Професійне чищення килимів – прибутковий бізнес з невеликими початковими вкладеннями

Професійне чищення килимів - бізнес з невеликими початковими вкладеннямиЧищення килимів – досить популярний напрям бізнесу, який відноситься до тих видів підприємницької діяльності, які вимагають відносно невеликих капіталовкладень. Тому даний вид заробітку чудово підійде тим людям, які в умовах нестабільності, та постійного коливання курсу валют не можуть дозволити собі витратити велику суму грошей на відкриття власної справи. У цій статті ми розповімо про основні особливості бізнесу на професійному чищенні килимів, та про те, як його започаткувати, та як займатися рекламною кампанією і перемогти конкурентів.

Килим – це та річ, яка присутня практично в кожному будинку. Це означає, що людина, що надає послуги з професійного чищення килимів, ніколи не залишиться без клієнтів, а відповідно і без роботи. Тільки надзвичайно важливо робити все якісно.

На відміну від західних країн, де ця сфера пропозиції послуг вже насичена, в Україні клінінгові послуги, такі як «чистка килимів» все ще знаходяться в процесі становлення. Попит на дані послуги з кожним роком збільшується: килимів стає все більше, та й кількість пилу в повітрі не зменшується. До того ж за рекомендаціями виробників більшість килимів та ковролін необхідно чистити як мінімум 2 рази на рік, а там де велика прохідність – не рідше двох разів на місяць.

Квартири і будинки також рясніють килимами, без яких навряд чи взагалі можливо уявити побут сучасної людини. А що вже говорити про офісні приміщення. У них вже давно і міцно прижився ковролін різноманітних фактур і забарвлень.

Тим, хто вважає за краще очищувати килимові покриття по-старому, слід нагадати про те, що килими почистити звичайними «домашніми» методами не вийде. Так, може бути килим і буде подекуди чистим, але це тільки на поверхні, та й то на нетривалий час.

Таким чином, організувавши свою справу з чищення килимів і купивши для цього професійне обладнання та чистячі засоби можна бути впевненим в тому, що Ви обов’язково з часом знайдете масу хороших клієнтів, які усвідомили всі переваги професійного чищення перед кустарними способами. Адже килими після професійної чистки будуть чистішими і довше залишатимуться в такому стані. А що ще потрібно клієнту?

Одна з переваг даного бізнесу полягає в тому, що ви можете займатися ним, як в якості основної діяльності, так і в якості додаткового заробітку. У першому випадку, якщо ви хочете професійно розвиватися, вам доведеться орендувати приміщення, найняти персонал, зайнятися рекламою свого підприємства. У другому – робити це зовсім необов’язково, або можна провести подібну кампанію в набагато менших масштабах.

Як організувати бізнес по професійній  чистці килимів

У тому щоб відкрити власну справу з чисти килимів, в принципі, немає нічого складного. Перш, за все, для того щоб не було ніяких проблем із законом, потрібно зареєструватись як фізична особа-підприємець та обрати спрощену систему оподаткування. На перших порах цього буде цілком достатньо, оскільки, поки ви розкрутитесь та обзаведетесь постійними клієнтами, вам доведеться працювати самостійно.

Потрібно зазначити, що чистка килимів, як і клінінгові послуги взагалі, в Україні не обов’язково сертифікувати

Чистка килимів як і кожен бізнес, вимагає певних капіталовкладень, хоча як ми і писали вище, вони відносно невеликі. Так, на початковому етапі для того, щоб займатися професійним чищенням килимів, вам знадобиться придбати:

  • Професійний миючий пилосос;
  • Засоби побутової хімії;
  • Пароочищувач.

На сучасному ринку миючий пилосос коштуватиме близько 200-300 доларів. Предметів побутової хімії доведеться накупити доларів на 50. Ще 100-150 доларів піде на пароочищувач. Разом: 500 доларів – початкова ціна витрат на матеріали.

Також вам доведеться подумати про те, де ви будете займатися бізнесом. Якщо ви будете виїжджати чистити килими на місце до клієнта, вам доведеться придбати власний автомобіль. Прекрасно для цієї мети підійде невеликий мікроавтобус за типом Мерседеса «Спринтер», «Віто» або Рено «Трафік». У таких авто ви зможете перевозити не тільки необхідні для чищення килимів предмети, а й, у разі потреби, самі килими.

Якщо ви збираєтеся чистити килими в окремому приміщенні, то вам доведеться його орендувати. Найдешевший варіант – оренда боксу-гаража, який можна зняти за 50 доларів на місяць або купити за ціною, починаючи від тисячі доларів.

Подальший професійний ріст зобов'яже вас орендувати або придбати більше приміщення, плюс нести великі витрати на хімію і купити більше професійного обладнання для чищення килимів.

Подальший професійний ріст зобов’яже вас орендувати або придбати більше приміщення, плюс нести великі витрати на хімію і купити більше професійного обладнання для чищення килимів.

Після того, як мінімум 50-70 осіб скористаються вашими послугами (які повинні бути виконані якісно, та за нормальною ціною), слава про вас рознесеться якщо не по всьому місту, то по району, в якому ви мешкаєте, вже точно. Як тільки ви помітите, що замовлень надходить більше, ніж ви в силах виконати, можете трохи підняти ціну на свої послуги. Якщо замовлень все одно багато – наймайте персонал.

Перш, ніж це зробити, обов’язково створіть бізнес-план. Підрахуйте всі плановані доходи та передбачувані витрати майбутнього, щоб зрозуміти, яку заробітну плату ви зможете платити людям. Зайве говорити, що вона повинна бути гідною і мотивувати людину на якісну та самовіддану працю.

Займатися чищенням килимів можуть, як жінки, так і чоловіки. Але все ж ми радимо наймати на цю роботу чоловіків, оскільки вона є досить важкою.

Подальший постійний приток клієнтів вам забезпечить правильно побудована рекламна кампанія. Рекламувати свої послуги ви можете наступними шляхами:

  • вивісити рекламу на власному транспорті;
  • роздавати листівки перехожим;
  • давати оголошення в газетах і на телебаченні;
  • створити власний веб-сайт і спільноти в соціальних мережах.

Останній спосіб реклами найбільш вигідний. Він дозволить, з найменшими витратами, розповісти про ваш бізнес величезному числу людей, 15-30% з яких захочуть скористатися вашими послугами.

Найбільшу трудність для підприємця, що бажає відкрити бізнес з чищення килимів, створюють автомобільні мийки та хімчистки. Ці підприємства, хоча і не займаються професійно та цілеспрямовано чищенням килимів, але мають досить широкий профіль та техніку, що дозволяє помити або попрати килими. Природно, не володіючи спеціальною технологією, вони чистять килими, як уміють (особливо це стосується автомийок), залучаючи клієнтів скромною ціною на свої послуги.

Проте, єдино вірний спосіб перемогти таких конкурентів – це довести споживачам на практиці, що професійна чистка килимів набагато краща та вигідніша. Що вироби від такої чистки менше зношуються, краще очищаються і довше зберігають свій товарний вигляд. Найпростіше довести це шляхом проведення показових експериментів і презентацій на різних ярмарках та виставках. Слід зауважити, що подібні виступи зажадають від підприємця додаткових вкладень, але вони того варті, оскільки дозволять вам залучити нових постійних клієнтів.

При правильній організації справи, даний бізнес здатний приносити досить непоганий прибуток. На початкових етапах ми не рекомендуємо брати досить дорого за чистку 1 квадратного метра килима, але і продешевити не потрібно.

Підрахувавши приблизні витрати на матеріали, ви зможете прикинути, скільки повинно коштувати чищення 1 метра килима, щоб і заробіток вас задовольнив і для клієнтів не було накладно замовляти таку послугу у вас. Природно, ціни піддаються коригуванню, як у більшу, так і в меншу сторону, залежно від розмірів вашого міста, кількості клієнтів, вашої загальної зайнятості, кількості співробітників підприємства, економічної ситуації в країні і ряду інших факторів.


Ще більше цікавих ідей для бізнесу:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *