Реставрація ванн – перспективна і затребувана послуга

Реставрація ванн – перспективна і затребувана послугаЦей незрозумілий на перший погляд вид бізнесу фахівці називають одним з найперспективніших і високоприбуткових у сьогоднішніх кризових умовах. Послуга з відновлення ванн досить затребувана – адже в кожному будинку є ванна, яку міняють на нову вкрай рідко: або при переїзді на нову квартиру, або під час капітального ремонту. У всіх інших випадках, якісна реставрація ванни, яка втратила свій початковий вигляд – єдиний спосіб привести її в нормальний стан у домашніх умовах і за один день. Майстер виїжджає безпосередньо на місце, і вже через декілька годин господарі квартири можуть помилуватися «новенькою» ванною – без необхідності розбивати кахель, виносити важкий чавун і ремонтувати ванну кімнату.

Цільова аудиторія

Всіх людей, які замовляють подібну послугу, об’єднує одне – вони хочуть заощадити на дорогій покупці нової ванни, відреставрувавши стару. До цільової аудиторії подібного бізнесу можна сміливо віднести:

 • Пенсіонерів;
 • Власників готельних комплексів;
 • Тих, хто знімає житло;
 • Тих, хто робить в квартирі косметичний ремонт і заміна ванни у їхні плани не входить.

Прибутковість бізнесу

Рентабельність бізнесу з реставрації ванн залежить від багатьох факторів: сезонності, наявності або відсутності посередників, кількості замовлень в день, тощо. Середня ціна такої роботи складає від 500 до 1500 гривень, причому за один день можна відремонтувати всього одну ванну. Отже, розмір отриманого прибутку буде прямо залежати від кількості найманих майстрів і суми витрат (матеріали, реклама, транспорт, заробітна плата працівників, тощо).

На даний момент, вибираючи цінову політику, орієнтуватися можна тільки на існуючих конкурентів. Трохи підняти «планку» вийде тільки в тому випадку, якщо фірма вже може похвалитися певною репутацією на ринку. Або, якщо якість виконуваної роботи дійсно бездоганна.

В бізнесі реставрації ванн спостерігається чітка сезонність. Пік замовлень потрапляє на літній період відпусток, коли у більшості городян є реальна можливість виїхати з дому на тиждень і залишити відремонтовану ванну «просихати». А ось у «мертвий» сезон практично всім фірмам доводиться знижувати ціни на послуги та вкладати додаткові кошти в рекламу для залучення нових клієнтів.

Реставрація ванн - це досить затребувана послуга серед населення

Реставрація ванн – це досить затребувана послуга серед населення

Специфіка організації бізнесу по реставрації ванн

Якщо послугу планується просувати за допомогою Інтернету, то фізичний офіс такій фірмі найчастіше не потрібен зовсім. Все спілкування з клієнтами цілком може проходити і в інтерактивному режимі (на сайті компанії та через мобільний зв’язок). Причому, контакт по телефону такі фірми практикують в 2-х варіантах: або дзвінки «замикаються» на диспетчері, або спілкування між клієнтами і майстрами відбувається безпосередньо.

Початкові витрати на організацію подібного бізнесу складаються з:

 • Витрат на рекламу, розробку і просування сайту – близько $ 1500;
 • Покупку необхідного інструменту – від $ 200;
 • Витратні матеріали (емаль, фарба) – від $ 500.

Специфіка реклами бізнесу реставрації ванн

Таку специфічну послугу зазвичай рекламують таким чином:

 • За допомогою оголошень в газетах;
 • За допомогою власного сайту. Грамотно розкручений сайт дозволяє не тільки привернути увагу потенційних клієнтів, але і показати «товар обличчям» (хоча б на якісних фотографіях);
 • За допомогою реклами на сторонніх Інтернет ресурсах, головна тема яких пов’язана з ванною кімнатою. Наприклад ресурс Така-Ванна. Все про ремонт у ванній кімнаті, її оздоблення та дизайн. Це також приведе для вас цільову аудиторію
 • «Сарафанне радіо». Якщо якість і вартість роботи відповідають один одному, клієнти починають самі передавати контактні дані фірми своїм знайомим і близьким. В цьому випадку вкрай важливо, щоб нові замовники дзвонили не напряму майстрам, а операторам або диспетчеру – існує ризик того, що частина доходу буде просто «осідати» у кишенях найнятих фахівців.

На етапі розкручування бізнесу дуже важливо нейтралізувати спочатку негативне ставлення людей до подібних послуг, спровоковане численними «шарашками» і підпільними конторами з постійно п’яними майстрами.

Специфіка персоналу

Дуже важливо - правильно підібрати персонал.

Дуже важливо – правильно підібрати персонал.

Ідеальний варіант – це коли в штаті передбачена вакансія грамотного і компетентного оператора для консультування клієнтів по телефону. Саме ця людина повинна виразно пояснити технологію роботи, викласти вимоги, пропоновані до самої ванної, надати гарантії, узгодити вартість і терміни виконання роботи.

Але якщо компетентного консультанта-оператора у великому місті знайти не так вже й складно, то з підбором майстрів можуть виникнути проблеми. Справа в тому, що такого роду робота пов’язана, з одного боку з великим фізичним навантаженням (робота шкідлива для здоров’я, з інструментів використовується тільки будівельний фен, тощо). А з іншого боку, такий вид послуг вимагає певної кваліфікації. На практиці виникає величезна кількість нюансів і проблем – тож без певного досвіду в цій сфері виконати роботу якісно просто неможливо. Тому набирати майстрів потрібно тільки досвідчених, а всіх новачків змушувати проходити «стажування» – тобто протягом місяця виїжджати до замовника тільки разом із знаючими фахівцями.

Важливий момент – уміння правильно спілкуватися з клієнтом. Доведеться постійно проводити інструктаж майстрів і здійснювати жорсткий контроль їх виїздів.

Технологія процесу реставрації ванн

Результат такої «домашньої» реставрації практично нічим не відрізняється за якістю від виконаної в заводських умовах. Експлуатаційний термін нанесеної заново емалі становить 5-7 років, після чого процедуру можна повторити (для чавунних ванн – необмежена кількість разів).

На сьогоднішній день використовується 2 способи реставрації:

 • Знімається верхній шар старої емалі за допомогою спеціальних насадок на електродриль (так звана, «зачистка»);
 • Верхній глянець емалі знімається за допомогою спеціальних порошків за допомогою щітки і абразивного каменю.

Після цього залишки емалі, піни і порошку змиваються водою, і ванна обробляється лугом. Всі нерівності і плями іржі зачищаються, ванна обезжирюється і наповнюється гарячою водою на 10-15 хвилин. Після зливу води ванна знову обезжирюється і витирається насухо.

Наступний крок – це безпосередньо покриття поверхні ванни новою емаллю. Робочий розчин являє собою емаль і затверджувач (за бажанням клієнта в розчин іноді додають колір для додання емалі відповідного відтінку).

Поверхня ванни грунтується (процес висихання становить 10-15 хвилин) і покривається глянцем.

Нанесена фарба повинна сохнути при температурі + 23 ° C протягом, як мінімум, 5-7 діб. А в цілому процедура реставрації займає декілька годин.

Як відбувається сам процес реставрації ванни – можна переглянути на цьому відео:


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Відгуки до матеріалу: "Реставрація ванн – перспективна і затребувана послуга"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *