Відкриваємо хостел – невеликий бюджетний готель

Відкриваємо хостел – невеликий бюджетний готельІснують різні варіанти бізнес-ідей. Наприклад, у містах туристичного призначення вигідно відкрити хостел – бюджетний готель. Дана ідея хороша тим, що у такому готелі можуть розміститися люди з середнім достатком і чудово провести одну добу або, приміром, тиждень, залежно від того, скільки необхідно. Цей бізнес потребує, перш за все, ретельно підібраного приміщення під хостел, так як у ньому будуть тимчасово жити люди. Вони повинні отримати максимум комфорту від перебування там.

Відмінність хостелу від готелю

Хостел нагадує щось типу гуртожитку, але з більш комфортними умовами. Тут і сан-вузол і кухня призначені для загального користування, а також в номерах можуть розміщуватися по декілька людей. Завдяки таким факторам, номер у хостелі коштує набагато дешевше ніж номер у звичайному готелі.

Хостел підходить для тих, кому треба десь зупинитися, а багато грошей для проживання немає. Хто це може бути? Це можуть бути студенти або туристи, а також і інші люди, що бажають провести нічліг або пожити окремо з будь-яких причин.

Де організувати такий бізнес?

Бізнес у плані хостелу найкраще організувати ближче до вокзалу або центру міста. Ці дві точки – ідеальний варіант для щойно прибулих у місто туристів або студентів. Їм буде дуже зручно знайти такий готель.

Що стосується приміщення, то створення хостелу можливо у квартирі або у ряді квартир, об’єднаних між собою дверними отворами. Варто пам’ятати про те, що для відкриття хостелу в квартирі підійде перший поверх, ну, максимум другий, і то, якщо під ним теж будуть розташовуватися готельні номери. Також цей бізнес-проект можна реалізувати в спеціально купленому чи побудованому для цього будинку. Логічніше спочатку побудувати невеликий «будиночок», а потім поступово його розширювати.

Зручності бюджетного готелю

Бізнес-проект хостелу потрібно розробляти з урахуванням усіх зручностей, які буде необхідно створити в готелі. Вони стосуються найелементарніших потреб сучасної людини.

Ось вони:

 • Хороша звукоізоляція. У готелях, як правило, люди відпочивають від насиченого подіями дня, тому звукоізоляція буде до речі, для того, щоб сторонні шуми не відволікали і не дратували втомлену людину.
 • Точка доступу wi-fi. Інтернет – один з найпопулярніших засобів зв’язку між людьми. У «готельній» квартирі люди повинні відчувати себе як вдома і ні в чому собі не відмовляти.
 • Наявність кухні зі всіма необхідними кухонними приладами, технікою та посудом.
 • Наявність телевізора.
 • В кімнатах для проживання потрібно ретельно продумати розміщення спальних місць. Можна розмістити двоярусні ліжка, що значно заощадить місце в приміщенні.
 • Душові кімнати і сан-вузли слід робити з розрахунку на кількість осіб. Скільки проживає – стільки й приблизно відповідних кімнат. Головне, щоб всі встигали привести себе в порядок і відправитися по запланованим справах.
 • Якщо говорити про обробку хостелу, то вона повинна бути виконана з високоякісних матеріалів, у яких підвищений термін служби. Краще один раз витратитися, ніж переробляти ремонт через кожні півроку. Як мовиться, скупий платить двічі.

Скільки коштує бізнес на хостелах?

Щоб відповісти на це питання, необхідно проаналізувати всі витрати, які може понести бізнес-проект.

Загальна сума формується з наступних вартісних показників:

 • Оренда приміщення або його покупка. Хостел може розміститися, як вже зазначалося вище, у квартирі або, скажімо так, окремому приміщенні. Крім цього приміщення можна побудувати. Навіть, якщо надалі проект не буде себе окуповувати, то гроші, витрачені на будівництво, не стануть безглуздо вкладеними коштами. Приміщення може стати у пригоді для започаткування іншого бізнесу, можна буде, наприклад, відкрити магазин.
 • Ремонт приміщень.
 • Витрати на меблі.
 • Витрати на кухонну техніку, спліт-системи, телевізори.
 • Витрати на рекламу. Варто спробувати декілька джерел реклами. Наприклад, телебачення, газета, Інтернет.
 • Витрати на оплату праці персоналу.

Склад персоналу

Відкрити повноцінний готель без персоналу неможливо! І скільки ж потрібно обслуговуючого персоналу? Відповідь – як мінімум троє:

 1. По-перше, це адміністратор. Він – голова організації. Йому слід володіти кількома основними рисами: терпимість, вміння вирішувати складні питання, знання іноземної мови та багато іншого.
 2. По-друге, це бухгалтер, який вирішуватиме всі фінансові питання організації, підраховувати доходи і витрати.
 3. По-третє, хостел неможливо буде відкрити, якщо не буде покоївки, хоча б однієї, якщо приміщень не так вже й багато.

Ефективна реклама

Щоб відкрити рентабельний бізнес, необхідно продумати і те, якими засобами буде рекламуватися майбутній бюджетний готель. Хорошою рекламою, наприклад, може стати яскрава назва хостелу. Крім цього, під час відкриття можна і потрібно подавати рекламу в ЗМІ. Через Інтернет про таке місце проживання дізнаються туристи, а через місцеві газети – майбутні студенти, або й навпаки.

Таким чином, такий бізнес-проект – хороша задумка, якщо місто має багато пам’яток, старовинних місць, цікавих куточків і так далі. Найчастіше готельні номери знімають прибулі в місто люди, які не знають його і знаходяться тут вперше. Щоб не вдарити в бруд обличчям, варто ретельно продумати дизайн приміщень і зовнішнє облицювання будівлі. Також після відкриття потрібно підтримувати постійну чистоту і порядок, забезпечувати хороший сервіс.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *