Більшість людей рано чи пізно стикаються з думками про відкриття своєї справи. Однак однією з ключових проблем є або відсутність грошей, так звані «стартові» інвестиції, або не можуть знайти інвестора. В результаті людина, що зважилась щось почати, написавши свій бізнес-план, виявляється в тупиковій ситуації. Ідея є, а грошей і можливостей для її реалізації немає.
Рішення цього питання є, потрібно шукати нішу, в якій або не потрібен початковий капітал зовсім, або він потрібен, але невеликий. Для когось рішенням буде, наприклад, продаж виробів ручної роботи через соціальні мережі, але «жити» з такого бізнесу навряд чи вийде, тому що підсумковий прибуток ледь покриватиме комунальні платежі.
Більш реально – це зайняти невелику нішу «в сфері послуг», одна з такої послуги – це ремонт автомобілів. Автомобілі були, є і будуть завжди, ламатися і битися на дорогах вони будуть також завжди, а що ще потрібно для успішного бачення своєї справи. Одне питання вирішене – постійний приплив клієнтів буде забезпечений «повсякденним життям». Хтось вирішить, що є ж офіційні сервіси, але також не варто забувати, що ціни в таких автосервісах досить високі, отже, невеликий демпінг за ціною вирішить і це питання.
А як же «стартовий капітал»? Для того, щоб почати бізнес у гаражі, потрібно зовсім не багато:
1) Свій чи орендований гараж. Наприклад, у Львові оренда хорошого, цегляного і досить просторого гаража, в якому можна з легкістю працювати з одним автомобілем обійдеться до 200 у.о..
2) Обладнання, необхідне для ремонту автомобіля. Тут потрібно визначитися чим займатися, або слюсарним ремонтом, або кузовним, або і тим і іншим.
2.1) Слюсарний ремонт зажадає безліч ручного інструменту (ріжкові ключі, «головки», домкрати, різні знімачі, тощо). В середньому, стартовий набір для початкового ремонту обійдеться до 1000 у.о..
2.2) Кузовний ремонт. Тут трохи складніше, але і прибутки з кузовного ремонту в рази вищі, ніж зі слюсарного. Наприклад, за заміну запчастин на розбитій «морді» і їх фарбування можна вільно вимагати не менше 500 у.о. (вартість запчастин і розхідники оплачує клієнт), оскільки в автосервісі за таку роботу візьмуть мінімум у 2 рази більше. Для розбирання-збирання автомобіля будуть потрібні всі ті ж самі інструменти, що і для слюсарного ремонту. Крім цього потрібно буде купити досить дороге обладнання: генератор електрики, повітряний компресор, зварювальний (бажано) і невеликий електроінструмент. В результаті сума необхідна для обладнання гаража під свій бізнес буде приблизно 2-3 тис. у.о..
Прибуток і терміни окупності.
Припустимо, ви вклали 2000 у.о. в обладнання гаража під свій бізнес. Почали працювати. Перші клієнти – швидше за все це будуть ваші знайомі, а згодом, почнеться «сарафанне радіо». Поодинці, за місяць можна зробити мінімум два автомобіля з середніми кузовними ушкодженнями, або до 6-8 з дрібними (фарбування 1-2 деталей). Простий розрахунок показує: 2 автомобіля по 500-700 у.о. або 8 по 100-200 у.о. – це більше 1000 у.о. чистого прибутку. У підсумку ваш гаражний бізнес окупитися за 2-3 місяці і почне приносити чистий прибуток. Так, ви не зможете братися за серйозні роботи, за які в автосервісах беруть від 1000 у.о., але, як говоритися, «курочка по зернятку клює, та сита буває». Якщо справа піде, то будете розширюватися, тим більше що є куди.