Останнім часом все частіше нові підприємці звертають свій погляд у бік сфери послуг. Воно й правильно, бо сфера послуг – це нескінченно глибока ніша, де можна знайти саме те, що вам до душі. У світлі активного розвитку машинобудування і величезних темпів росту кількості автомобілів на дорогах, можна зайнятися тим, що полегшить життя і потішить багатьох водіїв – відкрити власну автомобільну стоянку. З одного боку зробити це досить просто – знайти площу, облаштувати, найняти охорону і готово, але з іншого – не кожен зможе впоратися з майбутніми труднощами і вивести свій корабель у відкрите море можливостей. Але, не все так гладко і просто, як здається на перший погляд. Без чіткого і конкретного розуміння процесу відкриття автостоянки можна напоротися на підводні камені і перейти до пошуків інших видів діяльності, що абсолютно неприйнятно. Давайте спробуємо вникнути у основні етапи, які потрібно буде пройти, щоб відкрити власну автомобільну стоянку.
Оцінка попиту
Насамперед необхідно знайти район, якому як повітря необхідна площа для паркування. Це зробити досить просто – необхідно протягом певного терміну постійно вивчати місцевість на предмет завантаженості припаркованим транспортом. Але цей етап можна і пропустити – між двором і стоянкою кожен другий водій вибере останній варіант – за безпеку улюбленого авто рідко хто пошкодує грошей. Та й як показує практика, зберігання авто на захищеній площі в довгостроковій перспективі виходить дешевше.
Давайте розглянемо очевидні плюси, які можна отримати, відкривши платну автомобільну стоянку:
- Автостоянок ніколи не буває багато
- Попит тільки росте
- Стабільна база клієнтів
- Витрати разового характеру за вирахуванням персоналу
Відкриття автостоянки – загальна інформація
В першу чергу, давайте домовимося, що під автостоянкою ми будемо розуміти саме обгороджену територію, що охороняється. Покриття особливого значення не має, якщо це, звичайно, не пляжний пісок без твердої основи. Для організації своєї автостоянки необхідно зареєструватись як фізична особа-підприємець, на єдиному податку. Така форма організації позбавить вас від мороки з бухгалтерією і дасть просту схему податкової звітності.
Попит на стоянки росте в геометричній прогресії, це пов’язано зі стабільним і міцним ростом кількості автомобілів на дорогах. Конкуренція в цьому виді бізнесу дуже невисока і цим потрібно користуватися по-максимуму. В рамках нашої статті ми розглядаємо відкритий варіант парковки на 200 місць. Стоянка з асфальтовим покриттям, або без такого. Немає сенсу вивчати конкурентів і дивитися їх територіальне положення. Ситуація на дорозі така, що побудуй 5 стоянок пліч-о-пліч – місця на всіх будуть зайняті вже через два дні. Це реальність, в якій попит давно поглинув пропозицію.
План розташування і будівництва стоянки
Що стосується розташування майбутньої автостоянки, то необхідно керуватися цілком логічними аргументами: як можна ближче до будинків, в максимально щільному районі. У великих і густонаселених місцях перспективним місцем для будівництва буде ще не заселений район, який знаходиться в процесі будівництва. Таким способом можна отримати максимум автомобілів на стоянку за максимально короткий термін. Чим ближче стоянка буде розташовуватися до житлової зоні – тим краще. Рідко яка людина любить далеко йти до свого автомобіля.
Видатки на відкриття
В першу чергу, необхідно знайти площу не менше 5 тис. кв. метрів. Цієї площі вистачить мінімум на 200 автомобілів, якщо дотримуватися всіх правил планування, які рідко виконуються на практиці. З цією площею потрібно зробити наступне:
- Заасфальтувати
- Встановити освітлення – стовпи у кількості не менше 25 шт.
- Побудувати кабінку для охоронця – два поверхи
- Обгородити – паркан довжиною в 500-600 м.
- Встановити систему відеоспостереження
- Встановити шлагбаум на в’їзді
Це що стосується технічної частини. Тепер порахуємо персонал:
- Директор, керівна посада
- Не менш 4-х охоронців, що працюють позмінно
- Різноробочі – від двох осіб. Можна знайти з відрядної оплатою.
Безпека автостоянки
Для забезпечення максимальної безпеки та ефективності вашої стоянки необхідно найняти відповідальний персонал. Алкоголь на робочому місці в будь-якому вигляді повинен бути заборонений і строго каратися – в цьому випадку ніяких непередбачених ситуацій не буде виникати. Для максимального ефекту варто встановити систему відеоспостереження – і клієнтам спокійніше, і охороні не буде часу розслабитися.
Фінансові витрати
Перші клієнти можуть почати резервувати місця ще до відкриття стоянки, це теж варто врахувати і дати таку можливість людям. Це прискорить викуп усіх місць. Так само можна ввести аукціонну систему оплати – підняти ціни на більш вигідні та зручні місця, що розташовуються максимально близько до виїзду. Давайте оцінимо приблизні витрати на організацію власної автостоянки:
- Оформлення документів, завірення території і планування – від 10 тис. дол.
- Будівництво стоянки – від 30 тис. дол.
- Річна зарплата робітникам – 20 тис, дол.
В сумі виходить, що на будівництво стоянки вам знадобиться не менше 60 тис. дол. При умові викупу 90% місць, за рік автомобільна стоянка подібних масштабів буде приносити не менше 70 тис. доларів.
*Розрахунки дуже умовні, оскільки можуть різнитися у різних регіонах України, різних містах, тощо.
Мда…звідки такі цифри?) 20 тис $ охоронцям?)) і 30 тис, щоб сітку натянути і гравій насипати?))