Відкриття магазину. З чого почати?

Відкриття магазину. Найчастіше, перша ідея, пов’язана з відкриттям свого бізнесу, асоціюється з відкриттям власного магазину. І в цьому немає нічого дивного, бо торгові точки, різні магазинчики оточують нас всюди. Про відкриття магазину ми сьогодні і поговоримо.

Відкриття власного магазину – один з найпростіших і очевидних видів бізнесу для старту.

Основною ідеєю є покупка товару за оптовою ціною і подальший продаж за вищою. Головною проблемою вважається знайти ту нішу, в якій буде знаходитися ваш бізнес. Залишається поставити собі два питання: що хочете продавати і де будете це купувати? Все ніби просто, але найчастіше, перше враження оманливе і воно надалі призводить до розчарування через недооцінку його складності.

Ви розумієте, що конкуренція зараз скажена і тому, доведеться докласти колосальних сил і запропонувати покупцям такий товар у своєму магазині, від якого вони просто не зможуть відмовитися. Це не обов’язково можуть бути низькі ціни, зараз в моді якість обслуговування і, звичайно ж, якість ваших товарів.

Для досягнення успіху в продажах, необхідно відповісти собі на одне питання: чому покупець повинен купувати товар саме в мене? Виділимо кілька основних напрямків, на які варто орієнтуватися при відкритті свого магазину:

  • магазин з великим асортиментом товару
  • магазин з низькими цінами
  • магазин з найвищою якістю обслуговування

Варто звернути увагу на останній варіант, так як він є оптимальним. Якщо піти за напрямом до великого асортименту, то необхідні великі площі, а для надання низьких цін, буде потрібно закуповувати товар великими обсягами.

У своєму магазині, Ви повинні запропонувати покупцеві те, чого немає в інших конкурентів. Це унікальна торгова пропозиція, від якої немає можливості відмовитися. Створіть “родзинку” у своєму бізнесі і тоді клієнти звернуть увагу на Ваш магазин.

Аналіз конкурентів

На стадії планування магазину, коли Ви ще не відкрили свій магазин, відвідайте конкурентів. Ознайомитеся з “політикою” подібних магазинів, візьміть на озброєння те, що Вам сподобалося, і реалізуйте це у себе. Помічайте недоліки, які були зроблені вашими конкурентами і ніколи не допускайте їх у себе. Буде непогано, якщо ви поспілкуєтеся з перехожими людьми і взнаєте їхню думку щодо можливості появи в їх районі магазину, який ви плануєте відкрити.

Не забудьте скласти бізнес план відкриття магазину, він забезпечить структуровану послідовність дій при відкритті торгової точки.

Розташування магазину

Подумайте, в якому районі розташується ваш магазин. Досліджуйте всі можливі місця, вивчіть населення, їх потреби і купівельні спроможності. Розташування магазину – це мабуть ключовий елемент успішності. Магазин можна відкрити як в торговому центрі, так і знявши приміщення на жвавій вулиці. Орендна плата цих двох варіантів значно відрізняється. У відвідуваних торгових центрах, орендна плата дуже висока. Однак, варто пам’ятати, що торгові центри мають велику кількість плюсів: інтенсивний потік клієнтів, зручне місце розташування, парковка, охорона. У першу чергу, слід звертати увагу не на орендну плату, а на кількість відвідувачів. Вибираючи приміщення для магазину, краще орієнтуватися на “вартість” одного відвідувача. Якщо ж вибір був зроблений у бік відкриття магазину поза торговим центром, то варто більше часу і фінансів приділити саме маркетингу.

Вибір постачальників

Намагайтеся вибирати постачальників з доброю репутацією. Головними рисами ваших постачальників будуть їх пунктуальність, обов’язковість. Звертайте увагу на якість наданого товару, вона має бути на гідному рівні. Вибудовуйте тривалі торговельні відносини зі своїми постачальниками, це принесе вам найбільш вигідні умови співпраці. Буде не погано, якщо постачальники будуть забезпечувати ваш магазин власною рекламною продукцією і стендами.

Реклама

Запорукою успіху при відкритті бізнесу є успішне залучення покупців до торгової точки. Для залучення клієнтів у ваш магазин, існує маса різних способів. Природно, в першу чергу, це реклама, що говорить покупцям про вашу появу на ринку. Реклама, мабуть одне з найважчих завдань, яке лягає на плечі творця бізнесу. Варто ретельно прораховувати всі рекламні ходи, щоб не викинути гроші даремно. Немає необхідності вкладати гроші в разову рекламу, краще розтягнути задоволення і рівномірно розподіляти фінанси на рекламу вашого магазину. Розміщуйте рекламу в тих місцях, де присутні майбутні клієнти. Нехай люди частіше згадують про ваше існування.

Якщо ваш магазин в торговому центрі, то, швидше за все, до вас частенько будуть заходити люди, які випадково проходили повз. Тому, варто придумати, як зробити так, щоб покупці запам’ятали ваш магазин і надалі частіше заглядали в нього. Якщо у вашому магазині є якась “родзинка”, яка приверне покупців, то вони не тільки будуть самі до вас приходити і купувати товар, вони ще й друзів приведуть. Це гарна можливість залучення клієнтів за рекомендаціями. Створюйте різні брошури та візитки вашого магазину, що розповідають про ваші товари. Не забувайте вказувати на візитках адресу вашого магазину і як до нього добратися. Для постійних клієнтів варто організувати дисконтні карти, і вони будуть відвідувати вас частіше.

У світовій практиці на рекламу витрачають приблизно від 2 до 5% обороту. Витрати на рекламу краще планувати заздалегідь, і, якщо ви в цьому не сильні, то краще звернутися до фахівців.

Ключові питання для відкриття магазину:

  • пошук ідеї для магазину
  • пошук товару для продажу
  • пошук місця
  • реклама
  • цінова політика
  • підбір і навчання персоналу

Як і в будь-якому іншому бізнесі, при відкритті свого магазину, ви можете зіткнутися з іншими труднощами та складнощами. Але ми впевнені, що Ви впораєтеся з усіма цими проблемами.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *