Розведення та продаж декоративних птахів – хобі, що приносить гроші

Розведення та продаж декоративних птахів – хобі, що приносить грошіІдеальний варіант бізнесу – хобі, яке приносить гроші, – так вважає більшість людей. Тому багато підприємців найчастіше в якості першої ідеї для власного бізнесу розглядають якесь зі своїх захоплень. Мабуть, розведення тварин і птахів серед інших хобі є найбільш сумнівним з точки зору подальшого перетворення його в постійне джерело доходів. Однак, якщо ви займаєтеся цим професійно та готові в перший час роботи більше вкладати грошей в своє захоплення, ніж заробляти на ньому, то при грамотному підході згодом, розведення та продаж домашніх вихованців може приносити нехай і не дуже великий, але все ж стабільний дохід. У цій статті ми розглянемо більш докладно бізнес з розведення та продажу декоративних і співочих птахів.

Яких декоративних птахів вигідно розводити для продажі?

Почнемо з того, що прибуток, на який ви можете розраховувати, займаючись розведенням і продажем декоративних птахів, безпосередньо залежить від того, якими видами птахів ви будете займатись і в яких об’ємах. Найпопулярнішими видами декоративних птахів, яких всі полюбляють тримати в домашніх умовах є канарки та папуги.

Канарки – одні з найдавніших птахів, яких утримують у неволі. Ці невеликі за розмірами птахи відрізняються яскравим привабливим забарвленням і мелодійним співом. Канарки відносяться до птахів, які легко приручаються, довіряють людям, досить довго живуть (7-12 років) і успішно розмножуються в неволі.

Папуги – найпопулярніші декоративні птахи. Їх утримують у домашніх умовах давно і успішно. Вони добре адаптуються до умов неволі, швидко починають довіряти людям, невибагливі в їжі і догляді. Папуги бувають різних розмірів (від 10 до 98 см), і практично всі вони мають яскраве оперення, чим приваблюють багатьох птахівників. Крім іншого, вони здатні імітувати людську мову та інші звуки. Папуги – забавні, веселі та розумні птахи. Найбільш популярними видами папуг для утримання в домашніх умовах є хвилясті папуги, какаду (багато представників сімейства), жако, ара.

Для початківця найпростіший та найдоступніший варіант – розводити хвилястих папужок. Ці пташки дуже популярні завдяки своєму яскравому забарвленню, невибагливості, вмінні наслідувати звуки, тощо. Чималу роль відіграє і невисока вартість одного папужки, ось тому, якщо ви збираєтеся заробляти гроші на продажі хвилястих папужок, доведеться працювати у «великих масштабах».

Як розводити декоративних птахів?

В принципі, опанувати розведення декоративних птахів, під силу навіть початківцям «птахівникам». Якщо ви не займалися розведенням птахів, перш ніж зайнятися цим бізнесом, вивчіть наявну по цій темі літературу. В принципі нічого складного немає, якщо неухильно дотримуватися всі основних правил. На прикладі тих самих папужок, коротко опишемо процес розведення.

Щоб розводити хвилястих папужок, перш за все, потрібно правильно підібрати пару з урахуванням наступних вимог:

  • Відмінне здоров’я обох птахів в парі;
  • Невелика різниця у віці;
  • Відсутність родинних зв’язків між птахами;
  • Психологічна сумісність.

Не варто нехтувати цими вимогами. Потомство, отримане в результаті інбридингу (від птахів, які перебувають між собою у родинних зв’язках), як правило, виявляється нежиттєздатним. Чим здоровішими і молодшими будуть птиці, які йдуть на розведення, тим кращим буде їх потомство. Самий відповідний вік для виведення потомства у папуг – 1,5-4 року.

Взаємна симпатія між самцем і самкою настільки ж важлива. Це стосується як і хвилястих папужок, так і інших декоративних птахів (особливо нерозлучників).

Взаємна симпатія між самцем і самкою настільки ж важлива. Це стосується як і хвилястих папужок, так і інших декоративних птахів (особливо нерозлучників).

Також для виведення здорового потомства важливо забезпечити птахам відповідні умови утримання. Ці умови включають в себе:

  • Рекомендовану тривалість світлового дня;
  • Оптимальну вологість повітря;
  • Сприятливу температуру;
  • Зручну і простору клітку з наявністю місця для гнізда;
  • Збалансований раціон харчування птахів.

Не робіть ставку тільки на один вид птахів. Краще займатися розведенням одночасно декількох видів. І навіть якщо ви віддаєте перевагу тільки одному виду, то намагайтеся сформувати відразу декілька пар. Хвилясті папужки, як і багато інших дрібних видів таких птахів, є «соціально-активними» птахами. Найкраще вони виводять потомство разом зі своїми родичами в зграї. Чим більше кількість пар у вашій «зграї», тим вища ймовірність швидкого отримання потомства.

Вище ми вже згадували, що на ефективність розведення папуг важливий вплив створюють умови їх утримання. Навіть при обмеженій площі від тісних кліток найкраще відмовитися. Клітки, де містяться пари, повинні бути досить великими: для папужок краще взяти клітки розмірами від 60 см в довжину і від 40 см у висоту, а ось для папуг Кореллі «хороми» потрібні набагато більші.

В умовах невеликої квартири складно розташувати клітки компактно. А з деякими видами птахів це і просто неможливо (наприклад, деякі види папуг живуть тільки зграйками). Оптимальним рішенням може стати вольєр, де будуть міститися птиці. Облаштовують його зазвичай на балконі, але для цього будуть потрібні додаткові вкладення. Якщо потрібен капітальний ремонт балкона, його утеплення і будівництво вольєра, то витрати можуть скласти досить солідну суму.

Не забувайте, що птахи дуже чутливі до протягів, різких перепадів температур, до холоду та спеки.

Розведенням найкраще займатися в літній період, коли світловий день найбільш тривалий і не важко забезпечити птахів збалансованим харчуванням, багатим необхідними вітамінами та мікроелементами.

Таким чином, бізнес з розведення птахів схильний до сезонності. Хоча, звичайно, цілком можливо отримувати потомство протягом цілого року, якщо ви зможете забезпечити птахам світловий день достатньої тривалості (близько 15 годин). У зимовий час зробити це можна за допомогою штучного освітлення, на що також потрібні додаткові вкладення.

В умовах невеликої квартири складно розташувати клітки компактно. А з деякими видами птахів це і просто неможливо (наприклад, деякі види папуг живуть тільки зграйками). Оптимальним рішенням може стати вольєр, де будуть міститися птиці.

В умовах невеликої квартири складно розташувати клітки компактно. А з деякими видами птахів це і просто неможливо (наприклад, деякі види папуг живуть тільки зграйками). Оптимальним рішенням може стати вольєр, де будуть міститися птиці.

З годуванням птахів справа йде набагато простіше, особливо в літню пору. Птахів в період розмноження годують різними продуктами – овочами, фруктами, сиром, яйцями, пророщеним зерном, молодими пагонами яблуні, берези, горобини, зеленню кульбаб, тощо. Для того щоб запобігти дефіциту вітаміну D, в корм додають трохи риб’ячого жиру, а з нестачею кальцію і фосфору допоможе боротися підгодівля з подрібненої яєчної шкаралупи і крейди. Істотних витрат на посилене харчування, на щастя, не буде потрібно.

Якщо все пройшло успішно, потомство було виведено, то вже на 35-40-му дні життя молодих папужок, які вже непогано літають і самі харчуються, переселяють в окремі клітки і пропонують на продаж.

Продають молодих птахів через різні зоомагазини, пташині ринки, через оголошення на спеціальних сайтах в інтернеті чи в газетах. Деякі професійні птахівники навіть вивішують рекламний банер на вікні або стіні свого будинку з оголошенням про продаж папуг та контактним номером телефону.

При створенні всіх умов, протягом року від однієї пари можна отримати до трьох кладок птахів, які не принесуть ніякої шкоди їх здоров’ю. Однак навіть кращим «виробникам» необхідний відпочинок, тому візьміть до уваги потребу у перервах у кладках і плануйте їх заздалегідь.

Розведення декоративних птахів – фінансова сторона

Якщо ви з самого початку не збираєтеся виходити на «промислові» обороти або якщо ви займаєтеся розведенням поширених і недорогих видів птахів, то будьте готові до того, що дохід, отриманий з продажу молодняку, в перший час буде йти виключно на розвиток вашого домашнього розплідника та покупку нових представників.

Надалі, коли ви наберете достатньо досвіду в догляді та розведенні популярних видів, можна буде звернути увагу на екзотичних представників пташиного сімейства. Ці вихованці вартують в десятки і навіть сотні разів дорожче поширених декоративних птахів, проте вони набагато більш вимогливі до умов утримання, годівлі та догляду.

Для порівняння вартість однієї канарки становить близько 100 грн., нерозлучника – 200 грн., хвилястого папужки – від 50-100 грн. А ось папужка Кореллі вартує вже від 1000 грн. і вище, Ожереловий папуга – від 1500 грн., Сливоголовий папуга – близько 4000 грн., папуга Жако – близько 10000 грн., тощо.

Додатковий прибуток принесе продаж кліток, кормів, наповнювача, матеріалів для гніздування, поїлок, годівниць та інших супутніх товарів.

Як стверджують досвідчені птахівники, при грамотному підході (організації умов утримання і розмноження, правильному підборі пар, плануванні кладок, збалансованому харчуванні, налагодженому збуті) вкладення в цей незвичайний бізнес окупаються протягом першого ж року. З другого року улюблене захоплення починає приносити більш-менш стабільний прибуток.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *