Відкриття магазину жіночої білизни – завжди стабільний прибуток

Відкриття магазину жіночої білизниВласний магазин жіночої білизни, як і раніше вважається одним з найвигідніших на сьогоднішній день видів роздрібної торгівлі, навіть незважаючи на високий рівень конкуренції у цьому сегменті. Однак, щоб ваш малий бізнес швидко окупив себе і з часом став приносити стабільний прибуток, потрібно враховувати безліч важливих нюансів. Про більшість з них, ми і поговоримо у цій статті.

Переваги магазину жіночої білизни

На фоні інших торгових майданчиків, що займаються продажем звичайного одягу, магазини нижньої білизни для жінок, мають ряд незаперечних переваг:

 • На відміну від моди на одяг, модні тенденції на нижню білизну зберігаються тривалий час;
 • Для відкриття торгової точки нижньої білизни досить невеликого приміщення;
 • Нижня білизна зручно для продажу за своїми товарними характеристиками. Вона займає мало місця на складі та прилавку, практично не псується;
 • Продаж нижньої білизни проводиться з вагомою торговою націнкою: до 300% при продажу дорогого білизни і від 100% при торгівлі білизною середньої цінової категорії.

Як відкрити магазин білизни для жінок

Магазини з дорогим асортиментом нижньої білизни найдоцільніше відкривати у великих містах. У невеликих населених пунктах і містах краще орієнтуватися на покупців середнього класу, які обирають товар з урахуванням його ціни.

Торгівля жіночою білизною може проводитися в декількох, найбільш поширених формах:

 • Інтернет-магазин жіночої білизни. Його відкриття можливе без істотних капіталовкладень, так як не треба орендувати торгове приміщення і наймати великий штат продавців. Витрати на його створення будуть набагато нижче ніж для відкриття повноцінного магазину.
 • Магазин жіночої нижньої білизни з невеликим торговим майданчиком. Як правило, подібні торгові точки розташовані в людних місцях і жвавих вулицях. За рахунок невеликої площі робочого приміщення, відбувається суттєва економія на оренді. Мінусом є відсутність багатої клієнтури, яка відвідує великі торгові центри.
 • Крупний (окремий) магазин жіночої білизни. На його відкриття необхідні чималі кошти. Сам магазин такого рівня, звичайно розташовується у великих торгових центрах з підвищеним потоком клієнтури і розрахований на продаж нижньої білизни високої та середньої цінової категорії.

Магазин може працювати і приносити стабільний дохід круглий рік. Це обумовлено тим, що попит на нижню білизну не схильний сезонним змінам.

Підбираємо асортиментний ряд

Перш за все, якщо ви дійсно вирішили відкрити магазин жіночої білизни, то потрібно подумати яким асортиментом будете торгувати.

Вважається, що оптимальний варіант для магазину жіночої білизни – це все-таки мультибренд, коли в одному місці представлені всі категорії товару: від бюджетних до елітних моделей. Крім того, мультибренд передбачає обов’язкову наявність в магазині «екзотики» (білизна для годуючих матерів і вагітних, білизна для сну, білизна для занять спортом, тощо).

І не забувайте про супутні товари: колготки, панчохи, шкарпетки, спеціальні мішки для делікатного прання білизни, дорогі відбілюючі засоби, тощо.

У зв’язку з усім цим відразу ж виникає питання, як уникнути непотрібних закупівель товару, який продаватися не буде взагалі?

Деякі бізнесмени спеціально влаштовуються на час консультантами нижньої білизни в який-небудь вже існуючий магазин. Таким чином, можна на практиці оцінити попит і виділити для себе ті сегменти, на які й буде робитися акцент.

Вивчити тенденції попиту можна і в Інтернеті, уважно проаналізувавши повідомлення на тематичних форумах. Саме там ваші майбутні покупниці обговорюють тренди, ціни, зручність білизни і скаржаться на відсутність у продажі якоїсь специфічної моделі.

От саме на останній пункт і варто звернути найпильнішу увагу.

Ваша перша закупівля повинна бути досить різноманітною – без дублювання однакових моделей. Коли почнуться продажі, ви самі зрозумієте, які з моделей користуються попитом, а які – ні.

Навіть якщо ви робите акцент на середній ціновий сегмент (а це, до речі, 70% всіх продажів жіночої білизни), елітні і дорогі моделі доведеться закуповувати обов’язково. В магазинах жіночої білизни елітна продукція найчастіше грає роль швидше декоративну, ніж продаючу. Але нехтувати цим непрямим способом збільшення продажів не варто ні в якому разі! Потрапляючи в магазин, асортимент якого суцільно складається з білизни економ-варіанту, жінка відчуває себе «дешево» і навряд чи взагалі щось купить. А ось в оточенні дорогих і престижних моделей, красиво розвішаних на манекенах, бюджетна покупка відбудеться майже напевно. По-перше, спрацює принцип контрасту – ціна покупки буде приємно радувати порівняно з вартістю елітних моделей. По-друге, підсвідомо самооцінка жінки підвищується від свідомості того, що білизну вона купує в «дорогому» магазині.

Загалом, якщо ви орієнтуєтеся на мультибренд, то близько 20-30% всіх закупівель повинна складати продукція елітної категорії.

Вибираємо приміщення під магазин жіночої білизни

Якщо ви вирішите відкрити саме інтернет-магазин жіночої білизни, то тут керуйтесь інструкцією, яку можете почитати у цій статті: «Базова схема створення інтернет магазину. Покрокова інструкція від вибору ніші до фінального запуску», а ми ж поговоримо про оффлайн торговельні майданчики.

Основна перевага магазину білизни, полягає в тому, що він не потребує окремих складських приміщень для зберігання продукції. Весь асортимент товару легко розміщується в шафках під вітринами і на полицях самого магазину. Мінімальна площа магазину жіночої білизни становить 7 кв.м., а оптимальною площею вважається 20-30 кв.м.

Ще однією особливістю такої торговельної точки можна вважати обов’язкову наявність просторих примірочних: з дзеркалами, хорошим освітленням, сидіннями-пуфами і гачками для сумок та одягу. «Правильна» примірочна збільшує шанси на покупку і зменшує ймовірність того, що білизна в процесі примірки постраждає.

Які варіанти приміщень під магазин можна розглядати в самому початку:

 • Оренда порожнього магазину;
 • Купівля житла на першому поверсі та переведення його в нежитловий фонд.
 • Оренда точки у великих торгових центрах. (Хоча, існує думка, що на сьогоднішній день – це не найвдаліший вибір. По-перше, сусідство з дешевими бутиками на перших порах перетворить ваш бізнес у збитковий. По-друге, в торгових центрах зараз більше зацікавлені в представниках конкретних торгових марок, а не в безіменних підприємцях, які торгують всім і одразу)
Приклад облаштування магазину жіночої білизни

Приклад облаштування магазину жіночої білизни

Що потрібно зробити, обладнавши торгову точку

 • Укласти договір оренди приміщення.
 • Придбати недороге і стандартне обладнання для торгового залу:
 • Придбати вітрини (являють собою скляні куби з висотою грані близько 2-х метрів);
 • Купити манекени для демонстрації моделей;
 • Облаштувати прилавок (1,5-2 м).

Всю решту меблів (включаючи, і примірочні кабінки) доведеться замовляти окремо з урахуванням обраного вами стилю оформлення і параметрів приміщення.

Намагайтесь відразу ж купувати тільки легке, мобільне і просте обладнання та меблі, щоб ви змогли зібрати-розібрати і перевезти його на інше місце самостійно. Як правило, в перший рік існування свого бізнесу, новачкам часто доводиться міняти торгову точку, щоб вибрати ідеальне для продажів місце.

Заздалегідь продумайте єдину концепцію оформлення, котра буде відрізняти ваш магазин де б він не знаходився: музичний фон, освітлення, ароматизація, кольори. Все разом це створює загальну композицію під назвою «дорогий магазин жіночої білизни».

Підбір персоналу

Саме від кваліфікації ваших продавців буде залежати об’єм продажів у новому магазині. Економити на зарплатні і заохоченні за хорошу роботу в вашому випадку не варто однозначно! І, природно, набирати людей на таку «специфічну» вакансію бажано тільки з досвідом роботи у відповідній сфері.

Не забувайте регулярно проводити тренінги для підвищення кваліфікації персоналу і постійно контролювати результати. Окремо опрацюйте ефективну систему мотивації – від цього безпосередньо залежатиме розмір вашого майбутнього прибутку.

Фінансові витрати

Вважається, що спрощена форма розрахунку майбутніх витрат на магазин жіночої білизни виглядає наступним чином: 1 кв. м площі – 1000 доларів на закупівлю товару.

Врахувати витратити вам потрібно буде на таке:

 • Економ-панелі
 • Прилавок
 • Скляна вітрина
 • Вішалки, плічки, манекени
 • Реклама
 • Орендна плата
 • Заробітна плата персоналу

Зовнішня реклама є найбільш ефективним способом оповіщення потенційних клієнтів про існування вашого магазину і місця його знаходження. У доповненні до зовнішньої реклами, можна проводити розпродажі, які також досить ефективні для залучення постійної клієнтури. Якщо магазин жіночої білизни розташований у людному місці, то витрати на рекламу будуть незначні. У такому випадку основна частина покупців буде просто заходити з вулиці, і робити спонтанні покупки.

Поради для успішного ведення даного бізнесу

Існує кілька досить простих правил, при дотриманні яких, ви обов’язково досягнете успіху в торгівлі жіночою нижньою білизною:

 • Спробуйте створити у магазині індивідуальну атмосферу, яка буде відрізнятися від торгових павільйонів конкурентів: додайте більше світла або навпаки приглушіть освітлення, створіть ексклюзивний інтер’єр;
 • Проводьте регулярні тренінги зі своїм персоналом по поліпшенню якості роботи і збільшення об’ємів продаж;
 • Як можна частіше міняйте асортимент товару. Його регулярна зміна посприяє приходу в магазин відвідувачів, охочих побачити і можливо придбати новинки;
 • При поверненні товару, приймайте цю подію з посмішкою на обличчі. Багато представниць прекрасної статі, купують нижню білизну спонтанно і можливо вже на наступний день після покупки бажають повернути її. І якщо товар не пошкоджений, то вони мають право на його повернення. Не варто висловлювати претензії таким клієнткам;
 • Постійно експериментуйте і закуповуйте малими партіями нижню білизну від різних виробників. Таким чином, ви зможете визначити найбільш продаваний асортимент товару;
 • Не тримайте на полицях магазину «залежаний» товар, а навпаки викладайте новинки на саме видне місце.

Середня окупність такого магазину – півроку, протягом якого вам доведеться серйозно попрацювати над його розвитком і розкруткою. А після цього часу, якщо Ви все зробите правильно і будете постійно контролювати якість товару, та якість обслуговування, Ви зможете отримувати постійний та стабільний прибуток.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Відкриття магазину жіночої білизни – завжди стабільний прибуток"

 1. Жіночі трусики та багато іншого можна брати дрібним оптом чи на умовах дропшипінгу від дніпровської фабрики Ozone. Гарненькі моделі, зручні, якісно пошиті, клієнтки завжди задоволені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *