Майстерні з ремонту мобільних телефонів, смартфонів, планшетів і комунікаторів зустрічаються на кожному кроці, але як правило, вони завалені замовленнями, і в рідкісній майстерні вам запропонують терміновий ремонт. Відкриття подібного бізнесу обійдеться приблизно в 20000-25000 гривень, щомісячні витрати можуть складати до 10000 гривень, в цю суму входять зарплати і закупівля запчастин.
Майстерні з ремонту мобільних телефонів переважно заробляють на націнці на запчастини – як правило, вона перевищує 100%. Гроші за роботу зазвичай йдуть на зарплату майстра. При хорошому трафіку (до 10 замовлень на день) щомісячна виручка складе до 40000 гривень.
Невелику майстерню можна розмістити перед касами супермаркету, в підземному переході або в підвалі житлового будинку. Вартість монтажу й установки, як правило, входить в ціну виробника конструкцій. Можна орендувати вже існуюче приміщення. Вартість оренди залежить від трафіку, та густо населеності району.
Крім того, ви можете організувати тільки пункт прийому, а ремонтувати телефони у себе вдома або в гаражі. У такому випадку витрати на оренду знижуються вдвічі-втричі: знадобляться тільки місце для стільця і столу, вивіска, таблички з графіком роботи та прейскурантом.
Якщо ви вирішите орендувати невелике приміщення в підвалі житлового будинку, переобладнаному для торгівлі і надання послуг, ймовірно, вам потрібно буде зробити ремонт. У майстернях не потрібно забезпечувати доступ відвідувачів до санвузлу, а співробітники можуть користуватися загальним туалетом. Таким чином, якщо приміщення було населено, буде потрібно тільки освіжити стіни і поставити нові меблі в залі, якщо це необхідно. Вам не доведеться отримувати ніяких сертифікатів, заповнювати складні форми документів і навіть ставити касовий апарат. Як кожному підприємству сфери обслуговування, у майстерні необхідно вказати години роботи, скласти прейскурант і оформити «куточок споживача» – стенд, на якому розмістяться книга скарг і правила надання послуг населенню.
Після реєстрації фізичної особи-підприємця подбайте про складання посадової інструкції для начальника майстерні: її будуть перевіряти контролюючі органи, у тому числі пожежна служба. Пожежна інспекція також перевірить наявність інструкції протипожежної безпеки для сервісу мобільних телефонів.
Якщо ви самі вмієте лагодити телефони, вам знадобиться тільки один змінник. Зарплати майстрів досить високі, залежно від кваліфікації. До того ж доведеться найняти приймальника – адміністратора, який видаватиме квитанції і відповідати на дзвінки.
Найзначніша частина витрат – це обладнання. Для роботи вам знадобляться: паяльна станція з феном, блок живлення, UFS з комплектом кабелів, ультразвукова ванна, мікроскоп або лампа з збільшувальним склом, програматор, набір інструментів для розтину мобільних телефонів – пінцети, викрутки, кусачки та інше. Для техніки Apple потрібні спеціальні набори для розтину.
На ринку працює велика кількість постачальників запчастин для самих різних мобільних пристроїв. Їх умови роботи більш-менш однакові. Якщо вам вдалося знайти постачальника з хорошою ціною і великою знижкою на оптову закупівлю, спробуйте скооперуватися з майстернями з сусідніх районів і оформити єдине замовлення. Ви отримаєте низьку ціну і уникнете затоварення. Запчастини швидко застарівають, як і моделі телефонів, – не має сенсу купувати їх сотнями. Не забудьте провести Інтернет і встановити у вашій майстерні комп’ютер – майстру знадобиться викачувати нові прошивки.
Подбати про просування варто заздалегідь, до відкриття майстерні, щоб ваші співробітники не сиділи без діла. Добре працює розкидання листівок у поштові скриньки мешканцям навколишніх будинків, барвиста вивіска з написом «скоро відкриття». Не забудьте розмістити адресу і телефон вашій майстерні в телефонних довідниках.