Свій бізнес на виробництві газобетону та пінобетону

Свій бізнес на виробництві газобетону та пінобетонуЯк відомо, у наш час звичайний, простий бетон, тобто чистий бетон без різних домішок та присадок, що покращують його властивості, практично вже ніде не використовується. Різні додаткові домішки змінюють і покращують конструкційні показники бетонних блоків і роблять їх придатними для використання в будівництві самих різних конструкцій. Тому зараз актуальною є тема виробництва пінобетону та газобетону.

У першу чергу від бетонних блоків потрібні високі показники теплоізоляції та звукоізоляції. Іноді виробництво таких бетонних блоків вдало поєднується з іншими виробництвами і використовуються відходи від них – наприклад, в бетон до заливання в блокові форми, додається керамзит, пінопласти, мінеральні вати, дерево і навіть різні шлаки. Це призводить до утворення бетонних блоків з новими властивостями – наприклад, будівлі, збудовані з них, втрачають менше тепла взимку і не перегріваються влітку; крім того, за рахунок зменшення питомої ваги істотно знижується навантаження на фундамент, тощо.

Але поєднувати одночасно два виробництва – наприклад лісопилку та цементний завод, на ділі виявляється досить складним. Тому в будівельній галузі для виробництва пористих бетонів використовуються спеціальна піна або газ.

Звідси і назва двох дуже затребуваних в даний час матеріалів: газобетон і пінобетон.

Як виготовляють газобетон та пінобетон?

Отримують газобетон шляхом введення в цементний розчин спеціальних речовин, що викликають процес газоутворення, або просто виділяють газ при певній хімічній реакції. Основним компонентом у даному випадку є алюмінієва пудра, що вступає в реакцію з продуктами, які виділяються при гідратації цементу. З точки зору хімії відбувається виділення водню, що викликає процес утворення пор в цементному розчині. Візуально це схоже на тісто після того, як в нього додали дріжджів. Цементна маса починає збільшуватися в об’ємі і після її застигання виходить пористий бетон.

Пінобетон виробляють змішуючи цементний розчин зі спеціальною піною, приготовленою завчасно. При цьому бульбашки піни, які містять повітря, рівномірно розподіляються по всьому об’єму суміші. Ефект пористості, як і у попереднього матеріалу, зберігається після застигання.

Зазвичай для будівництва використовується обидва види бетонних блоків: несучі стіни роблять з міцніших газобетонних блоків. Вони несуть основне конструкційне навантаження. Пінобетонні блоки, які дешевше на 20-25 % використовують для будівництва стін, що не несуть перегородок і перемичок.

Отже, у нашому випадку, найдоцільніше буде виробляти обидва види бетонних блоків.

Матеріальні витрати на запуск міні-заводу з виробництва газобетону і пінобетону.

Приблизно підрахуємо вкладення, що будуть необхідні для відкриття спільного виробництво пінобетону і газобетону.

Обладнати міні-завод для виробництва пінобетону обійдеться, залежно від потужності, тобто обсягу виготовленої продукції бетону від $ 3000 до $ 10000. (потужність від 10 кубічних метрів до 30 кубічних метрів за зміну). Для виробництва газобетону необхідно від  $ 1000 до $ 5000. (потужність від 12 кубічних метрів до 50 кубічних метрів за зміну).

Крім того, для пінобетонного міні-заводу буде потрібно:

  • піногенератор (~ $ 800. )
  • компресор ( ~ $ 1000)
  • перистальтичний насос ( ~ $ 1500)

Форми для виробництва бетонних блоків різних розмірів обійдуться від $ 800  до $ 1200 ( в 1 форму закачується 1 кубометр суміші, так що, наприклад, при потужності заводу в 10 метрів кубічних, форм потрібно 10 штук).

Отже, якщо приблизно підрахувати вартість всього обладнання, яке необхідне для запуска і функціонування міні-заводу по виробництву піно та газоблоків, то  мінімальні вкладення ~ $ 15000, а максимальні ~ $ 40000.

Скільки можна заробити на виробництві бетонних блоків?

Валовий прибуток з 1 кубометра піноблоків може скласти приблизно $ 80, газоблоків – $ 100. Якщо прийняти виробництво рівним 10 кубічних метрів на день (5 – пінобетону та 5 газобетону), місячний валовий прибуток виходить рівним порядку $ 27000.

Чистий прибуток, за вирахуванням заробітної плати робітникам, комунальних платежів (виробництво бетонних блоків досить водо та електрозатратно), складе не менше 30-35 % на місяць.

Виходить, що при віддачі половини чистого прибутку, наприклад за придбане в кредит чи навіть лізинг обладнання для виробництва бетонних блоків, воно окупиться за півроку, причому при придбанні максимально потужного устаткування окупність буде ще швидшою – близько 3-4 місяці.

Це відбудеться за рахунок більшого обсягу виробництва. Взагалі, доцільніше купувати найпотужніше обладнання, оскільки при різниці в цінах в 2,5 рази з самим малопотужним, воно виробляє продукції у 5 разів більше.

Крім того, при належному розвитку бізнесу можна буде також виробляти, наприклад, тротуарну плитку і декоративні (різнокольорові) блоки, які коштують набагато дорожче звичайних.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Свій бізнес на виробництві газобетону та пінобетону"

  1. добрий день. скажіть будь ласка адресу де можна придбати обладнання для виготовлення газоблоків, на виплату або лізінг.

  2. Є хороша установка для виробу пінобетону (об’єм установки 1 м3 виробу ) кого цікавить пишіть на мило

  3. Продаю лінію по виготовленню газоблоків та газобетону. 0996078461 = вся детальна інформація по телефону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *