Ще в радянські роки в багатьох великих містах були вуличні кінотеатри. Їх відкривали практично скрізь – у міських парках, на базах відпочинку, в таборах для дітей. Зараз кінотеатри під відкритим небом знову набирають свою популярність і стають затребуваним місцем відпочинку багатьох людей. Перегляд хорошого кінофільму на свіжому повітрі – відмінний спосіб розслабитися після робочого дня, або провести час з друзями чи зі своєю другою половинкою у вихідний день. У зв’язку зі стрімким підвищенням попиту на такий вид розваги, ми розповімо вам про те, як відкрити кінотеатр під відкритим небом.
Відразу варто зауважити, що даний вид бізнесу сезонний. Звичайно, у південних містах і регіонах справи будуть вестись набагато краще, так як там здійснювати показ фільмів можна практично до самої зими. А ось якщо у вашому місті прохолодно стає вже у вересні – то таким бізнесом можна займатися тільки в період пізньої весни і літа.
Великих фінансових вкладень у відкриття кінотеатру на свіжому повітрі не буде потрібно. Обумовлено це тим, що вам потрібно орендувати не приміщення, а земельну ділянку. Так як відкриття такого кінотеатру є хорошим способом зростання привабливості міста в очах туристів і підвищення міської культури в цілому, то швидше за все міська влада піде вам на зустріч і нададуть в оренду відповідну ділянку землі для розміщення обладнання і залу для глядачів. Щоб точно визначити, територія якого розміру вам необхідна, вивчіть досвід кількох вже існуючих відкритих кінотеатрів у різних містах.
Щоб відкрити кінотеатр під відкритим небом, перш за все вам буде потрібно:
- Кінопроекційне обладнання.
- Звуковідтворююче обладнання.
- Конструкції рам екрану.
- Механізми та конструкції постановочного освітлення.
- Також, дивлячись на сьогоденні нюанси в законодавстві, для того, щоб уникнути проблем із законом, вам потрібно буде подбати про ліцензії на фільми які ви плануєте транслювати.
Щоб організувати зал для глядачів, зовсім не обов’язково використовувати стільці. Набагато зручніше для глядачів і вигідніше для вас буде використання спеціальних, таких, що не пропускають холод, підстилок. При покупці квитка продавець видаватиме підстилку клієнту, а по закінченні сеансу збирати їх назад. Природно, такі підстилки повинні будуть час від часу проходити хімчистку.
Прекрасним додатковим заробітком буде продаж прохолодних напоїв і попкорну. Ви можете встановити пару холодильників з напоями і апарат з виготовлення попкорну поруч з кінотеатром. Під час кіносеансів ці продукти розкуповуватимуться дуже швидко.
У кінотеатрах під відкритим небом частіше робляться ставки не на нові фільми, а на ті, які вже полюбилися багатьом глядачам. Це можуть бути популярні комедії, анімаційні мультфільми, класичні фільми. Також можна влаштовувати, так звані, тематичні тижні. Наприклад, один тиждень ви показуєте молодіжні американські комедії, наступний – класику чорно-білого кіно, потім – філософські фільми про життя, тощо. Щоб більш точно вгадати з репертуаром фільмів, ви можете перед початком сеансу роздавати відвідувачам невеличкі анкети, в яких вони вкажуть фільми, які хотіли б побачити у вашому кінотеатрі найближчим часом. Природно, таке опитування слід проводити не перед початком кожного сеансу, а скажімо, раз на тиждень.
У теплу пору року час знайдеться чимало охочих попрацювати в такому приємному місці, як кінотеатр на свіжому повітрі. У якості продавців квитків і продавців напоїв і попкорну можна взяти навіть студентів, які бажають підробити в літні канікули. Також вам обов’язково знадобиться технік, який відповідатиме за технічну сторону роботи обладнання, і бухгалтер.
Великий плюс даного бізнесу – його швидка окупність.