Розведення овець романівської породи

Розведення овець романівської породиДля утримання дійних корів необхідні громіздкі будови, доїльне та інше серйозне обладнання, також постає необхідність найму працівників, необхідний регулярний канал збуту продукції.

Свинарство – теж дуже проблемна галузь, необхідно будувати утеплені приміщення, закуповувати корми, знову ж доведеться наймати працівників, оскільки сім’ї з 2-3 осіб, зайнятої вирощуванням поросят у великих масштабах, не впоратися. Тому для започаткування родинного бізнесу вибір може припасти на вівчарство, зокрема на Романівському вівцю.

Розглянемо бізнес ідею з розведення овець романівської породи в деталях.

Романів це порода вівці чудової плодючості і генетично чистої породи, що виникла у Росії. Порода на стільки успішна, що стала популярною у багатьох країнах світу. Тільки за 5 років вівці романівської породи поширилися по всій Північній Америці. Романівським вівцям легко пристосуватися до холодного чи жаркого клімату, вони володіють винятковою витривалістю. Романівська вівця також дає кращу шерсть в порівнянні з іншими породами.

Винятковою особливістю є плодючість. За один окіт вівця приводить 3 ягняти, але можуть бути випадки до 7-ми близнюків. У той час коли звичайна овечка призводить 1-2 ягняти за окіт. Стадо романівських овечок в кількості 20 шт. може збільшити на 430% живонароджених ягнят. 110 голів молодняку можна отримати з 20 овець. У процесі розведення, деякі романівські вівці будуть приводити по 4 ягняти за окіт, якщо будуть забезпечені досить якісним харчуванням і хорошим доглядом. Цей рівень продуктивності досягається без використання репродуктивних препаратів і гормонів.

У розведенні овець романівска порода має ряд переваг, а саме:

  • Породисті романівські вівці привабливі для початківців вівчарів, так як вони не вимагають спеціального догляду і великих витрат для запуску ферми. Завдяки якісній густій овчині немає необхідності опалювати сарай взимку при температурі -30. Досить глибокої та сухої підстилки з соломи.
  • Влітку шерсть дозволяє зберігати температуру протягом усього дня. До цих пір не існує матеріалу аналога здатного замінити овчину за властивостями термічного стабілізатора.
  • Випасати вівцю можна навіть на найскупіших пасовищах. Мох, листя, залишки скошеної трави – все з’їсть овечка.
  • Іншою привабливою особливістю породи є витривалість – сила баранів і виживання ягнят. Плодовита романівская вівця легко народжує потомство у зв’язку з тонким кістяком і відносно легкою вагою ягняти при народженні. Вони, як правило, відразу стають на ноги і догляд буде потрібен лише протягом декількох хвилин після народження.

Розводити романівських овець можна дуже швидко. Вони ідеально підходять для прискореного розширення фермерського господарства. Ягнята досягають статевої зрілості в дуже молодому віці (вже в 3-4 місяці). Активне статеве життя романівска вівця веде протягом усього року. Романівська порода – вважається самою родючою вівцьою у світі!

З романівських овець отримують кращі в світі овчини для шуби. Інтерес до властивостей овчини випробовували ще стародавні люди, і він не пропав і донині. Стрижуть вівцю три рази на рік (березень, червень, жовтень). Вихід вовни у барана 2 – 4 кг. більше ніж у вівці 1,5 – 2 кг. У породи романівскої вівці подвійний шар вовни, який добре проявляє себе у літню пору.

Якщо Ви займаєтеся розведенням овець, але не розраховуєте на овчину, а розводите тільки на м’ясо, то властивості романівської вовни дозволяють вівцям обходиться без стрижки.

Руно романівської овчини, як і у більшості порід овець нормального типу, складається з ості і пуху в співвідношенні від 1:4 до 1:7. Пух у цієї породи росте набагато інтенсивніше ніж ость, за що і цінний. Така овчина більш тепла і красива, з блакитним відтінком. Шерсть застосовується в текстильній промисловості. Її використовують не тільки для одягу і взуття, а й для виробництва подушок, ковдр, пряжі, килимів, тощо.

Ще овеча шерсть містить багато ланоліну – речовини, яка володіє протизапальними і пом’якшуючими діями. Використовуйте натуральну овчину в одязі і в ліжку це дуже корисно для здоров’я. Існує безліч способів лікування овечою вовною від багатьох хвороб. При запаленні легенів, ревматизмі, артриті, здутті і болях в кишечнику, фарингіті рекомендується прикладати овечу вовну. Ще овчина володіє заспокійливими властивостями.

Рентабельність розведення овець романівської породи.

Романівські вівці мають дуже гарний приріст м’яса у відношенні до витраченого на нього корму. При помірному годуванні 300 гр. зерна і 1кг. сіна, на одного баранчика на добу, він досягне ваги 50 кг. за 6 місяців. Такий молодий баранчик вже готовий до забою, а з його м’яса можна приготувати «Бранч» (шашлик з молодої баранини від 20$ за 100гр.).

Але рентабельніше тримати романівских овець до віку 11 місяців. Тоді маса дорослого барана може досягати до 80 кг. Забійний, чистий вихід м’яса виходить 50%. Коли забивають вівцю на м’ясо, отримують шкуру з овчиною так звана «межина». З вівці ще отримують і шкіру, яка відрізняється легкістю і зносостійкістю.

М’ясо це ключовий дохід у бізнесі з розведення романовских овечок. Але не варто забувати і про інші продукти, які може виробляти ферма овець: овчина, межина, шкіра і, звичайно ж, корисне молоко. При розведенні , з одного романівської вівці , отримуємо 200 літрів корисного молока на рік! Молоко за вмістом білка і жиру в два рази перевищує коров’ячого. Таким чином, з однієї ферми можна виробляти п’ять основних затребуваних продуктів, які завжди користуються попитом.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Розведення овець романівської породи"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *