домофонах

Домофон – це чудовий пристрій, що дозволяє мешканцям багатоквартирного будинку виключити проникнення в під’їзд небажаних відвідувачів. З появою домофонів стало набагато простіше вирішувати проблему бруду на сходових клітках та шумних компаній. У під’їзді будинку, де є домофон, не ночують безхатченки. Все більше людей усвідомлюють, як це важливо – поставити домофон на двері під’їзду.

Бізнес на встановленні та обслуговуванні домофонів можна віднести до перспективних напрямків в умовах міста, причому успіх гарантований, незалежно від розмірів населеного пункту. Єдиним критерієм, який може вплинути на успішність бізнесу по встановленні домофонів, може бути кількість багатоквартирних будинків. Ну і звичайно, наявність фірм, що вже надають схожі послуги (але тут можна посперечатись, оскільки ніхто не відміняв «здорової» конкуренції).

Клієнтами компаній, що встановлюють домофони, є не тільки багатоквартирні будинки. У особняки з великою прибудинковою територією теж часто замовляють домофони, причому зазвичай досить дорогі моделі, але більша частина доходу все ж доводиться на багатоквартирні багатоповерхівки.

Встановлюючи і обслуговуючи домофони, можна організувати як невеликий бізнес, так і солідну фірму. Все залежить від кількості замовлень та об’єму роботи, який ви зможете виконати. Навіть в невеликому місті ідея бізнесу на установці домофонів може перетворитися в досить прибуткову справу.

Що потрібно для вдалого старту

До початку реалізації цієї бізнес-ідеї потрібно підготуватися, зробивши обов’язкові дії, без яких вести бізнес буде неможливо:

 • Реєстрація свого бізнесу.
 • Оренда невеликого приміщення для офісу з телефоном та інтернетом.
 • Оренда або придбання автомобіля для виїздів на виклики по обслуговуванню вже встановлених домофонів.
 • Організація постачання необхідного обладнання, після попереднього вивчення пропозицій, відгуків і вибору оптимального варіанту.
 • Формування штату співробітників, до якого бажано, щоб входили: фахівець з установки дверей, що вміє працювати зі зварювальним апаратом, електромонтажник, який знає, як встановлювати домофони, секретар, який приймає замовлення.

Слід зазначити, що на початковому етапі ви значно заощадите, якщо в якості офісу будете використовувати свою квартиру, і візьмете на себе частину роботи по встановленні та обслуговуванні домофонів.

Реєстрація бізнесу на домофонах

Зареєструвати свій майбутній бізнес досить просто, яку форму обрати цілком залежить від ваших планів. Якщо ви збираєтеся надавати послуги власними силами, буде цілком достатньо зареєструватись як фізична особа-підприємець. Якщо планується велика компанія з десятками співробітників, ймовірно, варто відкривати ТОВ.

Приміщення для офісу

Якщо ви не плануєте організовувати велику фірму і вам досить офісу у вашій квартирі, однією проблемою менше. Якщо ж ваші задуми масштабніші, ви збираєтеся набирати великий штат співробітників і вести переговори з партнерами та клієнтами, без офісу не обійтися. Крім усього іншого, наявність власної юридичної адреси додасть солідності компанії.

Вимоги до офісного приміщення звичайнісінькі:

 • приміщення, бажано на першому поверсі;
 • телефон;
 • інтернет.

Звичайно, в приміщенні повинен бути зроблений ремонт і підведені всі необхідні комунікації.

Співробітники

Від людей, які будуть встановлювати і обслуговувати домофони, майже повністю залежить успіх вашої фірми. Підбирати кадри потрібно відповідально, звертаючи увагу не тільки на професійні знання та вміння, а й на здатність до спілкування. Вашим співробітникам доведеться надавати послуги населенню, тому буде непогано, якщо вони не будуть відштовхувати своїми манерами та стилем поведінки.

Вам знадобляться:

 • Керівник, що буде контролювати роботу співробітників. Швидше за все, ці функції будете виконувати ви самі.
 • Менеджер (секретар), який відповідає на телефонні дзвінки, і приймає клієнтів у офісі.
 • Монтажники, що встановлюють та налаштовують домофони, а також забезпечують їх обслуговування.

Пошук постачальників домофонів

Знайти компанію, яка буде постачати вас усім необхідним, сьогодні зовсім не складно. На ринку багато подібних пропозицій, але вам доведеться вибрати найвигіднішу.

Дізнайтеся у своїх знайомих, домофони якої фірми встановлені на їхніх під’їздах, і які їхні враження про їхню роботу. Поцікавтеся відгуками в інтернеті. При цьому намагайтеся не складати думку про виробника за відгуками, розміщеним на його сайті, навряд чи вони допоможуть вам скласти об’єктивну оцінку.

Бізнес на установці і обслуговуванні домофонів

У будь-якому місті існує фірма по установці металевих дверей. Починаючи розвивати бізнес по установці домофонів, краще налагодити співпрацю з однією з таких фірм, пропонуючи відразу установку магнітного замка і домофона. Таке обладнання вхідних дверей в під’їзд уже стало звичним і особливої реклами не потребує.

Як працює цей бізнес

На щастя, часи, коли для того, щоб встановити домофон, потрібно було обійти всі квартири в під’їзді, і заручитися згодою кожного, давно минули. Тепер процедура значно простіша – досить звернутися в ЖЕК або ОСББ і з ними обговорити всі питання установки домофонів. Працівники ОСББ самі опитають жителів і приймуть рішення про доцільність обладнання під’їздів домофонами.

Щоб отримати замовлення, часто доводиться робити холодні дзвінки: зв’язуватися з головами ОСББ, пропонуючи їм свої послуги, а потім відвідувати збори власників житла, розповідати про переваги домофонів. Не варто забувати і про приватних осіб, які нерідко бажають встановити відео-домофон в своєму домоволодінні. Якщо розмістити рекламу на території котеджного селища, що активно забудовується, то можна отримати досить багато замовлень.

Не зайвим буде обдумати один ще один момент. Як показує практика, в реаліях нашої країни, для того, щоб зайти в цей бізнес, досить непогано було би заручитися підтримкою міської влади, яка би пролобіювала ваше підприємство серед комунальних підприємств чи ОСББ, які функціонують у даному населеному пункті.

Прибутки

Прибуток в цьому бізнесі складається з коштів за продаж і установку домофонів, та плати за їх обслуговування. Значить, для щоб отримувати стабільний заробіток, вам потрібно встановити сотню-дві домофонів.

Додатковим доходом може стати виготовлення магнітних ключів. Вартість такого ключа 3-5$. Зазвичай на сім’ю з трьох осіб, клієнтами купується від 3 до 5 ключів. Необхідно також враховувати, що мешканцям, які відмовилися від встановлення домофону, доведеться видати по одному безкоштовному ключу.

Вашим клієнтам повинно бути максимально зручно оплачувати послуги, тому варто передбачити кілька варіантів оплати. Постарайтеся передбачити всі можливі способи: оплату на пошті, у банку, який приймає оплату комунальних послуг, електронні перекази.

Система розрахунків буде прозорою та простою, якщо ОСББ чи ЖЕК включить до квитанції про оплату квартири і плату за користування домофоном. Або, ж кожен клієнт буде сплачувати абонентську плату, безпосередньо вам на розрахунковий рахунок.

При правильній організації подібного бізнесу він окупиться досить швидко, але для цього необхідно приділяти йому максимум уваги і не забувати про те, що рівень сервісу повинен бути дуже високим. Тільки так ви зможете перемогти конкурентів і перетворити невеликий сімейний бізнес у процвітаючу компанію.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Встановлення та обслуговування домофонів – заробляємо на багатоквартирних будинках"

 1. В мене таке питання. Чи може фірма яка встановлювала домофон у нашому під’їзді вимагати з мешканців абонплату у яких не встановлені домофони у квартирі?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *